aamir khan filmidir, birlik ve beraberlik temalı uzunca bir filmdir. izlenmesi tavsiye edilir.
aamir khan'ın filmlerini izledikçe daha da merak ettiğim, hiçbir yerde olmayan film.
hintlilerin kendi kast sistemlerini eleştirmesi açısından güzel bir film.
birazdan izlemeye başlayacağım 2001 yapımı aamir khan filmidir. 215 dakika imiş. bitirdiğimde hayatım boyunca izlediğim en uzun filmi izlemiş olacağım yanılmıyorsam. neyse ne diyordum evet ben aamir'ime döneyim, öhm pardon filmime.
izlenilmesi gereken bir aamir khan filmidir. tüm aamir khan serileri içinde, ilk izlenilmesi gerektiği bir gerçektir. ve bir dönemin gerçeğini anlatır.
kesinlikle izlenilmesi gereken bir aamir khan filmidir. django unchained ile 1800lerin amerikasında ezilenleri görüyorduk bunda da 1800lerin hindistanında ezilenleri ve başarılarını görüyoruz. aynı değil, benzemiyorla da ama ne bileyim izlerken django geldi aklıma.
neyse film çok güzel arkadaşlar. 4 saate yakın bir film ama sıkmıyor izlerken. türk yapımı olup bayan 1.5 saatlik filmler varken ilginçtir ki 3-4 saatlik aamir khan filmleri hiç sıkmıyor. pür dikkat izleyebiliyorsun.

yine her bollywood filminde olduğu gibi bunda da saçımsı sapansı danslar var tabii. bir tek tapınakta yalvarırlarken şarkı söyleyip dans etmeleri pek sırıtmamış kanımca. en azından bir ayin havası katmış.
filmin konusu hakkında çok konuşmaya gerek yok, on numara bir konu, on numara bir olay örgüsü seçilip farklı ve güzel bir şekilde işlenmiş. kriket oyununu işleyen çok film yoktur kanımca.
ama kriket oynadıkları kısmın o kadar uzun çekilmesi biraz sıkıcı gibiydi. he şu var, benim gibi bu oyunu ilk defa bu filmde görenler oyun süresince yarım yamalak anca anlayabiliyorlar oyunun kurallarını. o kadar uzun çektikten sonra bari oyunu öğretseydin izleyiciye diye hayıflanmadan da edemeyecem.

neysei film güzel, izleyin izlettirin efenim.
mutlaka görülmesi gereken harika bir hint filmi. Aamir Khan çok iyi oyuncu.

http://www.imdb.com/title/tt0169102/?ref_=rvi_tt
aamir khan'ın başarılı filmlerinden biri. film süresi epey uzun şimdiye kadar izlediğim filmler arasında en uzun oldu. filme başlamadan önce açıkçası bu kadar uzun filmi nasıl izlerim diye düşünmedim değil. bilgisayar başında sürekli oturmaktan sıkılan biriyseniz sizi de zorlar. arada açıp nete baktığım da oldu ama bu filmin sıkıcı olmasından kaynaklı değil de benim genelde uzun şeylerden sıkılmamdan ötürü. neyse efendim güzel film ama uzun süresi kimine göre olmayabilir. kriket oyunundan da bihaberseniz film içinde de detaylı anlatılmadığından dolayı sıkma durumu da mevcut. yine içerisinde güzel parçalar ve danslar mevcut.
2001 yapımı 224 dakikalık macera/dram/müzikal kategorili, aamir khan'ın yapımcılığını ve baş rolünü üstlendiği harika bir film. 8.2 imdb puanına ve 44 ödüle sahip, ayrıca oscar'a aday olan ilk hint filmidir. 6 milyon dolar bütçe ile çekilmiştir, süresinin uzunluğuna rağmen gram sıkmaz. görsel

Yıllar önce izlemiştim, fakat sonundaki coşkuyu asla unutamam. Ben atış yapmış kadar sevindim, hatta istemsiz olarak ayağa kalkıp çığlık attım *
Döneminin şartlarında iyi sayılır, boş vaktiniz varsa izleyin. ingiliz zihniyetinin çok da fazla hint milliyetçiliği katmadan anlatmış. Ama filmi izlerken siz yine de aslında hintlilerin de büyük ihtimalle ingilizler kadar kötü olduğunu fakat ingilizler kadar iyi sistem kurgulayamadıklarını unutmayın.

Bir de şu var, gelişim zaten böyle bir şey, yeni şeyler yaparken, daha önce karşına çıkmamış şeyler yaparken illa ki eksik bıraktığın taraflar yapmacıklıklar oluyor. Çünkü güvenlik alanının dışına çıkmaya mecbur oluyorsun böyle filmlerde. Ne aşk hikayesi ne kabak tadı vermiş bir dram ne de sıradan bir ingilizler kötü bizi sömürüyorlar filmi.. Farklı bir şey yapmaya çalışmışsın illa ki ilk seferde bir eksik olacaksın. ilk seferlerin bir eksikliği olarak değil de kendi güzelliği olarak bile görülebilir bu filmde.
2001 yapımlı Hint filmidir.