bugün

şirin'in her bölüm daha da güzelleştiği dizi.
müziğini duyunca bile huzurlandığım dizi.

- keşke popüler olmayaydı.
bir dönem özellikle "s" harflerindeki seslendirme patlamaları yüzünden izlemek isteyip izleyemedigim dizi.
o degilde erdal bakkal'ın çocugunun bıyıklı ve kız olması türk kızna bir göndermemiydi acaba?
(bkz: bıyıklı türk kızları)
kan kaybeden dizi. * *
yine yine yine... dizinin olayı yavuz'dur. sevdiği kız için kitap okumayı öğrendiğini fark eden, yine sevdiği kız için kireçburnu'nun tüm tv'lerini çalıp herbirinde sevdiğini izleyen, şiirler okuyan ve vampir de olsa güneşe çıkınca yanacağını bilse de ölümüne dövüşen. ben diim burak aksak torpil geçiyo yavuz'a.
"kan, erdal bakkal'da içilir", en az "drakulluk yapmayalım" kadar iyidi, lakin bu hafta genelinde bi saramadıysa demek ki!
kazıkçı voyvoda dışında gene bok gibi bir bölümü yayınlanan dizi. abi gözünüzü seveyim şu sedef midir ne boktur siktirin atın diziden. ali atay'a diyecek laf yok zaten, götü baya kalkmış. bir de yavuz'un güya romantik aşkı saçmalığı çıktı. ulan kız öğretmen, sen kendin gibi mal olan mecnun'la dolaşıp duran bir hırsızsın. kız seni sevmek zorunda mı siktiğimin salağı? bir de ağlıyor, laf çarpıyor falan. ha işin garip tarafı millet de hoş buluyor bunu. alakasız alakasız yerlerde müzikler, ne konu var ne birşey. rastgele dolduruyorlar birşeyler. mal çok olduktan sonra...
son bölümünde vampirlerle iyice kafayı bulmuş dizidir. ama yinede izletti özellikle de ismail abim;

http://video.milliyet.com...da-ydi--2oVuRqORUkhK.html
ismail abinin gölge oyunu ile gölgeyi dövdüğü sahnede kırıp geçirmiş dizidir.
28 mayıs pazartesi 61. bölümü ile tatile girecek olan dizi. şayet 10 eylül'de başlarsa, 18 mart'ta 99. bölümle ekranlara veda edecek ve leyla ile mecnun: ölürsem yaşayamam sinema filmiyle beyazperdede yerini alacak olan fenomen yapım.

edit: şimdiden sayfasıda hazır...

http://www.facebook.com/l...ilemecnunolursemyasayamam
54. bölümde yıllardır alışıla gelmiş drakula hikayesini tek bir cümleyle silip süpüren dizi.

--spoiler--
Dede: Drakulanın kalbine kazık sokacaksın.
Mecnun: Dede o nasıl akıl vermek? O kazığı kime soksak ölür.
--spoiler--
55. bölüm fragmanı..
https://www.facebook.com/photo.php?v=3301343207122
dizi kalitesinden taviz vermiyor lakin izleyici kitlesi hızla yükseldiğinden dolayı o kısımda bir kalitesizlik görülmeye başlanıldı. sanal ortamda leyla ile mecnun izleyen kitlenin her gün arttığını görüyorum. başlarda herkes izlesin, böyle dizi kaçmaz modundaydım. lakin diziyi izleyenlerin sırf 'muhabbete katılabilmek' amacıyla izlediğini görünce tiksinmeye başladım bu kesimden. diziyi anlayarak izlemiyorlar, severek izlemiyorlar, gülerek izlemiyorlar. sadece herkes izliyor diye izliyorlar, karakterleri taklit etmeye çalışıyorlar. nolur birileri leyla ile mecnun'u izleyen bu kesimi durdursun yada artık daha fazla kişi leyla ile mecnun izlemesin. bu kitle leyla ile mecnun'a zarar verecek diye korkuyorum, başka bir şeyden değil.
ismail abinin dedesinin kazıkçı vovyoda olduğunu da öğrendiğimiz dizidir.

--spoiler--
-pirincin kilosu ne kadar
-150 altın
-yuuhhh
-işine gelirse
--spoiler--

hakkaten be ne vicdansızmış.

komedisi bir yana yer yer salya sümük de ağlatan dizidir. erkeklere önerim bu diziyi izlerken ışıkları kapatın da izleyin. işin ucunda karizmanın yerle bir olması da var.
buradan yönetmene sesleniyorum. yapmayın oğlum böyle diziler lan, sonra bağımlı oluyoruz bitince de uzun süre kendimize gelemiyoruz. bu kadar ajitasyona da yer vermeyin allah aşkına. zaten derdimiz bize yeter. kaç gündür ismail abinin babası geri dirilsin diye dua ediyorum anasını satayım.
--spoiler--
Bu kadan gözleri vardı ya Mecnun
Neden gitti ki

Sanki buram, çok acıyor gibi oldu
Geçiyor mu bu acı

Sanki herkes tek tek gidecekmiş
Ben bekleyecekmişim gibi

Ama ben onu çok sevdim
Ne güzel gözleri vardı ama demi

Kocaman gözleri vardı
Ben daha ona seni seviyorum demeden,
Sevdiğimi söylemeden gitti

Anlamış mıdır acaba
Benim onu sevdiğimi
--spoiler--
mecnun'a kerpiç kerpiç üstüne kurdum binayı türküsünü söyletmenin vakti gelmiştir. diye düsündügüm dizidir.

--spoiler--
kerpic kerpic ustune duzdum bir sira
leyladan haber aldim gitmis misir´a
kuzu olup melesem arkasi sira

ah leyla leyla leyla etme bu nazi
gel barisalim baban kiysin nikahi
--spoiler--
olağanüstü bir ekiple çalışan, oynayan oyunculara göre karakterler oluşturulmuş senaryosu yazılmış tadı aldığım dizi. bu dizi hiç bitmesin çocuklarımız torunlarımızda izlesin.
yavuz yancagini bile bile güneş ışığına çıkti eylül için. aşk tam da buydu aslında. daha güzel nasıl anlatılırdı?
yavuz yancagini bile bile güneş ışığına çıkti eylül için. aşk tam da buydu aslında. daha güzel nasıl anlatılırdı?
Son bölümde organik bal reklamlarına ayarı vermiş olan dizidir.
Mecnun'un vedalaşmaları da gayet ayarlı.

--spoiler--
Hadi kaçtım ben ; öperler.
--spoiler--
http://galeri.uludagsozlu.../leyla-ile-mecnun-252285/
müziği bile yeter yazın mahalle düğünlerinde çaldırmak gerekir.
(bkz: lost çok bozdu)
(#15212340)
havalar iyi olunca izlenmiyor mu ne dizisidir.