bugün

kürtlerin en çok yakındığı konulardan biri ayrımcılık uygulandığıdır. oysaki bu ülkede bir kürt cumhurbaşkanlığı yapmıştır. (bkz: turgut özal)

karadenizin köylerindeki insanlardan daha iyi hizmet gören kürtler neden oyunlara alet oluyorlar neden bu kadar basiretsizler.

bu ülkede kürtler her zaman her yerde herşey olabilirler yeter ki kendi kendilerini ayrıştırmasınlar, kullandırmasınlar. adama demezler mi olan nasıl oluyor.

(bkz: zengin kürtler)

(bkz: sosyal statüsü yüksek kürtler)
kesinlikle tahkir için söylemiyorum.

alevi bir kürdün chp'nin başına geçmesi kadar enteresan olmayacak iştir.
bir de sormak lazım bakalım o kendisine kürt diyor mu? tam da bu noktada geçersiz olan önerme.
cumhuriyet rejiminde en azından teorik olarak önünde bir engel olmayan bir ihtimaldir.
"bütün kürtleri temizleyeceksin aslında" şeklinde cümleler de kurabilen kişilerin, ara sıra yumuşadıkları zaman kendilerini ve devleti savunmak için kullandıkları fikir.
OLMUŞTUR DA olacaktır da. Türkiye cumhuriyeti kimliği taşıyan ve cumhurbaşkanı olabilme şartlarına haiz her türkiye cumhuriyeti vatandaşı, VATANDAŞLığının gereğini üst düzeyde yerine getirerek bu mertebeye ulaşabilir. mesele kanuni şartlar da değil, mesele türk olabilme vasfındadır. vatanına hizmet potansiyeli olan her ferdimizi mevki sahibi görmek isteriz.
müesses nizam denen varlığın izin vermesiyle kendi kürdünü yetiştirip konumlandırmasıyla hiçte sorun olmayacaktır. ne zaman kendisine ben kürdüm şunları şunları devletten talep ediyorum derse işte o zaman ''sözde vatandaş'' olacaktır. bu devirde ''sözde vatandaşların'' hiçbir şekilde kaale alınmadığı durumlarda nasıl olabilir adam reis-i cumhur olabilsin?. bu ülkenin bakanlarından birisi zamanında ben de kürdüm dediği için bakanlığı bile elinden alınmışken cumhurbaşkanı olduğu zaman kürtlüğünü tek bir kere bile dile getirmesi neleri başına açardı kim bilir?. arkadaş, müesses nizam kendi kürdünü yetiştirip izin vermese af edersiniz ama amiyane tabirle nah cumhurbaşkanı olunur.
muhsin kızılkaya ne demiş:

"kürtlerin bu ülkede her şey olabildikleri tezine gelince: evet kürtler bu ülkede her şey olabiliyor, overlokçu da, milletvekili de, bakan da, başbakan da, cumhurbaşkanı da, ara ütücü de, son ütücü de... bir tek kürt olamıyorlar. kürt oldukları zaman da, hiçbir şey olamıyorlar!..."

ahanda mesele budur...
ideolojik meselelerden dolayı iyice sapıtılan konu. beyler kürt, laz, çerkez vb. bunlar herkesin kendi özünde yaşattığı kimliklerdir. veya bir adam bağıra bağıra "ben kürdüm" de diyebilir. ve tabii ki her kürt pkk'ya yataklık yapan, türk milletine zararı dokunan ipne demek değildir. atatürk'ün bir lafından örnek verelim: ne mutlu türküm diyene. atatürk bile türk gibi hisseden herkesin türk olduğunu söylemiş. e o zaman kendisini kürt hisseden herkes de kürt olabilir. bunda bir şey yok. önemli olan bunu etnik ayrımcılık mertebesine çıkarmamak.
'' bu ülkede benim kürt kökenli vatandaşım cumhurbaşkanlığı yaptı '' diyerek ; '' lan amuga g***mun çocuğu... ne yavşak yavşak konuşuyon , hani ayrımcılık vardı '' demek istenmektedir. çok doğru bir istektir ayrıca.
ha 'laik sistemin sonu gelmiştir.' diyen olmuş, ha kürt.

(bkz: abdullah gül)
(bkz: tayyip erdoğan)

http://www.youtube.com/watch?v=tozH0M1gQWI
türkiye vatandaşı oldukları için gayet normal olandır.
(bkz: anlayana)
allah'in izniyle selahattin cumhurbaskanimizin bir kez daha gerçekleştireceği eylem. Türk kürt kardeşliğinin sözde değil özde olduğunu gösterir.
kürt olmak farklı cumhurbaşkanı olmak farklı. kürtlüğünün bilincinde birisi cumhurbaşkanı olmadıktan sonra ne yazar? bülent ecevit ve ismet inönü'nünde ailesi aslen kürttü ama kendileri ne kadar kürttüler?
ne zaman ki türkiye cumhuriyetinin göklerde dalgalanan bayrağını indiren bir kürde diğer bir kürt tokadı vurursa o zamandır, şimdilik mümkün değildir.

Ben türk milliyetçisi bir insan olarak ülke menfaatlerini kollayıp gözetecek bir kürt olduğuna inansam belki destek verirdim, ama şu durumda destekleyecek kadar kör değilim.
saygı görmeyecek cumhurbaşkanıdır. kürtler ne derece saygı görüyor ki o görsün.
bir kürt'ün cumhurbaşkanı olması farklı, ben kürt'üm diyen bir cumhur başkanı olması farklıdır.
normal bir şeydir. bu ülkede kürtler cumhurbaşkanı olamaz diye bir kural yok. seçilebiliyorsa elbette olur.
vatanına milletine bayrağına ve türkiye cumhuriyetinin kanunlarına uyacak olan herkes aday ve cumhurbaşkanı olabilir.
Resepsiyon öncesinde Normal kokteyl yerine molotof kokteylinin verileceği durumdur.
(bkz: ankaralı Turgut nah çıktı)
(bkz: cemal gürsel)
zencinin amerika birlesik devletlerine baskan olması ile es değerdir sanırım. (bkz: obama) ama mümkünse olmasındır.
görsel
Türk ordusunu doğudan çekip ülkeyi bölmek ilk icrati olur.
görsel