bugün

Evet ben sizin hor gördüğünüz ve vatan haini diye yaftaladığınız bir Kürt olarak sizin beyaz totolarınızı kollamak için Ankara'nın ayazında çok zor şartlar altında nöbet tutup askerlik yaptım.

Evet şu sözlükte askerliğini banka sırası beklerken yapanlar ( hatta internetten eft yapanlar da )vatanseverlik ayağına yatıyor ya en çok ta ona yanıyorum.

Evet gönül isterdi ki gabar dağında, cudi dağında askerlik yapalım ama olsun en azından postal bağlayıp tüfek omza yaptık

Edit. Sözde vatanseverler bacak omza yaparken biz te ce için askerlik yaptık oğlummm, boru değil.
yapacaksınız tabi, bu ülkenin vatandaşıysan bu güzel ülkenin toprağından ekmeğini çıkarıp yemeğini yiyorsan yapacaksın.
Bedelli çomarlar basmış eksiyi evet.
Öşşek yürekli bir kürt kardeşimizin beyanıdır. Helal lan sana.
Te ce dediğin Türkiye Cumhuriyeti öncelikle bunu kafana sok öğren sonrasında gel burada konuş .
Seve seve olmasa bile sike sike yapacaksın tabi dalyarak. Derdin ne senin?
(bkz: nipple ile sevimli entryler)
Bizde askerlik yapmayanları adam olarak görmedikleri için kimsenin tınlamayacağı başlıktır.

Bölücülüğü engellemek için kaç asker şehit olmuştu?!!!
yemeğini yediği vatanına borcunu ödeyip ilk iş olarak gelip buralarda başlık açan, bunu yaparken de her nedense etnisitesini belirten ergen saçmalığı.

evladım bunları orada söyleseydin siktir ederler bir daha da almazlardı zaten, kasma o kadar da.
Ulan kert seni tanımasam vicdan yapıcam. Seve seve yapmadın gülüm sike sike yaptırdılar.
Kardesim Allah razi olsun. Bu ulke kimsenin tekelinde degil her kim bu vatan topragi icin en ufak bir ugrasta bulunuyorsa calisyor cabaliyorsa yeri geliyor canini veriyorsa bu vatan sevgisindendir. Turk kurt cerkez zaza laz ne farkeder bizler osmanlinin bakiyesiyiz bir cok milleten olusan buyuk bir devletin devamiyiz bu vatan hepimizin ayni davanin cocuklariyiz. Turkiye herkesin vatanidir ne turkler kurtlerden ne kurtler digerlerinden ustun artik bu sacma kafatasi avciligini birakip bir olup birseyler uretme vaktimiz geldi de geciyor artik dunyaya imzamizi atmanin vakti yaklasiyor niye surekli kendimizi kucuk gorup asagiliyoruz anlamiyorum 600 sene dunyada hakimiyet kurmus bir devlet kurmusuz dunyaya adalet dagitmisiz bilim teknolojide ilerlemisiz demekki bir olunca bunlari yapabiliyoruz. Embesil yobaz katil avrupa kanla bizi gecti ama yine ayaga kalkabiliriz birbirimizi sevelim birbirimize sahip cikalim kimse bizi engelleyemez.
bölücülük yapmayin! eger vatani gorevini yapmaya tsk'ya gelmişse o da bu ulkenin evladidir.
burada klavyeden sallayan bir cok şerefsiz evladı gibi kaçabilirdi de.
o da bir mehmetçiktir arslan parçası.
Sanki sordular sana yapmak istiyor musun yoksa istemiyor musun diye...
pişman olmuş yazar beyanı.
Eeee?

Ee bir soru cümlesidir.
doğduğumuz coğrafyayı kendimiz belirleyemeyiz. kürt, çerkez, laz olmak bizim elimizde değildir. laz veya çerkez olmak ne ise kürt olmakta odur. türk olanın kürt olandan bir üstünlüğü yoktur. bunu yaparsan faşist olursun. zaten yüce dinin de bunu yasaklar. önce insan dememiz gerekir.
herhangi bir terör örgütünü desteklemediği sürece kürt- türk aynıdır. aynı mozaiğin parçalarıdır. ön yargılarınızdan kurtulun çünkü her kürt pkk li değildir.
Farklılıkları bir tarafa bırakıp omuz omuza, el ele verip daha iyi yarınlara ulaşmak zorundayız.
Anayasanın 66. maddesine göre Türkiye vatandaşı olan herkes Türktür.

Yani siz de gidip "Türkiye vatandaşı" sıfatıyla askerlik yapıyorsanız ki, zaten başka türlü yapma ihtimaliniz yok "Kürdüm ama..." diye cümleye başlayıp saçmalayamazsınız. Anayasaya göre Türksünüz.
rapor hava değişimi ile askerlik bitirmeye çalışanların tamamı kürttü.
ben o vatansever kürtleri askerlik yaparken göremedim. tamamının ağzında vicdani ret sözünü sakız gibi çiğneyip duruyorlardı.
not: askerlik hizmetimi izin ve rapor olmaksızın tamamladım.
Bu argüman için etnik kökenini bilmemize ihtiyacımız yok.

Sen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşısın. Bu senin bir sorumluluğun.
askerliğin türkü kürdü lazı çerkezi olmaz.
mazaretin yoksa sike sike kaç aysa gidip yapacaksın.

ırk üzerinden hava atılacak durum değildir.