bugün

abd'de milletin yüzüne bakmadığı türkiye'de ise statü sembolü olan markadır.

aynı kumaşa biraz garip dikişler ve levis damgası vurunca çok kaliteli, sağlam pantolon yapmış oluyorlar. biz türkler de yiyoruz.
bir tane 501 in işverene maliyeti =1,7E(euro)'dur. saygılar.
birçok kişinin nasıl okunduğunu hala bilmediği markadır. pantolonları genellikle koyu renktir ve sağ basen kısmındaki şeyden dolayı hep 20 yıllık birşeymiş gibi görünür. kolpasını heryerde bulabilirsiniz. bu üzden gerçeklerine bile kolpa gözüyle bakılır.
Memleketi ABD'de yapilan bir tuketici anketinde "ilk akla gelen markalar" siralamasinda ikinci olmustur.
birinci mi? tabi ki coca-cola!
Yapılanmasında 3 adet ana merkezi vardır; Levis Avrupa, Levis Asia ve Levis Amerika... Birisinin ürettiği modeli diğeri farklı bir şekilde üretebilir yada hiç üretmeyebilir. Pantolonlarında vintage denilen eski-doğal görünüm stilini sever bu arkadaşlar...

Gayet düzenli bir şekilde çalışırlar, herşeyi planlı programlıdır. Avrupa merkezinde çalışan insanları sevecendir cana yakındır sadece geyik muhabbeti için bile aradıkları görülür;münasip yerleri havada değildir, anlayacağınız beraber çalışılası firmadır...

Dockers ile ortaklıkları mevcuttur; ne oranda oldukları hakkında pek bilgim yoktur.

Kotları tersten yıkanmalıdır yıkandıkça güzelleşir... Eskiyen yırtık yerleri dikmek, değişik parçalar yapıştırmak için elinizi korkak alıştırmayın ayrıca sakın yırtıldı diyerek atmayın; 2.el dükkanlarda güzel modelli ve doğal yıpratmalı olanlar yüksek fiyatlara satılabilmektedir.

Kısacası ne kadar kapitalist bir firma olsa da aşırıya kaçmamak şartı ile candır!!!
Vesselam...
gözlemlerime göre ege bölgesinde (izmir,denizli,muğla,aydın) gösteriş unsuru. hayatlarında hiç kot pantolon giymemişler ki sağ arkada levi's yazısını milletin gözüne sokmak için birbiriyle yarışmaktalar. böylece levi's e bir müşteri daha eklenerek türkiyede'ki zincirini epey genişlemekte.

kısacası amerilkan jin.
gereksizdir. verilen paraya acınılası bir durumdur.şayet tişörtleri de her tişört gibi zaman içinde boncuklanma yaapmktadır.
insanları zamanında 501 manyağı yapmış marka.
nasıl ki tiger çakmaları varsa şu an etrafta, bir zamanlarda 501 ler vardı işte..
ey gidi..
acı ama gerçek; nasıl okunduğunu hala bilmiyorum ama şunu biliyorum ki '' livays '' değil.
doğru yazılışı levi's olduğundan "livays" diye okunur.

yok, lewis diye yazılsaydı "luğvis"* ya da ,başlıktaki durumuyla, levis yazılsaydı "liyvıs" gibi okunurdu.

not: levi bir addır ve liivay diye okunur. sonuna s gelince de livays işte. nedir bu kadar büyütülecek?
tamamen kaliteyi kaybetmiş ve fiyatları uçurmuş markadır.
ömrünü doldurmuş markadır. bershka, pull and bear gibi markaların piyasa hakimiyetine fiyatları dolayısıyla yaklaşamayan bir konsepti vardır. sanılmasın ki inditex savunucusuyum.
kot markası. aydın yolunun çıkışında mı, bursa şehirler arası yolunda bir sürü outleti var. çok daha ucuza. ne alınmak isteniyorsa oralardan alınmalı.
söyleniş şekline takılmadığım.kaliteli ve çoook şık ürünler çıkaran.capacity deki mağazasında güler yüzlü,giyindirmeyi bilen insanların çalıştığı duayen kot markası.
kotlarının kalitesine güvenerek aldığım ayakkabısı bir ayda haşat oldu, siz siz olun levis ayakkabı tercih etmeyin.

sakın ha.
kimyada elementin son katmanındaki elektronları simgenin kenarlarına kurallı bir şekilde yazmayı yapan adam.
kimyadaki lewis* ile karıştırılmaması gereken, aynı zamanda amerikan ingilizcesinde livays diye okunan kaliteli kotlarıyla meşhur amerikan giyim markası.
kot pantolon da tek geçerim ama aldığım mavi levis marka sırt çantam da çok iyi çıktı. hastasıyım.
hayatımda bi defa 140tl verip bi kot pantolon almıştım. ama sonradan fark ettim, aldığım sadece kot pantolon değilmiş. göte gireni o an fark etmemişim.
ulan bunu giyen kaldı mı dedirten markadır.
--spoiler--
you've never done this before right?
--spoiler--
506 ve 507 modelleri rahattır.
kot pantolon ve gömlekleri dışındaki ürünlerinden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. bu firma aslen kot pantolon üretir. diğer ürünleri "müşteri soruyor, boş göndermeyelim diye bulunduruyoz" minvalinde sattıklarını düşünüyorum.

zaten bir firma her şeyi iyi yapamaz. güneş gözlüğü alıyolar neymiş gucci, prada falan. tamam belki kalitelidir ama eğer aksesuar olarak değil de ihtiyacını gidermek için alıyorsan rayban alacaksın arkadaş. veya spor ayakkabı alacaksan adidas tan şaşmayacan.

neyse, asıl ayakkabılarda büyük bir hayal kırıklığı yapmışlardır. gerçi on yıl önce falan aldığım bir ayakkabısı taş gibiydi, hiç bir yamuğunu görmemiştim. son yıllarda bu kalitenin iyice düştüğünü sanıyorum. tişörtleri on yıl önce bile dandikti. kalite olarak tabi, yoksa gayet şıklar.
bugüne kadar aldığım en az 10 ürünü (tişört, kazak, ayakkabı,kemer vs yani kot ve gömlek hariç bir şeyler) 2-3 ayda patlamıştır.

şubat ayında indirimdeyken bir ayakkabı almıştım dayanamayıp, yazlık ayakkabı olduğu için giymedim hemen haliyle. 3-4 ay yattı dolapta. sonra yazın kullanmaya başladım ve maksimum 1 ay giydikten sonra dikişlerinin yırtıldığını fark ettim. bugüne kadar faturasını bulamamıştım neyse bulduk ve bugün iadeye götürdüm. kasadaki eleman 6 ay bunların garantisi alamam dedi, karşıdaki benettonun da sahibi olan patronunun yanına gidip durumu anlattım bi form doldurup aldılar ayakkabıyı ve merkeze yollayacaklarını söylediler.

kabul etmezler değişimi bence. zaten etseler bile burdan kot ve gömlek dışında çöp dahi almam. ha bide 1999 yılında beşiktaş levistaki mavi gözlü kızın hatrına ta o zaman 35 milyona sırt çantası almıştım. o kadar kaliteli çıktı ki halen ilk günki gibi duruyor.
Bu gün short bakmak için girdiğim ve şuncacık şortun fiyatının 149.90 tl duymamla oha dememin bir olduğu mağazadır.Pantolonlarını keyifle giydiğim, yeri geldiğinde 170 tl para bayıldığım ancak tiksinç t-shirtlerine ve gereksiz pahalı şortlarına para bayılamayacağım markadır ayrıca.Ha bi de mağazadaki satıcının pahalı geldiyse levi's almayacaksın demesi de sinirlerimi hoplatan başka bir ayrıntı oldu.
(bkz: sana mı soracağım orospu çocuğu)
kotları kalitenin aşırısına kaçmış, stilleride ayrı bir marjinallik taşıyor, üzerine tam olarak oturan kotun en şekil halini satan marka.