bugün

bir kıza açıldığınız da alabileceğiniz cevap.

kızların büyük çoğunluğu bu cevabı en az bir kere vermiştir. tabi amacı duruma göre farklılıklar gösterir ki üzücüdür.

- nalan ben sana aşık oldum.
- düşüneceğim.
- !?!?!? ... *
emin olamadıklarında yada emin olup naza çektiklerinde kurdukları cümledir.
kızın kibarlığıdır.

direkt reddetmek ve adamı üzmek yerine, sindire sindire bu yola girmiştir.
-olm sevdaya seni seviyorum dedim.
+ee o ne dedi lan?
-düşüneceğim dedi moruk..
+hadi bee..
-noldu lan?
+yok bişi..
-..!?!?!

Genelde olumsuz cevaba yorumlanır. Bi insanı seviyor musun diye düşünmek ne kadar mantıklıdır bilinmez...
kibarca s.ktir git.
olumlu yada olumsuz çoktan karar vermiştir oysa ki; bu sadece dişil bir harekettir.
Bazen erkekler de önerir bunu. Şöyleki;
ilkokuldayım. ilk aşkım resim atölyesindeyken bana şu önemli soruyu sordu: benimle çıkarmısın narcissist?
Ben hiçbişey diyemedim çünkü çıkmak tabiriyle dalga geçerdim.
O susmadı. istersen düşünebilirsin dedi.
Sanki evlilik teklif etti. Ertesi gün direkt hayır demiştim. Büyüsü bozulmuştu ilk aşkımın.
sırra kadem basma yolu yerine eskisi gibi ortalarda takılıp ayak yapma yolunu seçmiş olmasıdır kızın. zaman kaybı yaratır başka da bi halt olmaz.
diğer teklifleri de değerlendireceği uzun bir sürece gireceğinin habercisidir. ne fazla beklentiye kapılmalı ne de umutsuzluğa düşülmelidir. **
(bkz: biz sizi ararız)
(bkz: verecek)*
düşündükten sonra eğer olumlu bir cevap verecekse, bunu nasıl yapacağı merak konusudur;

- alo selimcan, naber?
+ iyiyim, sağol, çıkartamadım?
- ben tuğçenaz hihihihi : )
+ hangi tuğçenaz?
+ bana geçen sene mart ayında çıkma teklif etmiştin hani ben de düşünürüm demiştim?
- eee?
+ düşündüm de ben hiihih : ) kabul ediyorum : )
+ ama benim teklifimin son kullanma tarihi geçeli çok oldu be tuğçenaz. öptm görüşürüz bye.
kabul etmeye niyetim yok ama yaptıklarında hoşuma gitti demektir. 3-5 sefer daha işyerime çiçek gönder, 3-5 hediye daha al. ondan sonra reddedeceğim demektir.
(bkz: ben bugün düşünebilen bir kız gördüm)
genel olarak "hayır" anlamına gelir , nadir anlamda "değerlendirme" amacınıda taşır.
güzel bir vuvuzela hediye edilerek pozitife dönüştürülebilecek nötr söylem. vuvuzelayı seviyorum.
kız kendini naza çekmelidir, yoksa hödük erkek milleti kolay elde ettiğinin heyecanını duymayacaktır ve bir süre sonra daha iyi sandığına çekip gidecektir. bu nedenle cevap kesin evet olsa dahi düşünülmelidir acı çektirilmelidir, süründürmelidir, gösterip gösterip elletilmemelidir...
neyi düşündüğü merak konusudur. hindi misin kızım sen!
(bkz: vermez)
düşüneceğim diyen kızların %95 oranında hayır demesi gözlemlediğim bir durumdur.
tek bilinen,
seni seviyorum demek değildir.
muhtemelen o sırada düşünülecek başka birşeyler (teklif , istek vs..) olduğuna ve hepsinin aynı anda olmasını isteyen kızımızın bir seçim yapana kadar elinde düşünülecek bişey kalmayacak olmasına işarettir.
bazı kızlarda kankaları ile bir araya gelip değerlendirdikten sonra karar verileceğini gösterir.
- benimle çıkar mısın ayla?
+ düşüneceğim kamil.
- neyi düşüneceksin benimkini mi?
+ iğrençsin kamil!
düşün düşün...