bugün

Kabir azabından daha büyük azaplarında olduğunu insanoğluna gösteren askerliktir.

150 gün aynı çorabı giymek, sağ-sol yapamayıp bandoya ayak uyduramamak, komutanlık saatinde "susun" denmesine rağmen konuşup tüm bölüğe ceza verdirmek gibi üstün yetenekleri vardır.
türkçe bilmezler o yüzden hata yapabilirler işte bu yüzden onlara kızarsanız orospu çocuğu ırkçı piçsiniz demektir. her kürt pkklı değildir. her türkde iyi değildir. herkes insandır.
gayet keyifli bir eylemdir. eğlenceli adamlar vesselam.

ayrıca neden kendi çorabını giymiyorsun?
binlerce asker görmüş biri olarak pkk lı olmadığı sürece diğerlerinde pek farkı olacağını zannetmiyorum. hıyar memleketimizin her yerinde yetişir ama adamda.
Irkçılık yapanın anasına küfür edilesi bir durumdur.
kabile dillerinin yasak olduğunu iddia etmelerine rağmen, bölük içerisinde rahatça kürtçe konuşmaları ile kendinize "bu nasıl iş lan" sorusunu sormaktır.

yemekhanede elma için kavga çıkardıklarına şahit olmaktır.

pisuvara sıçan insanlara rastlamaktır.

duvara dışkısıyla "gabar direniş demektir" yazan adamlara rastlamaktır. bu yazı yüzünden tüm bölüğün sorguya çekilmesi sebebi ile sorguya girmektir kürtlerle askerlik yapmak. işin ilginç yanının ise bunun bir "komando bölüğü" olmasıdır.
pisuvar içinde başını yıkayan elini ayağını yıkayan kürtleri görmenizi sağlar ömründe tuvalet görmediği için deliğe değilde ters oturup karşına sıçanı görmekte muhtemeldir.
birçoğumuzun başına gelmiş ve gelecek olan hadisedir. genellikle farklı muamele görmek, ısrarla kürtçe konuşmaya çalışmak, menfaat uğruna önüne geleni satmak üzerine kurulu bir hayatları olduğuna şahit oldum bu müessesede. illa ki delikanlı çıkacak olanları da vardır ama çok yaklaşmayın derim.
tartışmayı dahi bilmeyen insanlarla aynı ortamı paylaşmak zorunda kalmaktır.
askerden önce değil ırk, millet duyarlılığı bile olmayanların "en iyi kürt"ün nasıl olduğuyla ilgili savlar üretmelerine neden olur.
askerlik yapıyor, bu vatana canı pahasına hizmet ediyorsa onu aşağılayanın beyninden, vicdanından, yüreğinden şüphe edilmelidir.
normal olandır. madem yapmak istemiyorsun o zaman alma askere adamları ? hem alıyorsun hem laf ediyorsun, bu kadar da iki yüzlülük olmaz ki.
(bkz: lice de kürt bir askerin bir başka askeri vurması)
ironinin büyüğüdür.
insanın kime ateş edeceğini şaşırmasına sebebiyet verecek durumdur. Aynı zamanda nereden kurşun geleceğini düşündüren durumdur.
yemekhanede, yatakhanede, tuvalette nerede bir araya gelirlerse sizi umursamadan ilkel dilleri ile konuşmalarına şahit olmaktır.

sonrada sivilde "foşist te ce..." diye bağırırlar.
"hepiniz teröristsiniz !" diyen uzman çavuşa, "emredersiniz komutanım" diyerek askerlik disiplininin ne olduğunu gösteren, daha sonra bu yüzden hüngür hüngür ağlayan, gece pusuya gözünü bile kırpmadan elinde gece görüşle en önde giden, pusu yerinde komutan bile göt korkusu yaşarken herkesin mıntıkasını tek tek gezerek durum değerlendirmesi yapan, mardin'li mehmet nuri ile askerlik yapmaktır.

* o uzman çavuş eğer onu bana demiş olsaydı, "çıkanlar demekki senin gibi ............. yüzünden çıkıyor" derdim.

Edit : türküm.
maşrapadan su içen insanoğluna rastlamaktır.

komando yerine kumondoo diye bağıran insanların arasında gülme krizine girmektir böyle iyi yanları da vardır.
her kürt pkk'lı olmayabilir ama benim gördüğüm bütün kürtler aynı ortamda sadece birbirlerini desteklerler. bu sebeple askerde en büyük ırkçılığı onlar yaparlar. birine bir şey söylediğin anda bütün kürtler toplanır eğer alay yada taburda askerlik yapılıyor ise. kendi aralarında türkçe bildikleri halde kürtçe konuşur arada da sana bakıp pis pis sırıtırlar. yemek yemek, sıçmak, konuşmak hatta yürümek gibi insani mecburiyetleri doğru dürüst beceremedikleri halde kürtçe biliyor ve sadece kendileri anlıyor olmaları kendi beyinlerinde seni daha küçük bir sınıfa sokmalarına yetiyor. hiç birinden bir fayda görmediğim gibi onlarından yüzünden sürekli boş yere süründüğümü, koştuğumu, anlamsız toplu cezalar yediğimi bilirim. duvarlara, taşlara, yollara sıçar, sen ben yada bir başkası da onu temizler. çatal kaşık kullanmayı bilmez, karşında yemekleri elleriyle yer, sende miden kalkmasın diye kafanı masadan kaldırmazsın. cahillik suç değil ama bunların üstüne bir de kendilerini senden üstün görmeleri yok mu işte bu da tek tek yakalayıp münasip yerlerine bir şey tıkamak gerektiğini gösteriyor ki bir kürtle askerlik yapmak tamda budur işte.
"anlamak" konusunda sıkıntılı bir kabileden gelenlerle askerlik yapmaktır. sanki başka bir gezegenden gelen tiplerle aynı yere konmuş gibi hissedersiniz kendinizi ve bu tipler yüzünden zor duruma düşersiniz.

yer: yeni foça jandarma komando eğitim alayı

sene: 2006

bölük: 4.bölük

komutanlık saatinde amfide oturulmuş televizyon izlenmektedir. zaten komutan bütün gün yorulmuş birde nöbet kitlemişler hiç konuşup yorulmak istemiyor belli. dedi ki "bakın televizyonu açıyorum hep birlikte televizyon izleyeceğiz kimse çıt çıkarmasın..." tamam dedik tabi insan olanlarımız.

bölük mevcudu 370 civarı bir şey tabi içimizde bir sürü keko var. 4 tane vanlı bir araya gelmiş hebele hübele konuşuyor. sus diyorsunuz yok arkadaş susmuyor adamlar. komutan arkaya dönüyor bakıyor susuyorlar sonra 2 dakika geçiyor yine başlıyorlar. herif en sonunda çileden çıkıp bağırarak

+ kalkın lan ayağa...

kalkılır...

+ bere çıkar...

çıkartılır...

+ bereleri ağzınıza alın lan...

alınır...

+ arkanızı dönün lan...

dönülür...

+ domalın lan...

domalınır...

ve komutanlık saati bitene kadar aşağı yukarı 45 dakika bu şekilde durulur. sırf 4 tane kürt yüzünden.
az 1-3'e dikmemişimdir bunları.kendi aralarında kürtçe konuştukça en angarya işlere verilmesi için elimden geleni yapmışlığım çoktur.

sonuç olarak eğlencelidir bu ırgatlarla askerlik yapmak.
bence iyiyidir çünkü bulaşık,tuvalet,yemekhane temizliği gibi ayak işlerini genelde onlar yapar.
ihanete uğramak gibi çeşitli durumlara yol açabilir.

er ramazan yüce nin dağlıca hain saldırısında yaptıklarını kısmen biliyoruz.

devlet albay onur dirik gibi vatansever bir üst subayı harcamıştır yukarıdaki şahıs yüzünden.
işi bilmemektir. biz ezerdik 3-5 kişi takılırlardı acemide. usta birliğinde zaten yoktu.
ırkçılığın bokunu çıkarmak için azimle çalışanların kendilerine yediremedikleri durum. yahu yanyana askerlik yaptığın adam kürt de olsa bu vatan için seninle beraber askerlik yapıyor. ulan bu da mı size batıyor amk anlamış değilim ben. mesela çarşı izninde kafalarında 25 kurşunla şehit edilen askerlerden biri de kürttü mesela, peki sizler o asker için üzülmediniz mi şimdi? ayrıca askere alınan kürtler, pkklıların telsiz konuşmalarını dinleyip tercüme ediyor.

pkk sempatizanı ise gereken yapılır da, adam pkk'dan hazzetmeyen ve tek suçu(!) kürt olmak olan bir askerse bunda onun ne günahı var lan. sizler iyice şirazenizi kaybetmişsiniz.