kız kıza sohbet her zaman daha avantajlıdır. konuşacak konu vardır. genelde kültür, bilgi içerikli muhabbetler döner. erkeklerin muhabbet ekseni bellidir. siyaset, seks ve futbol. oysa kız sohbeti öyle mi? genelde okumaya ve çevremize daha meraklı olduğumuz için filmlerden, kitaplardan, sanattan, teknolojiden, bilimden...vs...vs... biz kızlar erkeklerden daha çok konuşuruz genelde, çünkü daha bilgiliyizdir.
Futbolu 22 adamın bir topun peşinden koşması olarak nitelendiren, ülkenin ve dünyanın durumu değerlendirilirken "çok sıkıcı ülkeyi, sen mi kurtaracaksın" diyen, aşık olduğu kızı anlatmaya "hep karı kız muhabbeti yapıyorsun" denilmesin diye korkan erkeklerin muhabbeti,

kendileri için hayatın anlamı olan makyaj malzemelerinden, ufacık bir kaş şekli değişikliğinin saatlerce konuşulduğu, tüm kızların kendilerini kıskandığını düşünen, sadece birbirini hakkında saatlerce bıkmadan dedikodu yapabilen, hande yenerin selülitlerinden bahseden kız muhabbetinden kat kat daha makbuldür !
günlük hayatta sürekli edilen* karşı cinsin sohbetleri çok rererörö şeklinde ifade edilmesine gerek olmayan her iki taraf için de eğer sohbet edilen kişi kafa dengiyse gayet eğlenceli hale gelen hede hödö vs.
birisi süs birisi maç sohpetidir.
örneklendirerek arasındaki farklar daha iyi anlaşılır;

kız kıza sohbet:

x: ayyyyyy ! bebeğim n'abeeer??
y: ay kim varmış burda ??! iyiyim bebeğim senden ne haber nerden böyle??
x: canıım hiç sorma; bizim aydan'ın kuzeni aayça vay ya onun düğünü var bu akşam ama bir türlü giyecek birşey bulamadım.mangoya gittim ama modelleri düğün için çok abartılı geldi oradan adil ışığa uğradım ama oranın da biraz model kıtlığı vardı. ben aslında topuklu ayakkabıyla giyebileceğim tek parça beyaz bir elbise istiyorum ama düğünde beyaz geline yakışır, y-london da vardı bir tane ama sırtı çok açıktı onunda bıdıbıdı bıdıbıdı.....hede hödö hede höde..... dırdırdır dırdırdır....

(13 dakika sonra)

sonra bizim haluk hande'ye çıkma teklif etti o akşam. gece de onu kutlamaya gittik.... dırdırdır......

(7 dakika sonra)

iş yerinde makyaj yasak diyor kadın bana inat yapıyor ya! kıskanıyor beni şıllık! bende bastım istifayı çıktım o iş yerinden..... bıdıbıdıbıdıbıdı....

(artık zaman kavramı devre dışıdır)

annem de attı kafasına tabağı! 'yiyeceksin o yemekleri' dedi! gül gül öldük! ee sende ne var ne yok bebeğim?
y: valla güzelim bede murat'tan ayrıldım. geçen gün kapıma çiçek yollamış ama beni kolay geri kazanamaz. ayrılık sebebimiz de ne biliyor musun?* bir hafta önce ben bunun cebinde bir not buldum.....hede hödö hede hödö.... dır dır dır dır....

(yaklaşık 32 dakika sonra)

sonra filmin sonunda kapısına dayanıp ağlıyor yaaa çoook romantiiik!!!

(bu kızlardan 2 gün haber alınamadı. alınan bilgilere göre aileleri ve polisin ortak çalışmasıyla ve aramaya katılan gönüllülerle birlikte bir alışveriş merkezinin ortasında bulundular. 'bir gün birbirlerine yatıya gitme' koşuluyla ikna edilip. sohbetlerini yarım(!) bırakıp evlerine götürüldüler)

erkek erkeğe sohbet:

x: baba n'aber?
y: iyi birader senden?
x: ne olsun aynı işte.. *

edişit: (bkz: bayan yazarlar rahatsız) *
anlamsız karsilastirma. kız kıza sohbeti bir erkek bilemez aynı şekilde erkek erkeğe muhabbeti bir kız bilmez. bilse erkek erkeğe olmaz. o halde karşı taraf hakkında yasamadan bir yargiya varmak anlamsız. kulak dolgunluguyla olcak iş değil bence.
karşı cins hakkında konuşulmuyorsa iyi bir sohbettir, karşı cinsle ilgiliyse bir süre sonra bayar.
birisi '' bebeğim buluşalım mı, aşkom bugün napıyoruz '' gibi vıcık vıcık yalakalık kokan sohbettir. diğeri, '' hacı napan yaa, barcelona nası çaktı dün,abi hatuna bak taş gibi lan '' gibi sohbetler mevcuttur.
kız kıza sohbetler komiktir, seviyelidir, küfür yoktur, sürekli birini yerme çabası yoktur ve her konu hakkında konuşulabilir. diğerini dışardan gördüğüm kadarıyla değerlendirmiyorum.
yarrak ve am'dan ibaret sohbetlerdir...
Kafa muhabbet=Erkek muhabbeti.
kafa olmaya calisan kiz=Erkek muhabbeti yapan kiz.
Erkek=Kiz muhabbeti cekemeyen.
kiz muhabbeti=Eski sevgililerden baska hicbirsey.
erkeklerin kafa muhabbet yapmaya calisan kizlara bakis acisi=Kezban.

özünde, amaç : kaliteli erkek muhabbeti.
*
saygılar...
kız kıza sohbet pijamayladır, erkek erkeğe sohbet şortla s.ki kaşıya kaşıyadır. bi yandan da göbek deliğinden pamuk çıkartılır atılır koltuk kenarına.

edit: bu dediğim öğrenci evi ve bekar evi içindir.