bugün

rock'n roll tarihinin bir numaralı ismi..

lavaşma Levis...
Kot ceketleri çok ikonik, başka marka kot ceket almak levi's'e ayıp olur gibime gelir.

Deri cüzdanını da severek kullanıyorum, ömürlük yapmış şerefsizler.
Levi'nin aq.
Bir kotu 800 lira olmuş şaka gibi. Üstüne 1000 lira daha koyar gider diesel alırım.
Fiyatları alıp başını giden en sevdiğim marka.

Artık ben bile alışveriş yapamıyorum o kadar yükseldi ki fiyatlar.
bir pantolu 750 lira olmuş aq.
Hala dünyanın en kaliteli jeanlerini üreten jeanin mucidi marka.
90'lı yıllarda altın çağını yaşamış, günümüzde eski süksesinden uzak ama hala elit hala pahalı olan kot markası.
(#43971242)

ne yapayım kardeş am göt meme başlığına mı yazayım sanki sözlük kaliteden kırılıyorda biz gidip yazmıyoruz anasını satiyim ne boş insanlar var. bu arada sözlük lan burası sığır. formatın anasını sikme.

fiyat/performans markasıdır.
adam akıllı kendimin beğenip aldırdığım kot pantolondu. evet tam bir anne kuzusuyum ve her alışverişe çıkarken kendi kazandığım para bile olsa illa annem bana eşlik edecek ve o da bir şeyler seçecek benim için. o güne kadar anamın bana yakıştırdığı abuk subuk pantolonları mı giyiyordum yoksa levisten aldığım kot çok mu güzeldi de eski pantullar gözüme gulyabani gibi görünüyordu bilemedim. ama 2013 de 120 lira para vermiştik nomissize. o zamanlar dolar 2 liraydı yani 60 dolarmış. şimdi 60 doları çarp 8 le 480-500 lira yapıyor vay be. ama halen giyiyorum o pantolonu. 7 yıldır usanmadan giydim hala taş gibi.
Yıllarca giyeceğiniz kotları üreten marka. Son 1-2 senedir bazı kotları eskisi gibi sağlam. Gerisinde bu marka da bozmuştur. t-shirt gömlekte falan da iyilerdir. ama ayakkabıları ezelden beri dandikti.

görsel
Dolabımda 8’i pantolon, 3’ü jean ceket 4 tane gömlek olarak toplam 15 parça ürününe sahip olduğum kotun mucidi. Hepsinden çok ama çok memnunum özellikle jean ürünleri eskimek bilmiyor.
Bayağı dayanıklı kot üreten ve kotun yaratıcısı marka.
Levi strauss emice madencilerin dizleri çok aşınıyor kazı yaparken diye icat etmiş bunu.
Babam ben gençken 502 giyerdim bide sen dene diyince deneyip babalar niye akıl verir anladım.
Tam bana göre üretilmiş sanki sade ve dayanıklı.
Tarihi olan markalara ayrı bir sempatim saygım var.

Levis ise benim için bambaşka bir marka.
ilk levis kotumu amcam almıştı bana 12 yaşımdayken. O günden beri çok büyük bir sempati besliyorum bu markaya sanki sahibi benmişçesine savunuyorum. Mesela geçen mağazasına gittim orta yaşlarda bir adam levis satış danışmanına “bu diz izi yapmaz değil mi? Ağ yırtılması olmaz değil mi mavideki gibi” dedi. Orada kendimi zor tuttum mesela levisı övmemek için o kadar büyük sempati duyuyorum, evet türkiyede pahalı sayılabilecek bir marka ama emin olun paranızın hakkını kuruşuna kadar veriyor.
görsel
görsel

Envanterime yünlü kot ceketini de kattığım kotun mucidi marka.
Aslında pahalı olmayan kotun mucidi marka.

Zara gibi dandik markanın kotları 200den başlıyor üstelik zarada hep renk atma olayı oluyor. 100 tl koyup taş gibi levis alırım senelerce giyerim.
görsel
görsel
512’ye düştüm

(bkz: lovemark)
görsel

Ykm turuncu kelebek indiriminden 1 adet 511 kot çaktığım kotun mucidi marka.
görsel
Dün levis line 8 slim straight black kotunu envanterime kattığım kotun mucidi marka.

Kumaşı sert olduğundan renk atacağını sanmıyorum buraya bunu günlük mahiyetinde bırakıyorum yine.
Çok kalitelisin, kotların ömürlük, önünde levis yazan ürünlerin hariç tasarımların şahane.

Keşke biraz da ucuz olsan be.
gereğinden fazla pahalı kotlar satan firma.501 en çok adından söz ettirendir.
görsel

Küçük kırmızı şeridinin hastasıyız.
(bkz: lovemark)

görsel

Dün koyu renk kot ceketini de envanterime kattığım en sevdiğim kıyafet markası.
Amerika’da kolay giyilebilen türkiye’de ise zor giyilebilen tasarımları, kalitesiyle muazzam marka.

Bu seneki justin timberlake koleksiyonlarını da çok beğendim.
Daha 3-5 gün önce 259 tl olan kot ceketine zam yapıp 340 tl yapmış olan marka.

Üzücü.