bugün

hepimiz bir zamanlar küçük çcuktuk ve hepimize öyle pis aşılandı ki bu küçükken "öğretmenim atatürkün resmini yere düşürdü" diye şikayete uğradığımı biliyorum. bırakın da kendimiz sevelim atatürk'ü dimi?
+ anneeee, tüçücük totuğa atatüyk sevgisi atılatan tihniyet diye başlık aççem ben sözlükte.
- bey, bu iyice angut oldu.
kendi atatürk sevgisini aşılayan kişiye çok da bir şey söylenemez eyvallah bi derece kabul edelim ancak ulan kendinde olmayan atatürke sevgisini başkası vasıtasıyla çocuğa aşılatan kişinin neresinden tutalım neresinden savunalım lan.
dil bilgisi tutuk aklın uydurmasıdır.
trendi yakalamak için başlık açanların yakasına rozet; daha ilk lafı ''atam'' olsun diye çocuğunun önünde perandeler atan yeni nesil ebeveynlere kırk kötek...
Eğer çocuk Atatürkle Peygamberimizi karşılaştırıyorsa problemlidir.(yaşadım biliyorum)
Onun dışında kişi özgürdür.Atatürk sevgisi aşılayabileceği gibi tersini de yapabilmedir.
küçük çocukları virüslerden mikroplardan arındırmak için aşılanıyormuş bu konuşmalar. Ben 24 ayar atatürkçülerin, atatürk sevgisini kendisi de bir mikrop olan aşıya benzetmelerini gerçekten yüreğim burkularak izliyorum. bir atatürkçü, bir kemalist, bir vatanperver bunları nasıl söyler. hayretler içerisindeyim.
aferindir.
alkışlanası zihniyettir.
nasıl bir ata'nın soyundan geliyormuş bilsin, bilsin ki koltukları kabarsın !
ceddinle gurur duymak işte böyle birşey.
zayıf mikrop verilerek hastanın atatürk'e karşı dirençli olması sağlanıyor olabilir.

bence atatürk düşmanı birçok kişi bu zihniyet sayesinde yaratıldı. on yılda 15 milyon tane.
bi destur çekip şapşallaşmak zorunda kalmayacak zihniyettir, helal olsundur.
tebrik edilesi zihniyettir.
Küçük çocuklara bu tarz liderler kıvamında anlatılmalıdır,aynı şekilde çocuğu aşırı peygamber sempatizanı yapanlar içinde geçerlidir bunlar,evet çocuğa peygamberide atatürküde güzel anlatılsın ama bende henüz bir çocuğun en azından ergenliğe dahi girmeden bu konularda kulaktan dolma duygusal sözleri algılayıp kendininde bu sözlerin bilinçaltında yarattığı etki ile ağlayıp sevgi gösterilerinde bulunmasını pek hoş bulmuyorum,bu aşırı milliyetçiliktir,çocuğuna herşeyi güzel ve kıvamında anlatabilki oda ergin olduğunda kendi seçimini en doğru bir biçimde yapabilsin.
küçükü kız çocuklarını karı olarak, küçücük erkek çocuklarını ise ne olarak aldıkları formata uymadığından burada bahsedilmeyecek kişilerin topuğunu sakalını öpen, sormadan karıları ile halvet olmayan, kendilerini en iyi müslüman zannedip dinden bu yolla çıkan ve atatürk'e saldırmayı da müslümanlık sana gerizekalı zihniyetin garipsediği tutumdur. kimse geçmişini inkar etmemekte, osmanlı devleti ile bir sorun yaşamamaktadır. çünkü hepimizi yüz yıl geriye gittiğimizde atamız dedemiz osmanlıdır. benim babannem 1929 doğumlu. ancak zayıflayıp, o gavur dediğiniz şimdilerde kıçını yaladığınız devletin saldırı ile yıkılmış kölesi olma tehlikesindeki bir imparatorluktan cumhuriyet devletine geçiş sürecindeki ulusal kahramnını evladına öğretmek isteyenleri de saygıyla karşılamak gerekir. atatürk milli bir başarı elde etmiş, bütün dünyanın kabulettiği ve hemfikir olduğu türk kahramanı, askeri ve devlet adamıdır. kimsenin evladını bebe yaşta nikahına almamış, kimseye cennet vaadetmemiş, kimsenin dini duygularını sömürmemiştir. devlet adamı olarak üzerine düşeni, fazlası ile yapmış ve o "küçücük" denilen çocuklara geleceklerini, ve bu ülkeyi bağımsız ve hür olarak bırakmıştır.
bence bu sevgi yalnızca küçücük çocuklara aşılanmakla kalmamalı. atatürk sevgisiyle elde edilmiş sütler henüz bu körpe dimağlar anne karnındayken annelerine içirilmelidir ki hayata 1-0 önce, aydınlanmış başlasınlar. daha yapacak çok işimiz var.
aklıma, atatürk öldü biliyor musun diyen çocuğu getiren zihniyet.bir çocuğun aklının daha küçücük yaşta bir ideolojinin sempatisiyle doldurulması doğru değildir.bu çocuğa seçim şansı tanımamaktır.bu topraklarda doğan herkes atatürke sahip çıkmak zorunda değildir.bırakın , belki çocuğun atatürkten daha iyi bir fikri vardır.ülkeyi ileriye taşıyacak orjinal bir ideoloji yaratabilir.ama ne mümkün.en doğru şeyi atatürk yapmıştır.en doğrusu onun öğrettikleridir.hayır kardeşim bu sana öğretilen zihniyettir.sana dayatılandır.böyle öğrenmen gerektiği için bugün atatürkçüsün.yasalar bile böyle diyor.aksini nasıl düşünebilir ki insan.oysa atatürkün geçmişte yaşamış bir lider olduğunu kabul ederek,kendince saygısızlık da etmeyerek yeni birşey üretebilirsin.ama zannetmiyorum ben böyle bişey olacağını.ezbercidir bu adamlar.müslüman için kabe neyse,onun için anıtkabir odur.sımsıkı sarılır o bebekken öğrendiği şeylere.çünkü beyni yıkanmıştır.bütün kemalistler aynıdır,bunların çocukları da aynı olacaktır.
misal, anne karnındaki bebeğe bethoven, motzart yerine nutuk, marş, andımız ve be hey dürzü dinletilmeli. bunu yapan aileler var, hepsinin çocuğu gayet laik. yani başarılı bir yöntem.
olması gerekendir, ilerde benim de dahil olmak istediğim zihniyettir.
atatürk zihniyeti demek gericilik demek değildir.Bu zihniyetin içinde milliyetçilik vardır.

Bu zihniyetin içinde ırkçılık yoktur insan sevgisi vardır.
Atatürk ün çanakkalede ölen herkesi şehit ve kendi evladı sayması.

Bu zihniyetin içinde bilim vardır, irfan vardır.

Bu Zihniyetin içinde Türk vardır Türklük vardır.

Bu zihniyetin içinde allah vardır, din özgürlüğü vardır.

Eğer bu zihniyet gericiyse diyeceğimiz birşey yok.
(bkz: ya ne olacaktı)
minnet duygularinin olusturulmasinda katkita bulunan zihniyettir. bu kadar takilmayin bu sorunsala kimse hiç bir seye mecbur birakilamaz. aşılarsın ama dogru buldugun dogrularin pesinden gidersin. sorunlu beyinlerden hayati arindirmaya ne dersiniz dostlarim?
kolaycı zihniyettir. lakin insan küçükken masumdur, kafası alır atatürk sevgisini.
büyüyünce kirleniyor, piçleşiyor, hatta orospu çocuğu oluvereni bile var afedersiniz, hepsinin beyni almıyor o adama minnetten başka bir şey duyulamayacağını bir yaştan sonra...

cüzdanında ana babasının resmi olmayıp da şıh resmi barındıran adam tanıdım ben, adam denirse tabi. sıkıyosa öğretsene buna atatürk sevgisini...
bugün yurtdışında yaşayan yabancılarla konuştuğumda birçoğu Türkiye dediğinde kötü telaffuzlarına rağmen ya Mustafa Kemal ya da Kemal Atatürk diyorlar. Dünyanın imrenerek baktığı bir değeri birak küçük zihniyete bulduğun her yere işlemen lazım.
ilerde vatana, millete hayırlı olacak kişidir.
bunu yapan bunu da yaptı;
(bkz: küçücük çocuğa insan sevgisi aşılamak)
iyiyi, güzeli aşılamayı seçmiş, böyle saçma başlık açanlara da sana ne be at kafası demeyi sonuna kadar haketmiş zihniyettir, helal olsundur.
adam olması için gereklidir.aşısı çıksada adam olmayanlarıda aşılatsak.