bugün

yok şimdi Arapçada bazı kelimeler birkaç anlama geldiği için orada aslında öyle demek istemiyorjdhdhs...
Karakteri köpek gibi olup ona buna köpeklik eden insanın bulunduğu eve melek girmez anlamında olmasın o söz.
Ne işi var zaten evde.
Kaynağı kur'an olmayan hurafedir. Bildiğim kadarıyla, safi mezhebi böyle asılsız bir iddiada bulunmuş. köpeği necis olarak nitelendirmisler. Bazı kaynaklar, bunun nedenini kendi diskisini yemesine bağlamış.
Kaç tane melek gördünüz lan evde.
azrail de bir melek olduğundan dolayı ölümsüzlüğü bulmaya giden kapıyı aralamaktır. hatta orta çağda yaşayan ibnu'l-cevzi'nin yazdığı bir kitapta (zekiler kitabında diye hatırlıyorum) bununla ilgili bir şey okumuştum. adam hastalanıyor ve tabipler adamın öleceğinden bahsedince "ne yapabilirim de buna çare bulabilirim" diye kara kara düşünüyor ve diyor ki "madem hadislerle sabit bu. ben de azrail gelmesin diye eve köpek alayım", evet.
o zaman yaşlılar eve köpek alsın da dışarı çıkmasınlar hiç. madem öyle azrail gelemeyeceğine göre sonsuza dek yaşarlar.

kodumun cahilleri...
Benim canım yavrumu üzecek hadisedir o melek görmesin mi şimdi ayıp yazık teessüf ederim.
Keyfi bilir.
islamın değişmez kurallarından biridir. evet hatta net ötesi.
azrail' de melek değil mi ? o zaman teknik olarak ölümsüzlük oluyor *
şeytan da bir melek,

o zaman bi köpek alip kurtulalim vesveseden.

hey allam.
Fare, hamam böceği, akrep, örümcek olan evlere giriyor olması ilginç. Fare ortaçağı azrail olup yok etmişti.
(bkz: Kara veba)
melek benim eve gelse benim köpek götünden iki kıt alır.

yiyorsa girsin.
Bu yüzden eve köpek almayı düşünüyorum, kedi yetmiyor.
8 yıl boyunca evimde airdale terrier besledim ve fark ettim ki bu süre boyunca evime hiçbir melek girmedi. köpeğim vefat ettikten sonra ise hepsi teker teker gelmeye başladı. bir gün cebrail geldi, bir gün mikail geldi. böyle böyle geçti günler. yalnız çok sıkıldım artık bunlardan. her gün her gün. en iyisi yeni bir köpek alayım.
(bkz: Uzaktan sevmek)

(bkz: Güldüm)
ŞAFi MEZHEBiNiN KÖPEĞE BAKIŞ AÇISIDIR.

UZAKTAN SEViYORUZ, DEĞMEDEN...
enkaz altından çıkarılan yaralılar haricinde geçerlidir.
(#39540247)

o değil de mamalara gene zam gelmiş.
Peki meleğin bu durumdan haberi var mı? Dedirten tez.
köpekler melekleri ısırıyor mu ? dedirtir.
görsel
vay amk...
hayvanseverlerin hatırlaması gereken bir gerçektir. kuranda bile yazılı.
köpeklerin pis canlılar olmasından kaynaklanan durumdur. evinizin bereketinin kaçmasını istemiyorsanız eve kedi köpek alırken 2 kere düşünmek gerekir.