bugün

erkeklerin aşık olunamadığı gerçeğidir.
gerçek değildir!saçmadır.kızlar aşık olamıyor,erkekler olabiliyor öyle mi?erkeklerin aşık olamadığı gerçeği daha gerçektir.*
genellemede olmayan kızların da bulunduğu gerçeğini doğurur.
olmayandır. bu kadar önyargılı ve yanlış bir gerçek, gerçek midir?
yıllar önce bir geyik ortamında bir arkadaşım ' arabeskçilerin neden %99 u erkeklerden oluşur sanıyorsun' demişti.
aslında genelleme yapmamak lazım. herkes elbet bir olamaz ama genel görünüm kızlar için bu başlıktaki gibidir.
sizinle kısa bir anektod paylaşayım;

lise vaktinde bir kızdan çok hoşlanılıp sevilmiştir. evet sevilmiştir, bir iki günlük heves değil. aylarca uzaktan sevilmiştir. vakit geçtikçe kızda hoşlanmaya başlamıştır ve bir şekilde ilişki başlamıştır.
ilk günlerde aslında herşey gayet güzel gitmektedir. sinemaya gidilir, cafede oturulur, saatlerce telefonda konuşulur karşılıklı aşk sözcükleri sarfedilir. erkek gerçekten sevdiğinden dilden değil gönülden, kız dilden söylemektedir bu sözleri.
aradan vakit geçtikçe kız artık her gün aynı yemeği yemekten sıkılma noktasına gelmiştir. oluşturduğu arkadaş tayfasını sizin yerinize yeğler. ararsınız;
+ nerdesin sen hani bugün buluşacaktık?
- canımm arkadaşlarla cafede takıldık k.bakma istersen sende gel.
+ yok takılın siz

işte böyle bir sohbetten sonra gerilmiş olan ipler artık kopma noktasına gelmiştir. sonra özürle pardonla avutur sizi. siz hala seviyorsunuzdur ama sert davranmaya çalışıyorsunuzdur. siz o kadar kızıp, sinirlendiğiniz halde bir öpücükle herşeyi siliyordur. *
daha bir vakit sonra tekrar aranır;
+ ben dışarı çıkıcam üstüme bir kaç şey alıcam istersen beraber gidelim
- yaa canım biliyorsun bir kaç gündür hastayım biraz dinlenecem evde
+tamam o zaman sen yorulma, nane limon iç hatta çorba yaptır annene iyi gelir.
-sen hangi mağazaya gideceksin
+büyük alışveriş merkezindeki nike a gidecem.
-tamam görüşürz öptüm

alışveriş yapılır. birden telefon çalar;

-aloo hacım naber.
+iyi birader senden naber
-iyi şükür. şey diyecektim kafede oturuyoz da seninkini gördük sen yoksun diye aradım
+nerde gördün
-x cafede

eldeki poşetlerle apar topar gidilir kafeye. içeri girilir ve o çok değer verdiğiniz, hasta olan zat hemen iki masada arkadaşlarıyla oturup şenşakrark gülerek monopoly oynuyordur. yaklaşılır

- kolay gelsin
+ aaa canım sen nerden çıktın alışverişe gitmedin mi?
-kalk konuşmamız lazım
+ utandırma beni arkadaşlarımın yanında
- şimdi öyle olduk demek
+ yha ne saçmalıyorsun sen hastayım zaten bak millet de bize bakıyor
-sana şimdi birşey derdim de.

çıkılır gidilir. insan kendine kızar, nasıl birisini sevmişim diye. hepsi yalanmış, öpmeleride koklamaları da, seviyorum demeleri de.

(bkz: gidere gider birader)
(bkz: gördüğünde selam ver tayfanla beraber)
(bkz: #5298217)
aşk denilen şeyin ayağa düşmüş halinin sadece kızlara yüklenmesidir. erkek olsun kız olsun kimin aşk dediği şey aşk gerçekten.
(bkz: aşk vardı da biz mi olmadık)
zandan ibarettir. beyaz kadınların tekmelerinden sadır olan kuyruk acılarından türetilmiş de olabilir. overlokçu bir sevgiliniz olursa, anlarsınız ki aşk; üst sınıf kevaşelerin tükettiği bir kavramdır.
düpedüz savsatadır. aşkın cinsiyeti olduğu nerde görülmüş? ve aşkı erkeklerden daha onurlu yaşarlar. erkek aşığım, ölüyorum diye gece, gündüz ağlaşırken dahi işi bir cilveye bakar. eli yüzü düzgünce olsun kafi bi an duraksamadan gider, hatunu koynuna alır. merhem niyetine. kız aşık olduğundaysa karşı tarafa kocasıymış gibi sadık kalır. bekler, bekler.
kendimi baz alarak yorum yaparsam doğrudur.
Aşık olmuş kadına ya şahit ya da sahip olamamış insan beyanı.
keşke doğru olsaydı.
bir ameliyatla falan imkansız olsaydı aşık olmak. çarkına ettiğimin duygusu.