bugün

aslında söylenmek istenen:
(hmm ya bugünlerde birini bağlayacağım gibi ama seni de kaçırmak istemiyorum, o bi kesinleştin ona göre şeyederiz senlede).
akabinde ya verir ya da akabine kalmadan verir.
düşün düşün boktur işin sözünün en uygun olacağı kişi ve anlardır. kısa bi senaryoyla özetleyebiliriz:

Erkek:
-Benimle çıkar mısın?
Kız:
-Dağa mı?
Erkek:
-Hı hı.
Kız:
-Düşüneceğim.

Şekil B:

Erkek:
-Benimle çıkar mısın?
Kız:
-Düşüneceğim.
Erkek:
-Niye? Satranç mı oynuyoz?

Bitti.
reddedilmenin kibar şeklidir zira düşünse bile o gelecek cevaptan umutlu olmamak gerekir.
(bkz: düşünüyorum öyleyse varım)*
(bkz: düşünmeyeceğim)
seviyosun veya sevmiyosun işte seviyorsan çıkarsın sevmiyosan çıkmazsın kızın düşüneceğim demesi sadece kibarlık belirtisidir,erkeğin de çok üstüne gitmemesi gerekir
(bkz: loading)
reddetmenin eğitim görmüş hallidir.
düşün düşün...
- benimle çıkar mısın ayla?
+ düşüneceğim kamil.
- neyi düşüneceksin benimkini mi?
+ iğrençsin kamil!
bazı kızlarda kankaları ile bir araya gelip değerlendirdikten sonra karar verileceğini gösterir.
muhtemelen o sırada düşünülecek başka birşeyler (teklif , istek vs..) olduğuna ve hepsinin aynı anda olmasını isteyen kızımızın bir seçim yapana kadar elinde düşünülecek bişey kalmayacak olmasına işarettir.
tek bilinen,
seni seviyorum demek değildir.
düşüneceğim diyen kızların %95 oranında hayır demesi gözlemlediğim bir durumdur.
(bkz: vermez)
neyi düşündüğü merak konusudur. hindi misin kızım sen!
kız kendini naza çekmelidir, yoksa hödük erkek milleti kolay elde ettiğinin heyecanını duymayacaktır ve bir süre sonra daha iyi sandığına çekip gidecektir. bu nedenle cevap kesin evet olsa dahi düşünülmelidir acı çektirilmelidir, süründürmelidir, gösterip gösterip elletilmemelidir...
güzel bir vuvuzela hediye edilerek pozitife dönüştürülebilecek nötr söylem. vuvuzelayı seviyorum.
genel olarak "hayır" anlamına gelir , nadir anlamda "değerlendirme" amacınıda taşır.
(bkz: ben bugün düşünebilen bir kız gördüm)
kabul etmeye niyetim yok ama yaptıklarında hoşuma gitti demektir. 3-5 sefer daha işyerime çiçek gönder, 3-5 hediye daha al. ondan sonra reddedeceğim demektir.
düşündükten sonra eğer olumlu bir cevap verecekse, bunu nasıl yapacağı merak konusudur;

- alo selimcan, naber?
+ iyiyim, sağol, çıkartamadım?
- ben tuğçenaz hihihihi : )
+ hangi tuğçenaz?
+ bana geçen sene mart ayında çıkma teklif etmiştin hani ben de düşünürüm demiştim?
- eee?
+ düşündüm de ben hiihih : ) kabul ediyorum : )
+ ama benim teklifimin son kullanma tarihi geçeli çok oldu be tuğçenaz. öptm görüşürüz bye.
(bkz: verecek)*
(bkz: biz sizi ararız)