bugün

bayanların dikkatine
overlok makinesi ayağınıza geldi
halı kenarı, paspar kenarı
yolluk kenarı, halı fleks kenarı
el dokuma halıları
beş dakikada yapılır, hemen teslim edilir.

anonsuyla sokak sokak gezen insanlar.
pikap araba ile 'overlokçu geldii hanımmmm' nidalarıyla sokak arasında gezinen meslek grubuna dahil olan kişi. * *
" Hanımların dikkatine!
Overlok Makinası ayağınıza geldi,
Halı,kilim,halıfleks kenarına; paspas kenarına
Overlok çekilir.
Beş(5) dakikada yapılır,
Hemen teslim edilir. " şeklinde bir jingle a sahip bir meslek grubuna mensup şahıs. *
duyunca insanı çileden çıkaran bir sese sahip kadının bağırtısıyla iş yapmaya çalışan insan.
Anladığım kadarıyla her şehirde aynı bağırtıyla geziyor bu arkadaşlar.

Bağırtının tam metni için:
Overlokçu geldi overlokçu
halı,kilim,paspas kenarına,
halıflex kenarına overlok çekilir.
beş dakikada yapılır,hemen teslim edilir.
türkiyedeki sayıları kaç acaba? her şehirde hatta her sokakta mutlaka olmazsa olmaz seslerden birisi.

şans eseri o gün sokağınızdan geçmezlerse işinizi ters gidebilir mazallah *
bir odaları var sanırım.
"türkiye overlokçular ve ramöyözcüler odası" gibi.
bu odaya kayıt olan tüm işletmelere aynı ses kaydını veriyorlar ve kullanma zorunluluğu getiriyorlar.
hangi ile gitsem aynı kadın sesi, aynı kelimeler cümleler.
"overlok ayağınıza geldi...... . .. . .. "
bornova evka-3'ün* sokaklarında gezip kimya dersinde uyurken uyanıp da gülmemi sağlayan insanlar.
bu kadının sesinin bir saklambaç bir uzun eşşek misali ülkenin her yerinde olması ve aynı olması ile beni şaşırtan ve aynı zamanda "kim doldurmuş olum bu kaseti? nasıl piyasaya girmiş? kaç milyon adet satmış" sorularını aklıma getiren olaydır.
arabanın arka kapısından ayakları sarkın çingen cocuklarla beraber gezerler sokak sokak. uyandırırlar güzel uykumdan.
mahalleye kalaycı çingeneden sonra gelir. seslendiren kızı merak etmişimdir hep.
annem mutfak halısının kenarına yaptırma gafletinde bulundu. 5 dakikada teslim edilmedi, üstüne de 60 lira ödedi. *
21. yüzyılda samimi bulmuyorum.
Türkiye'de tek başına olup overloksuz halı kalmasın mantığı ile il il gezen mulayim bir amca. Nerede olsa sizi bulur ve her daim yanında bulundurdurduğu yeğeni ile 'overlok makinesi ayağınıza geldi...' metnini okur. Istemedende olsa etrafına neşede saçar.
bayanların dikkatine overlok makinesi ayağınıza geldi. Halı, kilim, yolluk, paspas kenarına halıfleks kenarına overlok çekilir 5 dakikada yapılır hemen teslim edilir.

şeklindeki entry i girebilmek için özellikle mahalleye gelmesi beklenendir.
Yurduma özgü iş kolu.
Batı medeniyetleri halı kullanmalış olup bundan haseple böyle bir iş gücüne ihtiyaç duymamislardir. Ama biz millet olarak tasarruflu olduğumuz için bu gibi meslek kollarına teveccüh etmişizdir.

Bi de, dikkatinizi mutlaka çekmiştir. Overlokçunun sesi hep bayandır ama overlokçunun erkektir. algı operasyonu.
Ayağınıza kadar hizmet. Çok mutluyum.
ayağımıza kadar gelse yine iyi aşağı iniyorsunuz adamin ayağına. puuh sizin hizmetinize. beni ne overlokçular, ne merinos halılar istedi de ben gitmedim.
5 dakikada yapılır hemen teslim edilir lafı külliyen yalandır .
ayağa gelme konusunda dünya çapında ün yapmıştırlar.
Overloğun çok pis bir huyu vardır. Gerçekler su yüzüne çıkınca ayağınıza gelir. Kim bilir belki serçe parmakla kurtulabilirsiniz. Tehlikeliler.
Ayağınıza gelir, hızlıdır.