bugün

kültürlü gözükmeye çalışmaktır. başlı başına bir mallıktır.
güneş balçıkla sıvanmaz. içinde bulunduğu cehaleti gözümüze sokmaktan başka bir şey yaptığı yok..
gözlüğün sapını kemirip uzaklara bakmak.
sigarayı kibritle yakmak.
kasılarak konuşmaktır.
kemik gözluk kullanmak.

sacları biraz uzatıp geriye dogru atmak.

ve tabi kı entel atkısı.
kurban kesmek çok saçma yea demek.
Komünist taklidi yapmak.
-abi komünizm gelmeli yıiaaa
-biz komünistler çok kitap okuruz(en son cin ali okumuş).
Not:yazılanlar her komünist için geçerli değil ancak çoğunluğu böyle.
Güncel taktikleri veriyorum hazir olun !
- her naneye faşizm herkese fasist demek. Ulan her şeye ama. istiklal savaşı dersin faşist olursun, osmanli dersin faşist olursun, çanakkale şehitliği dersin yine faşistsin. Bu bayagi moda bu aralar.

-eskiden bilmem nere göçmeniyiz demek modaydi. Simdi köylülük moda olmaya başladı abi. Biz bilmem ne köylüyüz, biz doğuluyuz, büyük büyük dedem şu köyden gelmis filan. Köye götürsen tezek kokusuna kusar salak.

-efendim sacma sapan etkinliklerden foto paylasmak check in yapmak. Bienal, kitap fuari film festivali vs. Hayatinda adam gibi kitap okumamış kızımız kitap fuarinda yer bildirimi yapar. Sonra starbucksta kitaplari masaya dizip yaninda kahvesi ile fotosunu ceker. "iste benim hazinemm" yazar. Ulan bakarsın salak salak popüler romanlar. Beş top tuvalet kağıdı.

-kemik gözlük biyik gomlek filan biliyorsunuz o tarzi. Hipster salaklar filan.

Allahım sabir ver.
misafirleriniz geldiğinde zeytine kurdela bağlamaktır.
Otobüste, metroda okumadan elinde kitap ile gösteriş yapmak.
karanlıkta kara gözlük takmak.
gözükmek veya görükmek diyen kişilere hayııır görünmek olacak o demek.
anlamlarini bilmedigi kelimeleri kullanarak konusmak veya yazmak.

örnegin;
"konjonktür geregi eline satiri aldi ve sokaga cikti ..." (konjonktürle ne alakasi varsa artik)
kitap okuyormuş gibi görünmek.

hoş bir davranış olmasa da yanımda kitap okunuyorsa çaktırmadan ben de görebildiğim sayfayı okuyup ilgimi çekerse kitabın adını öğreniyorum. Ama bazen de o sayfa hiç çevrilmiyor dakikalarca aynı sayfada kitlenmiş gözler. Bahsettiğim 5-10 dakikadan daha fazla tabii. Napıyorlar merak ediyorum bazen. Ya gözleri açık uyuyor ya da derin hayale dalıyor. elimde kitap olsun okumasam da olur gibi bir düşünce benimsenmiş de olabilir. Okumak kişiyi geliştirir artı bi hava kattığını düşünmüyorum. Kasmayın yahu.
hiç kullanılmamasına rağmen o aptal koca gümüşlük ve içindekileri sık sık temizlemek sorunda olmaktır. evin yarısından fazlasını gelecek misafire ayırıp ev sahibelerine mülteci hissi vermektir. misafir çatalı misafir kaşığı misafir peçetesi misafir odası misafir koltuğu misafir terliği misafir tuvaleti misafir şusu misafir busu... ama bence saydıklarım ilki hariç işin güzel kısmı misafire özen göstermek iyidir.
metroda kitap okumak ,değişik takılar takmak ,özentili konuşmalar vs..
olduğundan farklı görünme çabalarıdır. ne olursa olsun kendi olmalı insan.
sözlükte ciddi ciddi fikir beyan etmek..
izlediği filmdeki karakterden gerçek ismini söyleyerek bahsetmek. iki üç artist tanır, sanarsın sinema eleştirmeni. Bi de yönetmenin ismini bildiğini dile getirir her fırsatta.
Anlamını bilmediği sözcükler kullanması, elit gözükeyim havasında olanların alametidir.
Starbucks'ta das kapital okumak.

(bkz: das kapital)
kendi kültürünü kötülemektir.
Kahveye ucuk para vermek gibi, bokbucks.
sosyal medyada, yanında bir bardak kahve duran kitap fotoğrafı paylaşmak. sanki biz bilmiyoruz fotoğrafı çektikten sonra evlilik programları izlediğini.