bugün

(bkz: bol parcala yonet)
bölücülerin götü sıkıştıklarında kibarca sordukları sorunsaldır.
babanın tarlasına kursunlar bir zahmet, ama türkiye sınırları içinde kurmaya kalkarlarsa orayı onların başına yıkmayan adam değildir. taş üstüne taş, omuz üstüne baş bırakırsak adam değiliz.
ülkesini kaybeder. şöyledir ki ; türkiye cumhuriyeti bölünmez bir bütündür. öğrenin artık şunu.
istanbul'daki 2 milyon başta olmak üzere bütün kürtler kurulacak olan kürdistan'a giderse ve 6.653 şehidimiz geri gelirse bir sorunun olmayacağı sorunsal.
kürdistanı ilk istemeyecek olan pkkdır. pkk' nın bir rant olduğunu kürt halkını özgürlük diye sömürdüğünü, bütün ekmeğini uyuşturucudan ve kaçakçılıktan aldığını anlamayan malların olduğu gösterir. yarın kürdistan kurulsa, pkk için bu ülkede yapacak hiç bir şey kalmayacaktır. peki dağlarda bulunan o kadar adam, pkk nın tepe adamları bu kadar kaymak dolu bir süt kovasını bırakıp da kürdistan için çalışacak mıdır?

her şeyi bir yana bırakalım, olası demokratik, terörden arınmış bir kürdistan ne ile beslenecektir. ayrı bir devlet halinde bulunan kürtler bir süre kuzey ırak tabanlı çalışacak, daha sonra yine türkiye cumhuriyeti' ne yük olacaktır. büyük ihtimalle de en iyi geçim kaynağı yine uyuşturucu, silah kaçakçılığı olacaktır. doğudan getirdiği uyuşturucuyu doğuya satamayacağına göre türkiye üzeri batıya açılacaktır.

ayrıca; iki gündür ortalığı savaş alanına çeviren entry ve başlıkların sebebi pkk nın ağır darbe aldığı söylentileridir. belli ki bu söylentilerin doğruluğu bazı pkk lı sözlükçülerin anasını ağlatmış gibi davranmasına neden olmaktadır.
bdpye oye verenler kadar nüfusu olur, herhangi bir sorun teşkil etmez, netekim batıda işini gücünü almış hiç bir kürt vatandaşın ben kürdistana gideceğine yada mubadele olacağına inanmıyorum.
kürtleri. fakat bu taraftan bakarsak olaya kayıptan cok kazanc görüyorum.
şu şekilde olursa makuldür:

türkiye sınırı dışında, ırak'ın kuzeyinde izole bir bölge kürdistan ilan edilir. oraya bütün kürtler zorunlu göçe tabi tutulur. türkiye sınırları içinde tek bir kürt dahi kalmaz. evet o zaman çok yerinde olur. evet evet doğru. siktirip gitmeye başlayın. unutmayın bunu siz istediniz.
şehitlerini kaybeder.
kurşun sıkılıp öldürülen bebekleri, öğretmenleri kaybeder. gözyaşları dinmeyen anneleri, sessiz sessiz ağlayan babaları kaybeder. türk gençliğinin dimdik duruşunu, milletinin sabrını ve iyi niyetini kaybeder. kardeşliğe olan inancını, ilahi adalete olan güvenini kaybeder.
(bkz: ütopik düşünceden bişey kaybetmeyen türk)
emperyalist heveslerini,üstünlük psikolojilerini,milliyetçi hezeyanlarını vb..
Her iki taraf (türkler ve kürtler ) kaybedenlerden olur.
Kardeş kavgasının galibi olmaz.
Kim kazanır?
Bu sorunun cevabını Irak, Libya, Filistin düşünülerek cevaplanmalıdır.
Sen eşek olursan binen çok olur diye bir sözümüz var.
Eşek olmayı peşinen kabul edip sağa sola "gelin üstüme binin, benden faydalanın" diyen o kadar çok insan var ki?
Eşeğin özgürlüğü, zincirinin uzunluğu kadardır.
Dünyadaki tüm terör eylemlerinde uzmanlar olaya, eyleme ve teröriste odaklanmadan önce şu soruyu sorar:
Kim kazandı, kimin menfaati var?
Piyonlar ve sinekler o kadar çok ki.
Say say bitmez.
atalarının bu vatanı savunmak uğruna eşlerini dul, çocuklarını yetim bıraktığını farkında olan her birey kaybedeceğinin bir avuç toprak olmadığını şeref, haysiyet, namus olduğunu çok iyi bilir. o yüzden kürdistan yerine kadıköyde bulunan kurbalı derenin boklarını verelim size...
sana küfür bile etmiyorum. çünkü layık değilsin.

atan bu toprakları kanıyla aldı. kürdüyle türküyle beraber aldı. senin gibi oçlar olsa nolur diye sorsun diye almadı.

üstünde kardeşçe yaşayalım aramıza fesatlık sokan düşmanlara karşı bir olalım diye aldı. ayrılalım parçalanalım diye almadı.
Saat kurmayı beceremeyen gerizekalılar ülke nasıl kuracak anlamadık doğrusu.Irak Kürdistanı diye sikindirik bir yer var beğenmeyen çeker gider. Ama evine ekmek götürmeye çalışan Kürt Mehmet benim hasmım değil , kardaşımdır bunu da böyle bilin. Kimse bu ülkeyi sevmek zorunda değil beğenmeyen kendine yaşayacak başka yer baksın ağa. zorla değil ya.
kürdistan kurulsa, bu ülenin vatandaşları artık T.C. vatandaşı olmanın getirdiği haklardan yararlanamaz olsalar. Dolayısıyla iki ülke arasında ki ilişkilerde tek belirleyici kurum Devletler Umumi Hukuku olsa. Güzel ülkemde menfaatlerinin zarara uğradığını bahane edip nükleeri çaksa. Sözde kurulacak ülkenin 5/1'i ölse gelecek 300 yıl içinde doğacak nesil 2 başlı veya 3 ayaklı doğsa sence nasıl olur? bence hoş olmaz. kısacası otur oturduğun yerde aslanım denilesi başlık
Barış adına katlandığımız kürtlerdeki aymazlktan kurtulmayı sağlar. Yanıbaşımdaki en sevdiğim kürtler bile mecburen, evet hiç kaçarı yok 'mecburen' kürdistan'a gidecektir.

Ne mal adalarsınız siz? Kürtlere demiyorum bunu, türklere diyorum. Adamlar belli bir bölgeyi istemiyor, anadolunun tamamını istiyor. Bunlar böyle, mantık aramayın. Hintlilerin kürt olduğunu savunanını bile gördüm ben. Bunlar bizim milliyetçilerden beter.
misak-ı milli'den haberi olmayan ya da onun kutsallığını kavrayamamış, düz mantık yürüterek oluşturulmuş düşünce.

bak kardeşim, bu topraklara sahip çıkmak için yedi düvelle savaşmış bir nesle sahibiz biz. emperyalizme dur demiş koca bir ulusun evlatlarıyız. "kurulsa nolur yea" tarzı fikirlerle harcanmayacak kadar kıymetlidir bir taş parçası bile. 100 sene önce beceremedikleri bu bölüştürme senaryosunu şimdilerde daha farklı şekillerde önümüze koymaktalar. biraz tarih bilgisi, biraz analiz yeteneği, biraz kutsallık ve biraz da şeref sahibi olmak bazı şeylerin kutsallığını anlamaya yeter de artar bile.
türkiye'de kurulsa türkler çok şey kaybeder de kuzey ırak'ta zaten kurulmuş olan devlettir. hiçbir ülke tarafından tanımamaları onların var olduğu gerçeğini ortadan kaldırmaz..

(bkz: kktc)
6.653 personel şehit 5.687 masum vatandaş hayatını kaybetti zaten bir bu kadar daha kaybederiz ne önemi var.***
türkiye sınırları içinde kurulacak olan bağımsız bir kürdistan devleti kimseye fayda getirmez. ama bu ülkede beraberce yüzyıllar boyu yaşanabilecek bir barış ortamının olması en çok kanla beslenen militarist, şövenist kesimlere kaybettirecektir.
sağcılar kaybeder. çünkü pkk problemi olmayan türkiye de sağ partilerin olmasına da fazlaca gerek olmaz.
olaya bu açıdan yaklaşımın yanlış olduğu sorunsal.
kürdistan kurulsa pkk çok şey kazanır. bence bu tek başına yetecektir.
keşke bütün kürtleri bir bölgeye çağırıp burası sizin gelin yaşayın deseler hesaptan toprak verseler. sonra da alayını yaksalar.o zaman ne olur bir düşünün. ülkede analar ağlamaz savaşa gerek kalmaz herkes mutlu huzurlu girer yatağa. çünkü kendileri de kabul ediyorlar her kürt pkk lıdır diye.aralarından işte 3 ü 5 i kaçıp batıya geliyor okumaya falan. o ayakla şehirlerde çapulculuk yapıyorlar. adam olun dünyaları size verelim. neyi paylaşamıyorsunuz ? annenizi mi zorladılar babanızı mı öldürdüler.bu topraklarda lazlar aleviler romenler tatarlar ve daha bir çok insan yaşıyor.bunlar kürtlere karşı bir ayaklansa 80 yıl önce mezara girmiş kürdün kemiğinin tanesi kalmaz.değerinizi bilin hala onu bunu istiyorsunuz.zaten size TÜRKiYE CUMHURiYETi bir çok hak veriyor sağlıktır yemektir.bunlar olamsa ağzınız kokacak geberirsiniz açlıktan.çocuğu daha okula yollayamıyorsunuz başınızdaki adamlar kaçıyor bir olayda.ölür kalırsınız lan o devletin içinde.
ne mi kaybeder?
büyük bir geçmiş kaybeder, kanla, canla, başla kazanılmış toprağını kaybeder, bir bütün parçalanır, dostluğu kaybeder. türkiyeyi türkiye yapan unsuru kaybeder.