bugün

malesef ben dahil tüm metalci bünyelere acı gelecek bir gerçek. kendimden örnek vereyim. yaklaşık 2 veya 2.5 yıldır saç uzatıyorum bi ara belime kadar gelmişti hatta ama biraz kısalttım sonra. öhöm ne diyordum ha 2.5 yıldır saç uzatıyorum ve ömrümün 2.5 yılında ağır kız kıtlığı çekiyorum. çevremdeki kız oranında çok ciddi bi düşüş oldu. saçımı uzatıp şu metal işlerine bulaştıktan beri doğru dürüst çıktığım olmadı. hadi kendimi geçtim zaten biz tipsiz malın tekiyiz de sokakta görüyorum böyle uzun saçlı erkekleri. birisinin bile yanında kız yok. ya yanlız gezerler ya da erkek panpalarıyla takılırlar. atıyorum eskişehir barlar sokağında millet manitasını koluna almış birasını yudumlarken bizim death tişörtlü cool metalci eleman tek başına tkılıyor.

özet: eğer yaşam felsefeniz karı kız merkezli ise kesinlikle metal müziğe bulaşmayın. hadi bulaştınız asla katta ve cüdde saçınızı uzatmaya kalkışmayın.

edit: başlığı yanlış açmışım özür diliyorum. gerçeği yazacağıma geçreği yazmışım. uykusuzluk işte mazur görün.
şimdi tiskinmek değil de, adam ( aman kadın ) düşünmez mi bunun taraması var, saç kremi var, toplaması var, tokası var, tel kalkması var... var oğlu var...

kadın ve erkek zıt oldukça birbirlerini çeker. bırakın dişiler uzatsın, sizler kısaltın.

devam edin öyle işte..
(bkz: metalci ne la)

kızına göre değişen bir durumdur...

efendim ben metal müzik dinleyicisi biri olarak * saçımı uzattım ve küpe taktım , bazı kızlar sevdi bazı kızlar sevmedi... genellemelerin dışında kızlar genellikle temiz , düzenli ve bakımlı bir erkek ararlar. çünkü iç güdüsel olarak fiziksel olarak bakımlı olmalarını ilişkide de özen gösterdiğini düşünürler... o yüzden uzun saça bakması zor olduğundan ve dağınık olduğundan sevmemeleri normal. ama bazı kızlar uçlarda yaşamayı sever olduğu gibi yaşamak , heyecan , ani verilen kararlar hoşlarına gidebilir bu tür kızlarda içgüdüsel olarak dağınık , paspal tipleri sevebilirler...

işin özeti budur...

ha birde unutmadan (bkz: brothers of metal)
bariz yalandır. bazı uzun saçlıların kaldırdığı hatunları tüm metalciler toplansa kaldıramaz, o derece.
saçlarımı koklayan, parmaklarına dolayan hatta yalayan kızları düşündüğümde kesinlikle katılmadığım önermedir.
kampusün son mohikanı daima kızların hasını kapardı.
tamamen öznel bir yargıdır. uzun saçlı erkeklerden hoşlaşan birçok bayan vardır. önemli olan uzun saçın bireyin yüzüne yakışması ve saçla sakalın birbiriyle bütünleşmemesidir.
goreceli bir kavramdir, temiz ve bakimli oldugu surece tiksinti uyandirmaz fakat pis, yagli, igrenc bir gorunumdeyse birakiniz kizlari hemcinslerinde bile o tiksintiyi uyandirir bu eleman.
yalan külliyen yalan tabi sarılarda güzel durmasada yalan.
hergün yıkanıyorsa ve mis gibi şampuan kokuyorsa hiç de tiksinti uyandırmayacaktır.
yanlarındaki kısa saçlı erkeklerin gururunu kırmamak için;
- iiiğğğğ ne iğrenç yaaaa, filan derler. aslında beğendikleri yüzlerinden okunur. kaslı erkekler gördükleri zaman da aynı durum söz konusudur.
Çünkü berberine gitmiş sac sakal traş olmuş, yeri geldiginde kirli sakallı bir erkek uzun saçlı erkekten daha fazla "erkek" hissettirir çoğu kadına ve kıza... Tiksinmek degilse bile tercihte ilk sırayı alamayabilirler.
er kişisi şuna dönüşüyorsa doğru olan gerçek: http://www.dantel.co/resi...sac_modelleri_uzun003.jpg

söz konusu murat ilkan tarzı saç ise, tiksinmek ne demek, aylık şampuan sponsoru bile olurum kendisinin.
http://www.thepentagram.n...es/sag/wall51600x1200.jpg

bir de pırasa misali düz, üstelik de zırt pırt yağlanan saçlara sahipseniz sakın ola kalkışmayın. kafaya yapışan saçlar karizma katmaz, tiksindirir.
uzun saçlı erkekler de böyle düşünen kızlara bayılıyorlar zaten.
unirock, sonisphere vb konserlere giderek böyle bir gerçeğin olmadığı görülebilir.
genellemedir, ben karizmatik buluyorum kendilerini. bazılarını mağara adamı gibi gösterse de bazılarını drakula gibi gösteriyor.
doğru değildir. uzun saç fetişi kadınların sayısı bir hayli fazladır. saç uzadıktan sonra ismail yk'ya dönüşüyorsan tabi ki kimsenin hoşuna gitmez, değil mi ama?
bakımlıysa neden sevilmesin efendim. bence bazıları gayette hoş oluyor.
yakışıyorsa saçta uzatır küpede takar kime ne. beğeneni de olur beğenmeyeni de, zevkler ve renkler tartışılmaz kardeşim...
serdar ortaç, demet akalın tarzı dinleyen bir kızsa elbet hoşlanmasını bekleyemezsin. ismail yk saç uzunluğu onlar için kâfidir. ama metal dinleyen bir kızsa o saçları sizin yerinize toplar, örgü yapar, saatlerce oynar. topuz bile yapar*
genellenemez tabi ama uzun saç çok da iyi durmuyor.

yanındaki kızdan uzun saçlı adam olur mu kardeşim.. ne o öyle.

ideal saç; ellerini saçların arasına geçirdiğinde üstte 2-3 cm kalmasıdır. *
olmayan gerçektir. esas gerçek şudur ki kızın tiksindiği şey saçlar değildir. yani öyle tipler var ki 'abi uzun saçlı erkeklere kızlar teklif ediyormuş' düşüncesi ile saçlarını uzatıyor, olmuyor. bir kere acaip belli ediyorsunuz niyetinizi. ama yine de candır, kandır uzun saçlı erkek.
tiksinmeyi dış görünüşe indirgeyen hatun kişilerin oluşturduğu imaj ve tiksinmenin saçla başla değil, karakter ve temizlikle olduğunun farkında olmayanların inanışı...
kızdan kıza, saçtan saça değişiklik gösteren durumdur.
saç kızın ağzına girerse olur tabi bir iğrenme, tiksinme.
http://galeri.uludagsozlu.../r/matthew-barlow-170318/. saçları boyleyse her daim prim yapar.