bugün

Lagaan Filminin başrol oyuncusu ve yapımcısı. Kendisi Bollywoodun en çok maaş alan sanatcısı
filmlerini izlediğimde oyunculuğuna hayran kaldığım bollywood'un büyük devi.
3 filmi var ki beni benden almıştır..Fanaa, 3 idiot ve Ghajini.
ha birde teare zameen par.
(bkz: izlenmesi tavsiye edilen filmler)
her ne kadar hayatımın bir bölümünde hintlilerden illellah diyen biri olsam da fanaa'yı yeni izleyen olarak diyebilirim ki kendisi gayet iyi oyuncudur ve dahi film tavsiye olunur...
benjamin buttonun bollywood şubesi olan oyuncu. 45 yaşına gelmesine rağmen 2010da 3 idiots filminde 20 yaşında bir delikanlıyı mükemmel bir şekildede oynamıştır.
son zamanlarda bollywoodun film anlayaşında bir evrim yaratıcak nitelikte filmler çekiyor. .filmleri hindistanda çekmesi ve hindistanın gerçek yüzünü göstermesi en iyi özelliği. 2000de çektiği lagaan ve 2007de çektiği taare zameen parla oscara gitmiştir.
filmlerini kronolojik sıraya göre izlemek gerekli sanırım. çünkü her filmi bir öncekini gölgede bırakıyor.
(bkz: lagaan)
(bkz: rang de basanti)
(bkz: fanaa)
(bkz: taare zameen par)
(bkz: ghajini)
(bkz: 3 idiots)
Taare Zameen Par filmiyle ve bu filmde gösterdiği performansla övgüyü hakeden sinema adamı. Müzikler, diyologlar, animasyonlar her şey ölçülüydü. bir de ne ile beslediyse anası bunu; adam 1965 doğumlu ama sanki 1985 doğumlu gibi görüntüsü var...
Hint filmlerine bakışımı değiştiren güzel insan. gerçek oyuncu diye ona derim. yapımcılık da yapar kendileri...
taare zameen par , 3 idiots şimdiye kadar aamir khan'ın bulup da izleyebildiğim filmleri.filmleri mesaj içerse de bu mesajlar gözünüze sokulmuyor.alttan alta yediriliyor filmde.
65'li olduğunu yeni duyduğum ve nedense buna üzüldüğüm aktör/oyuncu. izlediğim bütün filmlerinde hep bir mutluluk söz konusu. hintlilerin dansa olan tutkusundan mıdır ve filmlerine bunu çok iyi yansıtması acaba dedim ama hayır, bu adamda var bir şeyler. normal değil. eğer biri bana ''sen sen olmasaydın kimin yerinde olmak isterdin'' gibi bir soru yönetseydi, ilk isim aamir khan olurdu. en azından filmlerindeki gibiyse. bollywood filmlerine fazlasıyla ısınmamı sağlamıştır kendisi. 3idiots filmi kadar renkli bir film daha görmedim.tabiri caizse her bok var içinde,
hatta bu filmin okullarda ders olarak okutulması gerekli.

3 idiots,
rang de basanti,
taare zameen par
dil chante hai

mutlaka izlenilesi filmleri.
müslümandır.
filmleri izlenir. özellikle yukarıda sayılanlar güzeldir. ama asla bir (bkz: shahrukh khan)değildir.
filmleri uzun, insana her duyguyu yaşatan bir oyuncu, kendisini hindistanlılara benzetemedim zaten farkı çok açıktır, insanlara onun filmlerini önerdiğimde, hint filmi izlemek istemediklerini söylüyorlar fakat sadece 1 filmini izleseler bütün ön yargılar kırılacaktır.
adamın dibi dibi. her filmi mi muhteşem olur bi insanın. kendine özgü bi senaryo yapısı var ve gerçekten etkileyici.
Bollywood'un en çok aranan erkek oyuncularından birisi. 47 yaşında olmasına rağmen en fazla 30 gösteren Hindistanlı aktör.
3 idiots filmini izledim ve de her filmini bulup izleyeceğim, bir insan bu kadar mı güzel oynar.
(bkz: adamın en hası)
3 idiots'u izlememle kendisine hayran kaldığım, harika oyuncu. hintliye benzemiyor hiç. ayrıca 25 falan gösteriyor, bebeksi bir yüzü var, gözleri pek güzel, müslümanmış. boyu da 1.65 imiş. herhalde biraz da ondan küçük gösteriyor, ama kendisi 47 yaşında. bollywood'un devi diyebiliriz. bir insan öyle mi güzel güler, öyle mi tatlı ağlar? hint filmlerine karşı oluşan önyargımı sildi kendileri. özellikle 3 idiotsta, sonlara doğru pia'nın onu bulup öpüşmelerindeki gözlerinin fıldır fıldır dönüşü, beni benden almıştır. *
filmlerini malum oratamlarda tırım tırım aradığım bir kaç tanesini de indirmeye muvaffak olduğum bollywood aktörü ki beni bollywood sinemasıyla tekrar tanıştırmıştır.
Bayan arkadaslarımın sayesinde tanıdığım bir Bollywood aktörüdür. Türkiye'de bu adamı tanıyan bayan sayısı oldukça fazladır.
3 idiot filmiyle tanıyıp sempati duyduğum, ghajini filmiyle ise de hayran kaldığım hintli aktör. adam her role her kılığa girip üstesinden nasıl geliyor merak etmekteyim. ve diğer filmlerini de indirip tek tek izleme niyetindeyim. yahu o ghajini filminde, sevgilisinin öldürülüşünü hatırlayıp ağlaması beni benden almıştır. adamın dibi bu adam ya.
Dehşet bir oyuncudur. Oyunculuğun yanında, sosyal sorumluluk duygusu hat safhada bir adamdır.
Hümanisttir, ''ben sadece kendimi düşünemem'' der. *
Takip edilesi, edilmesi tavsiye edilesi adamdır. Ve iyiki vardır.
3 idiots'da canlandirdigi ranco karakterine asik olmamanin içten bile olmadigi(işten bile de olabilir dogrusunu bilemedim) oyuncu. ne tatli yae.
http://www.google.com.tr/...&biw=1024&bih=639
3 idiots filminde 45 yaşında olduğunu duyup şok geçirdiğim oyuncu. taş çatlasa 30unda gösteriyor ya.
filmlerinin coğu ciddi şekilde didaktik mesajlar taşıyan bollywood oyuncusu. çok kaliteli yapımları vardır.
eğitici unsurlar için: 3 idiot ve taare zamen par
aşk ve aksiyon beklentiniz varsada: ghajini ile rang de basanti tavsiyemdir, pişman olmazsınız.
3 idiots'dan sonra taare zameen par'ı da izleyen biri olarak kendisine aşık olmamanın mümkün olmadığını düşündüğüm güzellik. allah'ın bir lutfu.
lakabıyla * özleşen muhteşem bollywood yıldızı.
roller arası geçişi en iyi yapan oyuncuların başında gelebilecek olan sanatçının en popüler filmi 3 idiots olmakla birlikte , fanaa , aare Zameen Par, Ghajini adlı filmlerinde de gerçekten takdire şayan bir oyunculuk göstermiştir.

müthiş sempatiktir ayrıca. *