bugün

karısına aşık erkek.

genelde erkekler erkek evlat ister. * yani kendi çocuklukları, erkeklik hakkında bildikleri gereğiyle.

fakat şöyle bir şey var ki; misal benim gibi bir malın kafasını çelen hatunlar kız evladı sevdirirler adama.

allah'ın takdiri nedir tabi orası bilinmez ama en azından istedikleriyle bile aşkını mutlu eden erkektir.
karısına aslında o kadar da aşık olmayan erkektir. gönülden bağlanacakları, kendilerine hayran, cilveli kız çocuğu erkeğin kalbini çeler, karısı gelip geçicidir, her kadın gelip geçicidir, bugün deli gibi aşık olup evlenenler 2 yıl sonra düşman olabilir, bunu bilir. işte bu yüzden de kız çocuk ister, hayatı boyunca annesinden sonra onu her zaman sevecek, her zaman koşulsuz seveceği tek kadını ister, kızını.
belki de zamanında babasından duyduğu "senin de oğlun olsun görürsün o zaman" sözlerinden korkan erkektir
kız çocukları ve baba arasında her zaman bir başka bağ vardır. bunun bir diğer kadının sevdirmesiyle alakası var mıdır bilemem ama o bağ adına sevilmesi olası durumdur.
her erkek istemez bunu.

mesela dedem 4 kız çocuğu sahibi iken ananem 5. ye hamile kalır, dedem bu kez erkek diye havalara uçar.
doğum anı gelip çattığında dedem cebine bahşişleri doldurur. evin önüne erkek çocuk şerefine aldığı kurbanlık koyununu bağlar ve heyecanla hastaneye gider.

bir kızı daha olduğunu öğrenen dedem, o öfkeyle hastaneden eve kadar yürür. gece olup eve vardığında kesmek üzere evinin bahçesine bağladığı koyunu azad eder.

ve kendisinden bir daha haber alınamaz. şaka lan şaka. hala hayattadır.

en son 2 yaz evvel sokaktan bir köpek alıp eve getiren dedem, bu kesin erkek diye sevinirken, dişi olduğunu öğrendiğinde; "aq aldığım it bile kancık çıktı" diyerek kendini odasına hapsetti.
*
bazılarının sebebi "erkek çocukla uğraşamam"dır. karısına olan aşkı falan değildir.
erkek çocuğu sahibi olmak isteyen erkek kadar doğaldır.

bir kız bir erkek kimin hayali değildir ki?
Karısına sürekli ekşi şeyler yedirir ve ardından şu espriyi patlatıverir " Ye tatlıyı çıkar Hakkı' yı, Ye ekşiyi çıkar Ayşe' yi" .
Kız cocuğunun olmasını istemesi onu erkek olsun diye üsteleyen erkekten farkı yoktur. Her şeyden önce sağlıklı olmasını istemek gerekir.
bir yaşa gelip atarlanacak herifi çekemeyecek olduğu içindir. kendine rakip istemeyendir, benimdir.
prenses babası olmak ister.
kezban ile evlenip kızının adını da ceren koyacak erkektir.

edit: noldu la hani türk kızlarının hepsi çirkin hepsi kezban değil miydi? yaptığınız çocuk da ya kezban olacak ya da güzelse en fazla ceren.*
gerçekten kız çocuğunun olmasını isteyen erkek; kızının annesini daha bir başka seviyordur. ileri görüşlü, adam gibi adamdır. sempatiktir efendim. evet.
Evet benim bu. Kiz cocuklarini cok seviyorum. Kizim olsun annesine benzesin ikisinede tapiyim hayatimi önlerine seriyim. Kiz evlat hayirli olur hem.
karısı erkek çocuk doğurmazsa madara olmak istemeyen erkektir.
soyun devam etmesi için değil aile sevincinin büyümesi için çocuk isteyen erkektir.
az su içsin.
öncelikle sağlıklı olsun efenim.

Sağlıklı olsun sonra allah verir de bir çocuk sahibi olabilirsem eğer kızım olsun istiyorum evet. ismini bile düşündüm.
%50 şansını kızdan yana kullanan erkektir.
(bkz: işte bunlar hep olasılık)
hayırlı evlat isteyen erkektir.
(bkz: klişe)
rabbim sağlıklısını nasib etsin kız erkek fark etmez efendim, ayrıca kız çocukları daha sevimli oluyor, birde eşinize aşıksanız ona benzeyen bir kızınız olmasını daha bi çok istersiniz buda bir gerçektir.
belirli bir ortak noktaları yoktur. evlenmeyi veya çocuk sahibi olmayı düşünmeyen biri olarak çocuğum olacak olsa kız olmasını tercih ederim, bana her zaman daha sevimli gelir kız çocukları.
aşık olunası erkek tipidir.
Bunların gözleri mavi çipil çipildir yanakları öpülesi ağzı büzülesidir.
Bir de benim gibi ikiz kızları olmasını isteyen manyaklar vardır. Bence sebebi tamamen tüm ilişkilerden sonra hala anneden hariç güvenilecek bir karşı cinsin var olduğuna olan inancın kaybedilmesidir. Baba, kızına karısına verdiği sevginin kat be katını verecektir çünkü onun masum ve güvenebileceği şekilde yetiştireceğine inanır. Sanar ki doğanın kanunu değiştirilebilir. Sevginin yokluğu veya azlığı neler istettiriyor adama.