bugün

hadi o zaman, bu mükemmel şarkıyı size armağan edeyim...

https://youtu.be/JKEun2L8848
erkekler bilmez. bilen kız sayısı da azdır. akpden önce anadoluda insanlar ayaklarına bez sarıyorlardı. ama baya önce. bunlar hayatın gerçekleri.
çocukken onlar da bizim gibi çok yalnızdılar ama kızların canını yakardılar, acıtırdılar...
En güzel bayram hatırasıdır.
Şebnem ferahın enfes şarkılarından biridir.
Çocukken sahip olduğum kırmızı rugan ayakkabılar onlarda senin gibi çok tatlıydılar Ama canımı yakardılar.
Acıtırdılar.
Canımı yakmış olsalar da benim de evvelden sahip olduğum şirin ayakkabılardır.
Heveslenip merdivenlerden aşağı yukarı yaparken düşmüşlüğüm vardır onlar yüzünden,
onca ayakkabım olmasına ragmen bundan hiç olmadı.

işte benim tüm farkım burada sözlük.
yıllar önce her kız çocuğu gibi benim de sahip olduğum ayakkabılardır.

ben çok küçükken ayakkabının teki kaybolmuştu diğeri duruyor ama gözüm gibi bakıyorum ona. bir gün benden bir yaş küçük erkek kardeşim aldı elimden ayakkabıyı bu artık benim dedi. biz kavga etmeye başladık ben diyorum ki sen erkeksin olmaz o sana. o da bana sen büyüdün artık sana göre değil diyor. sonra babam duydu sesimizi geldi gördü o ayakkabı yüzünden kavga ettiğimizi sinirlendi ve ayakkabıyı çöpe attı.
o çocuk kalbimle nasıl üzülmüştüm teki bile olmayan bi ayakkabı için o kadar çok ağlamıştım ki.

ve bugün aşık olduğum adam o ayakkabının aynısından almış bana. nerden bulmuş çok mu aramış bilmiyorum ama hayatımda aldığım en güzel hediye olduğu kesin...
çocukluğunda bundan giymiş ya da çok isteyip de sahip olamamış herkes için bir şeyler ifade eder, kesin. başlığı gördüğüm gibi gözümün önünden geçmeye başlayanları yazsam sabaha kadar bitiremezdim.
sebo nun derin anlamlar yukledigi obje.

cocukken sahip oldugum kirmizi rugan ayakkabilar
onlar da senin gibi cok tatliydilar ama
canimi yakardilar, acitirdilar.
çocukken vardı bende. çok şeker oluyorlar yahu!
Bin kere yazsam gene de doyamam, o kırmızı ruganların bir de sarı metal kiltesi vardır, hele yürürken bir gıcırdar, onsuz bir çocukluk eksik kalmış gibidir.
benimdir sevilesidir.
hiç sahip olamadığım, bu saatten sonra da ayaklarıma yakışmayacak çocukluk hatırasıdır.
Asla! Ama asla unutulamayacak çocukluk objesidir. Her şey gelir geçer unutulur, ama bir kırmızı rugan ayakkabının silüeti, bir de yasemin kokusu kalır geriye.
çocuklukta her kızın giydiği bayramlık ayakkabı.
http://t3.gstatic.com/ima...yoFFVEo1KiVlFp0xcQJriJmcg
uygun bir dizaynı da varsa, ayak fantezisine çok şey katabilen bir ayakkabı tipi.
duruma göre çekicilik ve ya şirinlik göstergesi olan ayakkabı.

eğer topukluysa çekici kadınsınız, değilse küçük şirin kız çocuğu.
bir ayağa en çok yakışandır.
çocukken her kız çocuğunun en sevdiği ayakkabısı, büyünce güç ve kadınlık simgesi topuklusu sevilen tatlı ayakkabı.
bayramlıktır.
küçükken hep annemin bana almasını istediğim ayakkabılardır. her fırsatta isterdim ama hiçbir zaman olmadı. çocukluk hevesi işte, alsalar giymeyecektim kesin.
cinsel anlamını erkeklerin yüklendiği ayak koruyucusu:
görsel
küçükken babetlerine duyduğumuz aşkın, sonraları stilettolarda kendini gösterdiği özel ayakkabılar.
kalitesini belirleyen sağlamlık, rahatlık ve estetik duruşunun başarılı olması lazım öncelikle. çünkü kırmızı sıradan bir renk değildir, iddialıdır. aksini giyen kişi üçüncü sınıf orospu gibi görübilir benden söylemesi. *