bugün

Eskiden bende bu tarz şeyler söylerdim. Sonra doğarken yaşadığım şehri annemi babamı ırkımı dinimi seçemediğimi öylesine doğduğumu fark edince genelleme yapmaktan vazgeçtim.
Kürtleri değil pkk lıları sevmiyoruz kürtlerin en azından yarısı pkk lı değil arkadaşlar sizden daha çok pkk düşmanı olan asker olmak isteyen kürtler var yapmayın böyle.
Türkçü gerizekalıların söylemi. Kürtlerde size bayılıyor zaten.
geçenlerde kürt gibi davranma kararı alarak bir sosyal deney yaptım. yeni girdiğim ortamlarda kürt olduğumu belirterek konuşuyordum. ve gerçekten de bu sözün ne kadar da doğru olduğunu anladım.

kürtlerin yarısından fazlası pkk'ya destek vermese de, türklerin %90ından fazlası kürtleri sevmiyor. hoşlanmıyor. aynı ortamda bulunmak dahi istemiyor. bir anda kürt arkadaşlarım var benimler, yok ben severim aslında deme ihtiyacı duymalar. bana ne mk. siktir git. fakat işte durumlar böyle.

+:markasiz
-diğer herhangi biri.

+selamın aleyküm.
-aleyküm selam. nasılsın kardeşim? isim neydi.
+iyiyim keke. adım mert.
-mert keke ne demek?
+keke kürtçede kardeş demek.
-neden kürtçe konuşuyorsun?
+kürdüm ben.
-olabilirsin ama burası türkiye. türkçe konuşman lazım.
+türkçe konuşuyorum abi zaten.
-keke diyemezsin ama burada. benim şehit yakınım var.
+abi kürtçe mi şehit etti yakınını? neden bu kadar rahatsız oluyorsun.
-türkçe konuşacaksın amına koduğumun kürdü.
+keke ayıp ediyorsun.
-alsşkjdlkadshıuqowe....
+ulan bro desem bir bok olmaz ama de mi? selamın aleyküm deyince de sıkıntı olmuyor. arap mııyız biz.
-seni sikecaaağaaaam...
+öfff... daye miro ya.
-küfür mü ediyon lan. küfür etti amına koduğumun kürdü.
+eşkulu akle, ne kale sevda.
-şimdi seni siktim amına koduğumun kürdü.

arkadaşlar kısacası birinden bir şeyden nefret edeceksek, insanlığımızdan nefret edelim. sadece bir gün kürt olduğunuzu söyleyin insanlara ve görün. işte empati yoksunu insanların yapması gereken bu. bir de siz yaşayın bakalım nasıl oluyor. empati yeteneğimiz olsa olmaz zaten böyle şeyler. yapmamıza gerek kalmaz.

bu arada daye miro anne bunlar adamdır. demek. diğeri de "ne akıl kaldı ne sevda" demek. hükümet kadın filmindeki müzikten. saşlkdsşaldskjl
katılıyorum. vatanını,milletini seven, devletine ihanet etmeyen zaten kürt olmuyor amk. çoğunun o taraklarda bezi olmuyor, misal metrobüste orospu cocugu gibi anlaşılmayan diksiyonları ile '' hobolo nobolo '' kürtçe konuşmuyorlar. hdp'ye oy verenleri, molotofcu yaratıkları, pkk'li orospu evlatlarını tanımıyorum. adam olan alınmasın,hadi selametle.
Lütfen sev beni yalnız beni beni sev, Kimseyi sevme..
sizin gibi türkleri sikmek lazım dünya ibret alsin diye.amk faşist orospulari . yıllarca bu halka zulüm yapın , benliklerini almaya çalışın cahil bırakın .sonra biz kürtleri sevmiyoruz deyin . allah belanizi versin.
kürtleri sevmiyoruz. çoluk çocuk demeden öldürülmelerini umursamıyoruz hatta zevkle izliyoruz. çocuklar ölmesin diyen kişiyi terörist ilan ediyoruz ama patlamada yaralanan çocuklar için göstermelik lanetler yağdırıyoruz. evlerinin başlarına yıkılmaları yaşadığı yerleri zorla terk ettirilmeleri zerre zikimizde değil. kürtleri sevmiyoruz çünkü biz insan değiliz.
bu ortamda kendilerine edilen pek çok hakaret için yapılacak yorum:
(bkz: nefret söylemi)
(bkz: ırkçılığın dayanılmaz hafifliği)
(bkz: faşist olduğunu sözlükte anlayan yazarlar)
Ben de milliyetçilik yapıyorum. Ama bu ülkenin her yerinde karşılaştığım insanların tamamını genelleyip "Kürtleri sevmiyorum." demiyorum. Güneydoğu'da bir kalabalık (Yine tamamı olduğunu iddia etmiyorum.) vatan hainliği yapıyor diye Hatay'da benim kadar Türk milliyetçiliği yapan enişteme düşman olacak değilim ben.
Pkk ile mücadele ederken şehit olmuş Kürtler biliyor, gazi olmuş Kürtler tanıyorken nasıl bir haysiyetsizlikle "Kürtleri sevmiyorum." diyebilirim? Bir yıl kaldığım Gaziantep'te Şahin Bey'le Karayılan birlikte mücadele etmişken, ikisi de şehit olmuşken hangi akılla "Türk ve Kürt birbirinin dostu değildir." diyebilirim? Bazıları vergisini vermiyorsa bu onların günahıdır. Onların vergisini benim gibi Kürt kökenli eniştem de bölüşüyor. Bu durumda ben biri hak yiyor diye halamın çocuklarına "Siz vatan hainisiniz, çünkü Kürt'sünüz." mü diyeceğim? Birine itham ederken bu kadar basiretsiz bir neden uyduracak aptallık bende yok.
Sizde de zaten bu sözleri muhataplarının yüzüne söyleyecek cesaret yok, büyük çoğunluğunuz sadece sanal ırkçılık yapıyorsunuz. "Bende o cesaret var." diyorsanız eğer gidin önce o şehidin mezarına tükürün, sonra o gaziye "şerefsiz" diyin, sonra enişteme milliyetçilik öğretin, "Sen de Kürt olduğun için Türk milliyetçiliği yapamazsın." diyin. Belki bazılarınız müslüman olduğunu söylüyordur, onlar cuma namazına gidebilir birazdan, namaz bitince bu arkadaşlar da sağındaki ve solundakileri tutsun, desin ki "Gardaş biz aynı saftaydık ama, sen Kürt müsün Türk müsün?" Bir de ona nutuk çeksin eğer "Kürt'üm." derse.
Üzen başlıktir. Kürtleri sevin arkadaşlar herşeyden önce insanı sevin. Bu kin , bu öfke , bu hengame genelleme yapmanıza sebep olmamalı. Çok değerli kişiliklerde vardır. Önyargılarınızı aşıp tabularınızı yıkarsanız bir şans verip sevmeyi deneyin.
(bkz: türk ırkçılığı)
sokakta kağıt toplayan insanla aynı seviyedeyiz kimse kimseye üstün değildir, ben üstünüm sen altsın muhabbetini pskolojik rahatsızlığı olan tipler ortaya çıkarır.
üniversitede aynı ekmeği paylaşana kadar düşüncem buydu. sonra baktım ki pkklı ve kürt diye 2 ayrı kavram var.
içinden sevme lan zibidi.
beni sevenlerle beraber olduktan sonra çok da umrumdaydı sizin sevginiz .
Yıllar önce bi deyim vardı dur onu yazayım şuraya.

(bkz: oldu gözlerim doldu)

Dur hatta,

Olduuuuuuu gözlerimmmmm dolduuuuuuu.

Swh.
Bir zamanlar diyordum ki: Bu Türktür, bu Bulgardır, bu Yunanlıdır. Ben vatan için öyle şeyler yaptım ki patron tüylerin ürperir; adam kestim, çaldım, köyler yaktım, kadınların ırzına geçtim, evler yağma ettim... Neden? Çünkü bunlar Bulgarmış, ya da bilmem neymiş... Şimdi kendi kendime sık sık şöyle diyorum, hay kahrolasıca herif, hay yok olası aptal! Yani akıllandım, artık insanlara bakıp şöyle demekteyim: Bu iyi adamdır bu kötü adamdır. ister Bulgar olsun, ister Rum, isterse Türk. Hepsi bir benim için. Şimdi iyi mi kötü mü yalnız ona bakıyorum. Ve ekmek çarpsın ki, ihtiyarladıkça buna da bakmamaya başladım. Ulan ister iyi ister kötü olsun be. Hepsine acıyorum işte... Boşversem bile bir insan gördüm mü içim cız ediyor. Nah diyorum bu fakir de yiyor, içiyor, seviyor, korkuyor, (...) o da kıkırdayacak ve dümdüz toprağa uzanacak, onu da kurtlar yiyecek... Hey zavallı hey! Hepimiz kardeşiz be... Hepimiz kurtların yiyeceği etiz....

Nikos Kazancakis - Zorba
Verdiğim tepki tam olarak bu:

görsel

Sevmeyin la ahahhaha.
Burda kime neyi kanıtlama çabasındasınız anlamadim ki.
Kortloro sovmoyoroz
Vah vahh.
Ağlıyorum 1 sn.
Bir daha tekrarlıyorum, Sevmek zorunda da değiliz.
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Höwaller de gocunmasın bundan.
Anayasada da "kürtleri sevmek zorundasın" gibi bir madde yok.
Kürtleri değil; ırkı, dini, milliyeti ne olursa terörist olan ya da herhangi bir şekilde teröre destek verenleri sevmiyoruz, sevmeyeceğiz, seveni de sevmeyeceğiz.

görsel
onlar da az gelişmiş organizmaları sevmiyor.
Valla mı.
Peki öyleyse.
Tamam.
Hiç mi sevmiyorsunuz?
Olduuu biz kalkalım.

görsel
ırkçı yazar sıçmığı.
niye rahatsız oldunuz la hewaller adam sevmek zorunda mı demokratik hakkını kullanıyor yoksa bu demokrasi sadece vatan hainlerine has mı bir şey ?