bugün

Meleklerin köpeklerden hoşlanmadığını gösteren söz.

Şimdi şöyle düşünürsek; islamla yönetilen ülkelerde evlerde köpek yoktur. Müslümanların hali ortadadır.

Laik ulkelerde çoğu evde köpek vardır. Gelismislikleri ortadadır.

demek ki melek giren eve para girmez, köpek giren eve para girer.
müslümanlar arasındaki yaygın inanıştır.
büyük ölçüde köpeğin fitnatı gereği temiz bir hayvan olmamasına dayanır.köpeğin yaladığı kabı yedi kere yıkayın gibi tavsiyeler de bulunulur.bunun yanında mitolojik inanışların yansımaları da mevcuttur.
ama en yaygın gerekçe:

hz. peygamber (s.a.s) cebrail ile, belli bir saatte buluşmak üzere sözleşmişler, ancak içeride bulunan köpek sebebiyle cebrail gelmemiş ve köpeği farkeden rasûlüllah derhal çıkarılmasını emretmiş ve köpek çıkarıldıktan sonra cebrail'le görüşebilmiş(buhârî, "bed'ü'l-halk", 7,17, "meğâzî", 12, kahire 1934-62,). şafiiler ihtiyaç yokken köpek edinmenin haram olduğunu söylerler.

müslümanlıktan vazgeçmek istemeyen bazı hayvanseverler, konuyu titizlikle araştırarak yalan olduğuna dair kanıt aramaktadırlar.

ayrıca geçtiğimiz senelerde zekeriya beyaz konuya esprili bir yanıt vermiştir.

http://www.dailymotion.co...ya-hoca-dan-inciler-d_fun
o değil de azrail de melek. Köpek olan evde ölü olmayacak mı ?. Tuhaf bir inanış.
Melek Teyze girmesin diye sokaklarda fellik fellik köpek aramama neden olan aptal cümle.
http://www.incicaps.com/r/adam-ucmus-1.gif/
(bkz: hurafe)
aklıma zekeriya beyaz' ın sözlerini getiren başlık.

+ efendim köpek olan eve melek girmez diyorlar doğru mu?
- azrail de melek değil midir efendim? o zaman al eve sürüsüyle köpek azrail eve girmesin sende 200 300 sene yaşa.

not: sözler tam böyle olmasada ana fikir aynı. eve köpek al ölümsüz ol!
(bkz: shut the fuck up)
(bkz: get the fuck out of here)
meleği, insanı, köpeği vs. hepsini allah yaratmadı mı? yarattı. o zaman niye girmesin gayet girer. kiramen katibinler nerde olcak o zaman?
tamamıyla uydurma olan sözdür. köpek giren eve melek girmezse azrailde girmez. sonsuza kadar yaşa.
(bkz: beyin bedava)
Köpek evi leş gibi kokutur.
saçma önermedir. köpek candır.
konuyla ilgili samimi açıklama:
cebrail vahiy getiren melektir. senin evde ne işii vaaar benim evde ne işi var... (z.b.)
tamamiyle yalandır. kendi gözlerimle gördüm kız arkadaşım eve gayet de rahat girdi. oynadılar falan hatta beraber.
güneş giren eve doktor girmez ise köpek giren eve de melek girmez. Şimdi, sonuçta, yani, şey... doktorlar da evde oturuyorlar. Güneş giriyor diye doktor eve girmesin mi? Köpek girdi diye de azrail girmesin mi?

Not: açın iki kitap okuyun kardeşler.

Dinen uygun görülmeyen bir şey için söylenmiş tümce.
aptal saptal hurefelerden biridir. akıl yoksunu insanların ise körü körüne inandığıdır.
e sen giriyorsun ya o eve böyle abuk sabuk pis düşünceler içinde diye cevap verilesi önerme.
insanları islam dininden soğutan asılsız ifadelerden sadece biridir.
(bkz: kendisi bilir)
(bkz: gece tırnak kesilmez)
azrail in de bir melek olduğunu unutan zihniyetin uydurmasıdır.
o nasıl melek la allah'ın yarattığına trip atıyor;

- ya o ya ben!

- insandan çok severim köpekleri ben; öyle bir melek varsa sizlerin olsun.
he amk geliyo melek iyy köpek mi dakka durmam deyip gidiyo.
tamamıyla geri kafalı, yobazların uydurmasıdır. bir hayvansever ve köpek sahibi olarak söylüyorum, uyurken bir melekten farksızlar.
tüyleri dökülüyor heryere , ben de girmek istemem şahsen.

başkasının yemek yediği tabaktan yemek yemek istemiyorsan , su içtiği bardağı yıkamadan kullanmıyorsan , yattığı yatağa yatarken pek huzurlu değilsen köpekli evde de huzurlu olmamalısın. mıncık mıncık sevmek nedir yani.

kuş da aynı bok , balık bile kokuyor akvaryumun içinde sıçıyor çünkü suyuna , pislikten başka birşey değil evin içinde.
bu teoriye göre köpek besleyen insan ölmez. Çünkü azrail de bir melek olduğuna göre eve girip o insanın canını alamaz... islam dini bazen çok çelişkili.