bugün

eğitim ve öğretim sisteminden, doğrudan öğretim sistemine geçiş yapmak türünden bir hadisedir.

örnek mi? liseye kadar karma okullarda okuduktan sonra liseyi erkek-kız lisesinde okuyan arkadaşlarımda ikili ve duygusal ilişkilerde ciddi bir sıkıntı, çekince hakim durumda. ama karma okullarda okuyan insan buna çok takılmıyor, daha rahat ifade ediyor kendini. ve öte yandan sen, ilçelerdeki okul taleplerini karşılamaktan acizken okulları kız-erkek diye ayırmayı düşünüyorsan da akli dengene parmak atayım(kimin düşüncesiyse bu)...
erkeklerin daha da abazalaşmasına neden olabilecek durum.
artık sıradanlaşan , chp nin uydurduğu "bakın şeriattt getirioğğ bunlaaağğğ" iftiralarından biri daha.
sonunda muhalefet ve iktidar arasındaki uzun tartışmaların ardından farklı okullarda okusunlar ama aynı yurtlarda kalsınlar şeklinde sonuçlanacak tartışmanın açılış cümlesidir. böyle bir çözümle herkes mutlu olur. böyle yaratıcı çözümler beklemekteyiz siyasetçilerimizden.
sözlükteki cahilleri bir bir ortaya çıkarmış meseledir. Bir zamanlar dünya düz demek de bilimin modasıydı ve dünya yuvarlak diyenler bilime aykırı düştükleri için dalga konusu oluyordu.

Tek cümle: karma eğitimi 'single sex education' adıyla aratın ve bu konuda yapılmış araştırmaları gözden geçirin.
bu baslığa seve seve bakınız verebilrim.
(bkz: askeri lise mi lan burası)
sivilceli piçler kızların etek altı görüntüleri çekip internete atamayacak demektirmasını engelleyecek olası uygulamadır , bu da azalan osbir malzemesi anlamına gelecektir ki yurdum insanında sinir stres yapacaktır. recep bey bitirdi bu ülkeyi resmen , abdye sattı , bittik mahvolduk.
(bkz: #8926026)
(bkz: Eğitim devrimi)
Evet belki herkez okula daha fazla yönelicektir ama herşey notlardan ve derslerden ibaret değil kişinin piskolojik ve ruhsal gelişimi açısından katliam derecesinde bi öneridir. Ki bu herşeyden daha önemli.
(bkz: Yobaz)
bu başlığa "oha", "hasiktir", "şeriat", "gidişat" gibi yorumlarda bulunanların tanımadan bayıldığı rahmetli türkan saylan'ın bir dönem ortaya attığı fikir ve çalışmadır.
Selimpaşa'nın 700 öğrencili lisesinin, imam Hatip lisesine döndürme çalışmalarıyla form değiştiren olgudan bahsetmek isterim.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, Liseye iHL dışında normal bölümlere öğrenci alımı durdurulmuş.

Türkiyede ilk defa bir genel lise ile iHL öğrencileri yan yana sınıflarda ders göreceği söylenilmektedir.

Birkaç sene içinde de lisenin tamamen iHL olacağını da dip not olarak eklemek isterim.

Bu durum iyimidir kötü müdür tartışılır, ancak eğri oturup doğru konuşmak lazım.

Din eğitimi almak isteyen öğrencileri bir okula tıkıp siz burada oyalanın diyerek dışlamak mı mantıklı yoksa hepsinin bir

arada ortak bir paydada buluşmasını istemek mi ?

Kimse Türkiye'ye bundan sonra şeriat getiremez.

Boşuna bu laf altından kimse rant sağlamaya çalışmasın. Zamanında "iran gibi mi olacağız ?" meşhur lafını söyleyen sözde ilerici düşünceye sahip kimseler, bugün iran'ın dünyaya pek çok konuda kafa tuttuğunu, Rusya başta diğer dünya ülkeleriyle anlaşmalar yaptığını, önümüzdeki birkaç gün içinde de Rusya ile birlikte geliştirilen nükleer elektrik santralinin açılışını yapacağını, bu nükleer santralin uluslar arası kanunlar tarafından insani değerler için saldırılması imkansız kuruluşlar olduğunu bildiklerini ve bunu israi Amerika ingiltere gibi kendilerine düşman ülkelere bir kalkan gibi kullanıcaklarını kimse düşünemiyor olmalı ki ,

bugün Türkiye'de nükleer santral lafı edilince tüyleri diken diken oluyor.

Şimdi soruyorum size hangisi gerici bir zihniyet ? Amerikada 200'ün üzerinde nükleer santral var iken, dünyada elektrik üretiminden tutun da binlerce tonluk denizaltlarında kullanılan bu nükleer teknolojiyi istememek hangi mantığa sığar ?

Dönüp bakıyorumda Türkiye'ye ilk televizyon geldiği zaman yaşanılan tepkilere ben her ne kadar vakıf olamamış olsam da , "Bu Şeytan'ın icadı" diyen eskimiş tozlu beyinlerin etkisi hala üzerimizde olmalı ki gözlerinin önündeki mucizeyi , -her ne kadar tehlikeleri olsa da- doğru kullanıldığında temiz ve güvenli bir enerji olduklarını göremiyorlar.

Biz hala türban yasağını , Kürt sorununu, Rant koltuk kavgalarını, birbirine bağıran koca koca siyasetçilerimizi, aman ülke elden gidiyoru konuşmaya devam edelim. Böyle giderse zaten istesek de -o zamanında söylemesi bile korkutucu gelen- iran gibi olamayacağız...

Allah herkese biraz akıl fikir ihsan eylesin.
akp zihniyetinden başka bir şey değildir çağ dışılıktır.
şu anki iktidarın aynasından yansıyan önermedir.
allahim bu tip durumlar fethullah hocanin okullarinda vardi. gözümün önüne geliyorda kötü zamanlar bizi bekliyor, bizler bu mantikta gidersek. seriat yakindir.
(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
Protestolara katılmamı sağlayacak bir görüş. Laiklik ilkesi kökünden yıkma girişimidir. Hala türk'üm deyip ve küçükken andımızı okuyup bu görüşü destekleyen insanlar varsa. Survivor erkek adasına ömür boyu hapsedilmesi gereklidir.
sözleşmeli öğretmenlik yazmasaydınız kardeşim diyen bünyenin politikaları. bi gün yazcak birileri onu ama dur bakalım.
nimet çubukçu nun "prensipte evet" dediği yobazlaşma yolunda atılan adımlardan biri daha. hayır bunlar evet kelimesine o kadar çok alıştılar ki bu ara her ne sorsanız evet diyecekler. o nedenle ciddiye almayınız. bunlar daha sınav yapmayı beceremiyorlar.

ha bu arada ben de prensipte birçok şeye "evet" diyorum ama "hayır"da her zaman "hayır" vardır. hayır demeyi öğreniniz. sizin yararınıza olacaktır. yoksa kafanıza çok vurup, ekmeğinizi çok alırlar elinizden.
cehennemin dibine kadar yolunuz var. siz ne sanıyorsunuz kız erkek ayrımı olunca şeriat mı gelecek. açın o kör gözünüzü de bakın bakalım ne yazmış alman der spiegel dergisi;
--spoiler--
'Karma eğitim, 60'lı yılların sonunda büyük bir reform olarak kutlandı. Yanlış o zaman yapıldı. O zaman öğretmenler, bilim adamları ve politikacılar karma sınıfların otomatik olarak toplumda kadın erkek eşitliğini sağlayacağına inanıyorlardı. Araştırmalar daha net gösteriyor ki, reform düşüncesi, son yüz yılın en büyük pedagojik yanlışı idi. Kızlar, eğitimde eşit şans yakalamak bir yana, eskiden olduğu gibi dezavantaj sahibi oldular. Eşitlik tartışmaları hiç yapılmamış gibi rol klişeleri sürüyor.

Batıda karma eğitim, özellikle resmi okullara tatbik edildi. Kilise okulları ve özel okullar, istisna kabul edildi. Batıda her zaman kız okulları bulundu.

Karma eğitim projesinin uygulamaya konmasından 20 sene sonra, yani 1980'li yılların sonuna gelindiğinde manzara şöyle idi:

1. Toplumda kadın-erkek eşitliği sağlanamadı.

2. Kadınlar toplumun üst kademesinde erkekler kadar yer almadı.

3. Kadın ve erkek arasındaki ücret farkı ortadan kalkmadı. Aynı işi yapmalarına rağmen kadınlar daha az ücret alıyor ve daha çok işsiz kalıyor.

4. Okullarda ve toplumda cinsel taciz önlenemedi.'
--spoiler--
yok bizim mallarda sadece ezbere bilim var. kardeşim bunun bilimle ne alakası var ya!.. geri kafalılıkla ne alakası var!.. maksat öğrencilerin motivasyonu, doğru öğrenebilmesi ise gerekirse ayrılacak...
ayrı okul az kalır oradan da yetişirler birbirlerine mazallah bence 1 hafta erkekler gitsin okula 1 hafta kızlar nasıl önerme? biz dışında tüm dünya çağdaşlığa ilerlerken biz o muhteşem zihniyetimizle malesef gerilemek için çırpınıyoruz!
Ayrı mahallelerde yaşasınlar hatta duvar örelim aralarına. mayın döşeyelim. ayrı gettolara kapatalım. Bu zihniyettekilere sesleniyorum malmısınız ? en ileri toplumlar buna benzer şeyler uygulamalar yapmışlar mı ? amaç ne ? yobazsan gönderme kızını, oğlunu. sen bu kadar sıkmasan kız okulda o perfornmansı göstermeyecek. sen o kadar sıkmasan kız kaş ile göz arasında bulduğu ilk fırsatta vermeyecek.
Saçmalık.
(bkz: cehalet)
insanların seçimine bırakılacaksa olur, zaten mevcut durumda, erkek ve kız okulları var sanırım.