bugün

saçlarını kızıl ve tonlarına boyatan erkeklerdir. ne yazık ki yakışanına rastlanmamıştır.
doğalları çilli olur.
(bkz: havuç)
(bkz: ron weasley)
(bkz: bill weasley)
(bkz: charlie weasley)
(bkz: george weasley)
(bkz: fred weasley)
(bkz: percy weasley)
(bkz: arthur weasley)
orjinal kızıl bir erkekseniz, doğumunuzdan itibaren yaşamınızın en her anında mutlaka bir lakabınız olur ki, bunun yaratıcılıktan en uzak ve en çirkini havuctur. bu takma isimler cocukluğunuzda canınızı sıksa da büyüdüğünüzde hoşunuza gitmeye başlar.
girdiğiniz her ortamda ilk dikkat ceken daima siz olursunuz. bu yerine göre bir avantaj, yerine göre de bir dezavantajdır.
bembeyaz teniniz yüzünden güneş size haramdır. yarım saat güneşte kaldığınızda pancar turşusu kıvamına gelirsiniz.
yolda tanımadığınız insanlar durdurup saçlarınızın boya olup olmadığını sorarlar. hayır tamamen orjinalim der geçersiniz.
sacınızdan bir parca numune kesip kuaförden rengin aynısını isteyen bir cok hatun olur fakat, kimse o rengi tutturamaz. zira böyle bir sac boyası yoktur. böyle olunmaz, böyle ancak doğulabilir.
kimi kızlara acayip itici geldiğiniz gibi, kimilerine oldukca cekici gelirsiniz. bir cok ortamda sac renginizin ekmeğini kız babında cok yersiniz.
baştan aşağı cilliler olduğu gibi herkes de çilli değildir. mesela ben çilli değilim.
cocuken daha acık olan sac renginiz büyüdükce koyulasacaktır.
saclarınız kısayken daha acık renk olur. uzayınca koyulasır.
saclarınızın bakımı cok zordur. renginin parlaklığını ve sağlıklı görünümünü korumak için oldukca fazla zaman harcamak ve masraf yapmak zorunda kalırsınız.
turistik yerlerde, ilk diyaloğu daima ingilizce kurmaya calısırlar, babacım ben anlamaz gavurcadan. ana dilde yayın yap dediğinizde, "abi kusura bakma ya ben turist sandım seni irlandalılara benziyorsun" derler.

hasılı kelam kızıl saclı erkek olmak zordur. ama yerine göre cok da güzel olabilir.
irlanda ve kuzeyinden* olması kuvvetle muhtemeldir.
(bkz: salca)
doğu karadenizde sıkça raslanan, kızıl saçlı insanların kuzey avrupa da yaşayan vikinglerin, dinyeper ırmağı üzerinden karadenize gelen, viking soyundan olmaları muhtemeldir.
saç renklerinden dolayı sürekli birbirlerine benzetilen erkeklerdir. eğer saçlarınız kızılsa ya da kızılı anımsatıyorsa john arne riise ve ya arka sıralardaki o çocuk mutlaka size benziyordur.
jenital bölgerin kızıl olmaması halinde pek çirkin olmayan erkek.
(bkz: burak gürpınar) bir zamanlar tabi.
Bu olay şu şekilde acıklanır ;

(bkz: Almanyada doğup büyümüş türk erkeği)
(bkz: conan o brien)
dışardan bakınca çok soğuk ve sinir bozucu tip vardır bizde bir ortamda kavga çıkacaksa bu tiplere takılanarak olay meydana gelir. her neyse her kızıl saçlı çilli değildir. kendimden biliyorum.
bunları koruma altına alın, dna'larını saklayın, yarın bir gün soyları tükenirse lazım olur.
(bkz: john arne riise)
çilleri azsa, saçları uzunsa taş gibidir.
(bkz: bartek borowiec)
soyu tükenecek olan türdür.
hele de kısa boylu ve uzun kıvırcık kızılsa saçları, o beyaz teni, çilleri, yüksek ihtimal mavi gözleri ile the lord of the rings in herhangi bir karesinde göze batmayacak erkek tipindedir. bizim okulda var bundan bir tane, süper ince belli bir hatunu övüyordu. iyi de arkadaşım senin çiller nolcak, diyesim geldiyse de hobbit i kızdırmamak için araya girmedim.
ya irlandalıdır ya da çeçen asıllıdır.
çok seksidirler. sarışınlardan bile daha çok dikkat çekerler.
kızıl pipi.
iskoçlarda sıkça görülen erkek türüdür. beğeneni vardır biz erkekleri ilgilendirmez, ama bunların bayan versiyonlar çok ilgi çekici olurlar, her iki cins içinde.
Heavy Metalci olunca tapılası, marangoz olunca kaçılası, irlanda'lı olduğu duyulunca etrafında çember olunası erkeklerdir.
gerçek kızılsa özel bir ırktır.