bugün

büyüdükçe değeri anlaşılan yoldaş. gardırop ortağı.
ispiyoncu adi
(bkz: sweety little sister)
ona dedim ki;
"çikolata almak için bir bakkala gittiğinde çikolatayı alır ve çıkarsın. orada başka işin olmadığından daha fazla beklemez ve gidersin.
işte ölüm de aynı bunun gibi tatlım. işimiz bittiğinde gidiyoruz. bu kadar basit, çikolata almak kadar basit."

onu omuzundan öpüp, saçlarını alnından cekerken, tek yaptığı titreyerek gülmek oldu.

"peki ablacığım, anladım."

ah tatlı ölüm.. soru kalıplarındayken, sevmiyorum seni.
(bkz: tatlı cadı)
feminist lugatta yoldaş demektir. aynı zamanda kardeşlik kelimesine de atıfta bulunulur bu kullanımda.
ömür törpüsü.
ergenlik donemi ve sonrasinda pek sirin olabilen yaratik. ne kadar agresif de olsa, "hatuna ne alsam hosuna gider kiz, anlat bakayim" diye sorabiliyorsunuz. kadinlarla ilgili merak ettiginiz noktalari cat diye sey ettirebiliyorsunuz. siz boyle yapinca onun da kafasinda "lan abim beni seviyomus, sevgilim var desem kizmaz bile" diye dusunce olusuyor, rahatliyor. 20'li yaslarina geldiginde melek olacagi rivayet edilir, bakalim bakalim.
abinin tek ve gerçek varlığıdır. Ama bu ona sahip olmak değil onun varlığından olan mutluluktur aslında. Ona karşı hiçkimseye olmadığı kadar sevgi ve saygı besler. O, bir abinin varlığından mutluluk duyduğu en değerli varlık, en güzel insandır. Gülümsemesiyle, sataşmalarıyla, esprileriyle istisnasız güldürebilendir.
(bkz: abla olmak/#5086333)
kız kardeş: erken olgunlaştım sayelerinde.. düşe kalka öğrendik, öğreniyoruz.
abi: sen oğrendın, benım kozamı yırttılar uçamadım
kız kardeş: mesela yardımsever olmayı annemden öğrendim ben, olumlu bu mesela..hiç bişi almadık diyemem.
abi: olayları anlık degerlendırme genış zamandakı sonuca bak.
kız kardeş : yo tam tersine ben uçtum.onlara rağmen.
abi: yenı yenı toplamaya calışıyorum kendımı.sana babam çarptı bana tüm türkiye gibi sankı. çıkarılan sonuçlar kaldı elımızde bır tek modası geçmış.
kız kardeş : ben sadece babamı suçlamıyorum doğru oku dediklerimi, ama sonuçlara varmak lazım. kendi doğrularımızı bulmak.
abi: senın cıkardığın sonuçla benım kı farklı bıraz ordan kaynaklanıyo ıfade farkları. işe yaramayan atılan günluk parcaları gibi. herseyımızı attık posamız kaldı. neler yapacaktık halbukı hayatta. heyhat.
diyaloğunun kahramanı.
kızkardeş :bi kalem için sıra dayağı yemiştik.
abi : dolma kalem mı.
kızkardeş :sen kaçmışmıydın ne
abi :ofkesı gecınce donerdım.
kızkardeş :tabi dayağı biz yiyoduk.
abi : yemeyın kacın kardişim.
kızkardeş :ben yapmadım diye kaçıyodun biz sap gibi yapmış gibi kalıyoduk.üstelik de sen kırmıştın galiba o kalemi de.
abi:nası yanı kacan suçsuzmudur asıl suçlu odur.tek avantajı en hıddetlı anda ortada yoktur.babamın o şeyını sevmıyodum benı ayrı kefeye koyuşunu.
kızkardeş : niye seni daha çok önemsiyodu aslında.
abi: ama dıyemıyodum baba sen yalnış yapıyosun bunu değiştır dıye.
kızkardeş : işine geliyodu da onun için.
abi: ya o zaman konuşuluyomuydu kı onun karsısına gecıp.
abi: annem ayarlıyodu dıalogları.
kızkardeş : hadi onu geçtim yaptığın şeyleri niye adam gibi kabullenip ortaya çıkmıyodun. senin yüzünden biz dayak yiyoduk çoğu zaman..
abi:sorsalar yapmadım demıyodum yaptıysam durusttum, dayağı az yememın sebebını ben de eleştırıyorum.
yerine göre melek, yerine göre şeytan olan yaratık.
şeytanlığı daha çok görülür.
tamda benim doğum günümde,ablasından önce dünya evine girecek olan; asabi,sinirli,tatlı olduğunda da dünyanın en tatlı cadısıdır.. çok özleyeceğim onu!
dünyanın en tatlı cadısı...
bekaretini kaybettiğinde adına başlık açılacak kişi. evet hatta en sevdiği pizzayı ısmarlıyalım sözlüğe malzeme yapalım çok güzel oluyor lan.
xx kromozomuna sahip olan kardeştir .
abi olcez diye heveslendiren fakat bu hayali mahveden,
keci inatli dunyadaki en guzel ve degerli mahlukat-i yaratik...
NEFESiM, BABAMIN EMANETi, DÜNYANIN EN GÜZEL YEŞiL GÖZLERi, KUZU KRALiÇEM, BEBEĞiM...
UĞRUNA DÜNYALARI YAKTIĞIM iŞTEN EVE GELMENiN EN GÜZEL YANI SENiN GÜL YÜZÜNÜ GÖRMEKTi BEBEĞiM.. GELiN OLUYORSUN ŞiMDi.. iNŞALLAH HEP MUTLU OLURSUN YAVRUM..
temizlik hastasıdır ayrıca kimseyi beğenmez evde kalacak bu gidişle.
abi kaç kere dicem şu çöpleri dökün,hep ben mi dökecem yaa?
abi bu çoraplar niye yerdee?
abi şu çamaşırları ters bırak makineye koyarken ben mi uğraşacam bunlarla?
abi bu alınmış,neden şunu da almadın?off abii yine mi çayy istiyosun?
abi para versene
abi bilgisayarı ver artık
abi annemi arasana
abi bugün bilmem kimin doğumgünü unutma

şeklinde isyankar,sorunlu ama abisiyle birlikte yaşadığında, hatırlatıcı moduna da sokulabilen,baba çoookk uzaklar ve artık dönmeyecekse ''abim sağolsun'' cümlesini sık sık kullanan,şirin,tatlı vazgeçilmez can parçalarıdır..kısacası atsan atılmaz varlıklardır.elbet birgün kuş olup yuvadan uçacaklardır..

Şekil A kipkirmizi buyrun benim!biri bana mı seslendi?

ama en çoookk beni severmiş o
dünyaya beraber gelindiyse ikizdir. mükemmeldir. herşeyi beraber yaşamasanız da beraber hissettiğinizdir. abilerin, babanın gözbebeği; annenin sırdaşıdır. "o olmadasaydı" diye düşündüğünüzde nefes alamadığınızdır. 10 gündür görüşülmediği için bu sıralar çokça özlenendir.
abladan cok farklı birseydir. ablam var ama icimde hep bir kız kardes özlemi olmuştur ona tokalar, ciciler alsaydım, hayatı öğretseydim diye.
candır. eğer bir de abla ise ve sizden yaşı biraz büyük ise, ilkokulda bütün derslerinize yardım edendir, ebeveynler çalışıyor ise size yemek hazırlayandır,
lise yıllarında dönem ödevlerinizi yapandır, akıl verendir, omzunda ağlanandır, tavsiye alınandır,
evlendiğinde artık çok özlenendir, arkasından ağlanandır,
başka bir şehre gittiğinde uzunca süre görülemeyen, telefonlara sevdalandırandır.

kısacası candır işte. canınızın bir yarısıdır.
oda arkadaşı..
gardırop ortağı..
akşamları kahve keyfi ortağı..

"yol arkadaşı"
eğer abiyseniz ve kız kardeşiniz varsa ömür boyu kendi isteklerinizden fedakarlık yapıp her önceliği ona vereceksiniz demektir.