yakın zamanda kurulabilecek bir cumhuriyet. sonuçta halkların kendi geleceklerini tayin etme hakları var ve onlar bunu istiyorlarsa bize bir şey demek düşmez.
3-5 çapulcunun birleşmesi ile kendi geleceklerine karar vermek isteyen herkesin, istediği her an kurabilecekleri alice harikalar diyarında ritüeline denk hadisedir.

x: Liiiüüv sülüman biz haydarla zarttıristan kuracaz gelin mi?
y: YOK BiZ osmanla büzükistan kuracaz, ona sözüm var.
x: Hay sikeydim ya, sen gelmezsen kadir heç gelmez.
y: yok abi kadir bize de gelmiyor, aşşaa mahalleden ayhan gilnen çükistan kuracaklarmış.
faşist kürt teröristlerin polyannacılık oynadığı aslında olmayan ve asla olmayacak yer.

ayrıca iş bu başlık, türkiye cumhuriyeti sınırları içersinde, farklı bir devlet kurma isteği doğrultusunda, ülkenin birlik ve bütünlüğüne muhalefeten, devleti ve onun organlarını hiçe saymak ve bu bağlamda propaganda yapmakta olup. hakkında açılacak hertürlü suç duyurusunda internet ortamı vs demeden başlığı açan şahsın soluğu içerde almasını sağlayacak niteliktedir.

geçen ay facebookta sallayan arkadaşları gibi yakın zamanda kapısında terörle mücadele bürosu ekiplerini görürse şaşırmaması gerekendir.
Kuzey ırak'ta kurulmuş özerk yönetim. Başbakanı filan var. En büyük Ticaret partneri de kuzeydeki komşusu.
kendi kendine gelin güvey olanların kuracağı bölge. biz de arkadaşlarla orta okuldayken devlet kurmuştuk sınıfımızda. hem de o döneme göre gayet başarılı bir çalışma yapmıştık. para toplayıp bilgisayardan çıktı alıp kendi paramızı bile basmıştık. sınıf içerisindeki takaslarda o parayı kullanıyor ve % 20 vergi topluyorduk. ben de meclis başkanıydım, para da imzam bile vardı. hey gidi günler vallahi hüzünlendim haa. bunlar da bizim gibi işte, ama sanki biz biraz daha profosyonel yapmıştık bu işi. bunlardan cacık olmaz.
neden özerk?
türkiye yi daha fazla sömürmek için. daha fazla emmek için.
neden özerk diye soranlar bu milletin analizini yapamamış sosyoloji bilmeyen tiplerdir.

Merak etmeyin bölücü kardeşlerim ne pkk ve öcalan ne erdoğan ve akp nede liberal-sosyal demokrat ulusolcu kesim özerk olma taraftarı değil. Hepsinin amacı ve istediği tam bölünme bunun içinde gerekli şartların sağlanması ve halkın gazının alınması gerekiyor. Ekmek değil bu elinle çattadanak bölesin!

Önce otonomi sonra bağımsızlık yakın tarihte onlarca örneği var. Kosova gibi Karadağ gibi... bölge Halkı referanduma gider ve bu işi bitirir.

Eğer "kürdistan" kurulsun diyorsan AKP hükumetini desteklersin çünkü "Kürdistanı" onlar kuracak.

burada detaylarıyla anlattım buyur.

(bkz: apocu siyaset tarzı ve barış süreci/#22577676)
olmayan ve asla olmayacak özerklik.
Denenmesini istediğim özerkliktir. Yok yani şu ana kadar birlikte yaşadık mutlu mu oldu herkes? Çanakkale de birlikte savaşanların torunları durmadan kin güdüyor birbirine. Varın denesinler bakalım. Kaybedecek bişey yok. Zaten senin Güneydoğu da yaşamışlığın yok varsın olsun bu da.
misak- ı milliden öte allaha yakın.
osmanlı yıkılmaz da denildi. olmayacak şey yoktur.
olursa özerk değil bağımsız olsun. elektriğini suyunu ben ödemeyeceğim. kendisine karşı bir saldırı olursa benim askerim polisim savunmayacak .
benim vergimle oraya yatırım olmayacak ve türkiye sınırına asker yığılacak silah uyuşturucu kaçakçılarına ve sınırları genişletmek için saldıran teröristler için. ayrıca türkmenlerin yoğunlukta olduğu şehrler verilmeyecek kahramanmaraş gibi.
isteyen gitsin isteyen kalsın olayıda olmayacak kopulacaksa tamamen türkiye de kalıp tekrar çoğularak yeniden toprak talebinde bulunmayacağı garantilenemeyeceği gibi.

ayrıca kurulursa terörün ve çatışmanın biteceği sadece bir hayal.
çalışan millet kazanır. biz yan gelip yattığımız için birileri mecliste at koşturuyor hukuk sistemi batmış.
pkkya bölücülere apoya her türlü tavizi verip fırsat tanıyor. vergi vermeyen el üstü veren sömürülüyor.
soyan çalan zenginliğine zenginlik katan devletin kurumlarıyla çocuk oyuncağı gibi kullanan mite türk düşmanları yargısından emniyetine heryere kendi adamlarını yerleştirenler belli.
filistin olmamız yakındır. çünkü biz aptal bir milletiz her millette hak ettiği şekilde yönetilir.
olmayan devlet.yok, yok yani yok bildiğin yok böyle bir yer, harita da yeri yok dili yok dini yok ırkı yok olmayan devlet yani yok, bazı insanların hayallerinde yaşayan devlet altını çiziyorum hayallerde.
anayasası merak edilendir.
hırsızlık, gasp, dolandırıcılık, eroin ve uyuşturucu ticareti suç olmaktan çıkarılır heralde.

ha tecavüze gelince, 3-5 ay yatsınlar canım o kadar değil.
istediğiniz yerde kurabilirsiniz bunu.ama Türkiye Cumhuriyetinin toprakları olamaz bu hayalleriniz süsleyen yer.dünya bölüşülmüş toprak bulun kendinize.
200 yildir anadolu bu özerklikle yandı. bundan sonra bu halk yanmaz
sınırları ermeni sınırına değil azeri ve gürcü sınırlarına kadar dayanmıştır.

doğu anadolunun ümmetçi türkleri mhp yerine akp'ye vermeye devam etsin. kürtler hepsi hdp'de birleşti siz hala pkkyla gerdeğe giren akp'ye veriyorsunuz. kürt sorununu sonuna kadar hak ediyorsunuz.
Chp seçmeninin hediyesi.
kurulması için her türlü desteği vereceğimdir. hatta apo da salınsın şehit yok askerlik yalan.
Kürtlerin kurmak istediği bölücü ülkenin adı.
Kuzey Irak, kuzey Suriye ve Güneydoğu Türkiye den oluşması düşünülen! Özerk Cumhuriyet.
Türkiye nin hamisi olacağı bu devlet bilmem başımıza bir çorap örer mi?
Olmayan cumhuriyettir.
Kürdistan ve cumhuriyet ahahahaha.
(bkz: 404 not found)
Götü açıkta kalmışken rüya görürsen böyle olur. Aç tavuk seni.
Gebermeyle bitmeyenlerın kurmak istediği ütopyadır.