bugün

diyarbakır' da içilmesi makbul olan kahvedir.
(bkz: kürt kahvesi)
(bkz: kürt böreği)
(bkz: kürt kebabı)
(bkz: baklavası)
(bkz: rakısı)
(bkz: boku)
"kahveyidemi çaldılar." sürekli kendilerinin olmayan herşeyi araklama durumunda olanların en son icraatları kahveyi araklamalarıdır.
kürt kahvesini ilk kez duyuyorum. kuvvetle muhtemeldir ki; nevruz gibi sahiplenmeye çalışıyorlar. ha bir de; kete de kürt yiyeceği değildir.
ne zamandan beri türk kahvesi kürt kahvesi oldu denilir adama.
eziklik duygusuyla kıvrım kıvrım kıvranan bir kürdün, hayal dünyasının eseri olan kahvedir.
içilirken şlup şlop yerine kart kurt sesi çıktığı için kürt kahvesi zannedilmiştir, aslında türk kahvesidir o.

yok yok, gerçek kaynağı vermek şart oldu.
ne kürtlerin ne de türklerin kahvesidir, yunan kahvesidir gerçeği.

ne yani türkler at sırtında kahve mi yapıyordu!
bunu ancak cem yılmaz söylerse gülerim.
türk kahvesinin araklanmış hali. diğer bir çalıntı için; yunan kahvesi. ulan bir kahveye bile sahip çıkamıyoruz ya yazıklar olsun.

ne yani yunan oğlancıları birbirinin üzerinde kahve mi yapıyodu?
türk kahvesi olarak bilinen kahvenin aslı kürd kahvesinin geliştirilmiş halidir.
ne de olsa taklitler asıllarını yaşatır.
içinde kıl olan kahvedir.
götten uydurma kahve çeşidi. olmayan bir topluma medeniyet isnad edebilmek adına götten uydurulanlar listesine bir ek daha.
Turk kahvesine biraz sogan katinca elde edilebilen kahvedir.
çayIn 35 kurus oldugu kahvedir.
fotokopi kahvedir.

aslı türk kahvesidir, herkes eşşek (bkz: eşşek) gibi bilir.

ama yunanlılar yunan kahvesi der, ülkemdeki ayrımcı zihniyet kürt kahvesi der.

vallahi olayım türklük-kürtlük değil. kopya olmayan orijinal bir şeyle gelin, takdir edeyim.

lakin böyle olunca güleceğimi tutamıyorum.
Hııı hıhı kesin kesin. Rakıyı da kürtler bulmuş hatta Brad Pitt'de kürtmüş sanıldığının aksine volkswagen marka su kaynatmayan araba diyarbakır sıcağında artık canına tak eden bir şoför tarafından yapılmıştır hatta ilk adıda amedtilkisi'dir. iş böyle olunca kahvede sizin he he.
(bkz: mırra)

görsel
şunları anımsatır;
yunan rakısı, yunan baklavası, yunan yoğurdu, yunan kahvesi, yunan yoğurtlu kebabı(iskender), yunan sarması vs vs...

(bkz: nesnelerin başından türk ibaresini kaldırmak)*
özel karışımlı kahvedir. cahillik paçalarınızdan akıyor. kim demiş "türk kahvesi"ne kürtlerin "kürt kahvesi" dediği? kürt kahvesi ayrıdır. sahiplenme flan yok. bi bok bilmiyonuz hep bok atıyorsunuz. aranızdan biri bile görmüş mü kürt kahvesini. cahillik işte. yunanlar sizden o kadar şey çaldı diye şimdi de kürt kahvesi zorunuza mı gidiyor.
tarifi verilmesi gerekendir. duymamıştım.
molotof şekerli çok güzel olan kahvedir.
Türk kahvesinden daha eski geçmişi olan kahve türüdür.
Gece gece çok iyi geldi.
üstüne eşek sütü ekleyince süper oluyor
yok öyle bir şey. mırra var ama o urfa, mardin arap işi.
(bkz: mırra)
Sabahları güne kürt kahvesi içmeden başlayamıyorum arkadaşlar. Böyle de değerlerine bağlı bi kafein hastasıyım. içindeki tarçın beni mest ediyo ya.

Kürt kahvesi içilecekse diyarbakırda içilmeli ve sadece muazzam derecesinde közde yapan tek yer var o da sur ilçesindeki saraykapı. Tavsiye olunur. içelim güzelleşelim.

görsel

Edit: bu mırra değil. Ha merak etmeyin türk kahvesini de kürt kahvesine evriltmedik. türk kahvesinde çekilmiş kahveden başka hiçbir şey yok. Oysaki kürt kahvesinde türlü baharatlardan oluşan karışımlar var. Mesela dibek kahvesi, menengiç kahvesi nasıl türk kahvesinden arak değilse bu da değil rahat olun zırtolar.