bugün

bipolar bozuklukta kullandığım en az 15 ilaçtan en etkilisidir. yanında 1000lik depakin kullanarak vücuduma çok kötü bir şey yaptığımı düşünüyordum ki, kaç ay kullandım ve uzun süre kullanımda bahsedilen kaşıntı, döküntü, çene kitlenmesi gibi yan etkilerini görmedim.
kilo alımı oldu 10 kilo kadar, o da mani durumundaki aktif halim normale dönüştüğünden ve sigarayı bırakmamdandır. düşünsenize, yaptığınız onca leş hareketi geçtim, sigarayı bile bırakacak hale geliyorsunuz.
güzel ilaçtır lamictal. seroquel ve paxilin aksine, zihni açar. kafanızdaki gürültü sakinleşir, kararlarınız netleşir.

elbette ve sadece doktor tavsiyesiyle kullanılmalıdır.
lamotrijin içerir.

bu lamotrijin ne olaki?
efendim bu ilaç öncelikle antiepileptik grubu bir ilaç olup; epilepsi ve bipolar bozukluk * tedavisinde kullanılır.
süper yan etkileri vardır. o kadar ki 300 mg doza çıkabilmek için 12.5 mg başlar; aylar içerisinde ancak tedavi dozuna çıkarsınız. stevens johnson sendromu yapar ki bu ölümcül; cilt ve cilt altı dokunun kağıt gibi ayrılıp döküldüğü bir hastalıktır. ama bipolar hastalıkta son derece başarılıdır.

tıbbı tanımı geçtim, sadede geldim.
piyasa ismi lamictal olan bu ilacın 25 mg, 50 mg, 100 mg ve 200 mg formlarında tabletleri vardır. bunlar çiğneme tableti şeklindedir. böyle şekerimsi mayhoş bir tadı vardır.
Tesadüf mü bilmiyorum ama ben bu ilacı kullanmaya başladığım günden beri dikkatim arttı ve hiç not tutmadan sadece ders dinleyerek üç haftalık sürede dersle ilgili her ayrıntıyı hatırlıyorum. Süper bir şey valla.
25mg'ı beni aşırı derecede yaktığı ve kaşındırdığı için bırakmak zorunda kaldım. fml
Bir süredir pinral kullanıyordum. Eczacım elinde olmadığı için tek yumurta ikizi olan bu ilacı verdi dün. Kodumun ilacını açabilmek için beş dakika uğraştım, tırnağım ayrılıyordu. Sinirden elim ayağım titreye titreye prospektüsüne baktım bunu nasıl açacağımız yazıyor mu diye. Hakikaten yazıyormuş. Neden böyle bir paketlemeyi tercih ettiler anlayamıyorum.
Küççük motor kaslarınızı geliştiren bir adet katlanılabilir tatlı ilaç.
Lamotrijin içeren bipolar bozuklukta kullanılan bir ilaç, depakinle beraber duygu durum dengelemek için kullanılır. Artı 10 mg essitolapram ve 1 mg alprazolam yani xanax kullanıyorum bunların yanında.

Çok da alkol içen biriyim ama bipolar bozuklukta alkol çok tehlikeli, alkole hiç karşı değilim, hatta içenlerin yanında muhabbetlerini dinlemek hoşuma gitmeye başladı, doktorumun tavsiyesi ile 3-4 gündür alkol kullanmıyorum, bakalım nereye kadar gitcek, çünkü alkolle tanışma yaşım tam olarak 15.