bugün

farat öldükten sonra 'hiii naapsak simdi' modnuna sokan dizi. handan desen gorgusuz, banu desen kenafir, ebru desen ukala, simay desen sirret, zeynep desen cirkef, gulten desen gitti kizini adama zorla verdi, cemre desen ne bok yedigi belli degil miymintinin. sami reyiz icin mi izliim napayim ki o da karisini falan dovdugunden kredi notu dusuk aslinda. ne halt edek lan?
yakında 15 milyonluk istanbul ahalisinin farklı işlerde (çaycı, danışman, danışman yardımcısı, asistan, tırı vırı ) aynı işyerine, plazaya doluşacağı dizidir....
Kıvanç' ın üstünde, 2 sene önce aldığım paltoyu gördüm ya, havaya girdim birden...
an itibarıyla sıçan dizi. bu ne yahu cemrenin kaşarlıklarını mı seyredicez biz saatlerce !
benim düğünlerde utana sıkıla giyeceğim kokoşlukta kıyafetlerle işe gelen bayanların bulunduğu dizidir.
herkesin bir şeyler sakladığı dizidir. ay çıldırıciim.
cemre'nin nasıl hapse gireceğinin belli olduğu dizi. hem şirkette çalıştığı hemde barışın karısı olduğu için, bu hesap işlerini üstüne yıkacaklar gibi..
Bu bolum hakkinda simdilik tek birsey bilmek istiyorum. Baris ile cemre yemek yerken arka fonda calan sarki kimin? Allah rizasi icin bi buldurun iki saattir ariyorum bulamiyorum. Kulak asinaligim var ama cikaramadim kimin. O piyano onden oyle girdi ya sahneye de cuk oturdu. Kuzey cemre yiyisirken calanina on basiyor. Baris in farki da burda ortaya cikiyor. Adam bu gecenin birincisidir yine gozumde. Cemreye herseye ragmen kiyamayisi, uyurken izleyisi, uzerini ortusu ve 7.bolumde koltukta uyudugu zamani hatirlayisi. Gomlegin dugmelerini acarken cemreye istersen kal karsinda cikaririm benim icin farketmez deyisi, cemre cikarken arkasindan gulmesi. Cemrenin de barisa yan yan bakislari gozumuzden kacmadi tabiki. Merdivende cemreyi bekleyisi, bana cok guzel bir masa hazirlamissin diye cemreye gulumseyisi felan. Allah binbir belani versin cemre. Bu adami harcadin ya yuzun gulmesin insallah. Hala kuzey de dur sen. Yani basinda baris gibi bir karizma var sen ergenlikten cikamamis kuzeyle liseli salaklar gibi damlarda opus. Siktir git cemre ya. Son sahnede baris enseledi seni zaten. Kafani laptopa gömsün bir iyice de anla hanyayi konyayi. Hayir zorla adamin kuyruguna basiyorsun. Kacinilmaz son kusura bakma.

Ha bir de cemre dokumanlari printe yolluyor. E be gerizekali maile yolla ya da usb stick yok mu ona kopyala. Tutsa ne kadar tutacak hemen kopyalardi. Ugrasiyor fis kablo felan. 1 sene boyunca can in sekreterlegini yaptin bi bok ogrenememissin cemre bi daha siktir git.

Ne diyordum evet o sahnede calan sarkiyi Allahin bir sevgili kulu bana buldurabilir mi? Cok minnettar olucam bulan kisiye bi buldurun be.

Edittiri: cemrenin tek basina dinledigi sarki degil aradigim. Baris cemre aksam yemek yerken piyano esliginde calan sarkinin ismini soruyorum.
O sahne youtube dan tekrar acılıp shazam dinletilmesi gerekir.

(bkz: shazam)
Bu bolumde part 2 37.saniyede baris cemre yemek yerken arka fonda calan sarki su linkten dinlenebilir.

Whitaker- Piano song#1
http://www.youtube.com/watch?v=kdLFlQuaRBM
her olumsuzluğuna rağmen şuan yayınlanan dizilerin birçoğundan çok daha iyi durumdadır bence
yere göğe sığdırılamayan öyle bir geçer zaman ki zırvasından çok daha iyidir mesela
bi defa Kıvanç Tatlıtuğ bildiğin Kuzey olmuş izlerken Kıvançmış ''hade Behlül kıçar''mış hepsini unutturup Kuzey oluyo bu adam. kendisine olan önyargılarımı darmaduman etmiş beni utandırmıştır arz ederim *
imkansız aşkı da astım kestik halleride şakacı esprili halleri de on numara beş yıldız

ve terastaki öpüşmenin üzerine anca bukadar cuk bi şarkı olabilirdi
ve ne güzel söyledin be Mehmet Erdem;

bir çıkmaz sevdadayım
çekip vuranım yok..

çektiğim acıların demindeyim bu akşam
pişman desen değilim
bir harmanım bu akşam..

her gecenin sabahı
her kışın bir baharı
her şeyin bir zamanı
benim dermanım yok...

not: zeynepten bahsedip güzel hislerimi yazdığım mesajı zayi etmek istemiyorum *
cemre hep kendi kaşınıyo .
Dünkü bölüm (19/12/2012) ilk sahnesinde Zeynep, Kuzey ile Cemre'yi öpüşürken gördüğü an içim burkuldu. Merve boluğur'a rolünü güzel yapamıyor diyorlardı bunun nedeninin Merveye yazılan senaryolardan oldugunu hep demişimdir. Dünkü 54. bölümüyle anlıyorumki yanılmamışım. O sahneye rağmen hala "güzel rol yapamıyor" diyen Öykü karayel fanı varsa Öykü karayel'in öpüşürken gördüğü sahneyle Merve Boluğur'un gördüğü sahneyi karşılaştırsın Öykü karayel yalnız ağlarken Merve boluğur mimikleriyle hissettiriyor. Böyle bir oyuncunun hakkı yenmemeli bazen yapmacık dursada senaryo düzgün yazıldıgında oyunculugunu döktürdügü kesin.
en sonunda bu rezalet yüzünden televizyonu pencereden aşağı atacağım, lakin attıktan sonra yayıncı ve yapımcı kuruluşları cinnet geçirttikleri için mahkemeye verebilir miyim işte bunun hukuki boyutunu araştırmaktayım.

tanım girmek gerekirse: kuzay adlı şerefsiz mahalle serserisinin mahallenin kızlarını elden geçirip. cemre denilen kezbana gelince iktidarsızlaşmasını konu aldığı dizidir efendim.

kişisel görüş belirtmek gerekise de: kuzeyin burdan kuzey kutbuna kadar, güneyin de güney kutbuna kadar yedi ceddini düdükleyeyim. cemre ye gelince onu da zenci mikine takıp afrikada safari yaptırmak lazım.
Kanal D'de yayın yapmış çok sevilen bir dizidir.
--cemre'ye karşı nefret içeren spoiler--

şimdiiiiii, ben bu diziyi 2. sezondan izlemeye başlamış biri olarak zeynep denen hanım kızdan nefret edenlerden yalnızca biriydim. biriydim diyorum çünkü artık eskisi gibi değilim kendisine karşı. az çok anlatılanlardan biliyordum neler olduğunu ama geçen günlerde bir bölümüne denk geldim, vay arkadaş, kuzey " ben zeynep'ten çok hoşlanıyorum " diye ali'ye anlatıyor. gayet sevişiyolar. elele, göz göze, diz dizeler. mal cemre de sözüm ona kankası kuzey'in. aralarına girmek için elinden geleni yapan bir karaçalıymış esasında. ali'nin evinde bunlar bahçede öpüşürken görünce önce orayı terk edip, yarı yolda dönüp kapıyı yumrukluyor kuzeeeeyyyy kuzzeeeyyyyyyy diye, kıskanç orospu. sonra da ay çok özür dilerim ben zeynep'in burada olduğunu bilmiyordum bıdıbıdıbıdıdı. zeynep bi ince durumları fark edince " neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ayıp senin bu yaptığın, yuhhhhh, kuzey'den mii, beeeennnnnnn ühühühhühüü " ayaklarında. zeynep gidip özür dilediğinde ben yanlış anlamışım cemrecim nolur beni affet diye, " hayıııırrrrr, sen beni ne gibi bir duruma soktunn " diye tripten tribe koştuğuna bizzat şahit oldum.

arkadaş, zeynep haklı cemre'ye kurulmakta. ben olsam saçını başını yolardım. iki arada bir derede kızı nasıl salak yerine koymuşlar belli değil. gerçi kuzey'in de yüzüne bakılacak tarafı yok zeynep açısından bakılınca ama aşk işte. tamam şirket muhabbetleri vs. karışık ve tehlikeli durumlara girmesi biraz abartı ama cemre'de melek değil. şimdi kalkmış kızın yüzüne yüzüne " kuzey beni seviyor " diye çingene çingene konuşuyor. pis hırsız.

artı yeter ya farat'ın katili kimse çıksın artık kabak tadı verdi.

--cemre'ye karşı nefret içeren spoiler--
birbirine zıt iki yöndür.
önceki yorumlarda görüldüğü üzere, aksiyon, macera, heyecan, hafif aşk temalı bir dizi olmaktan çıkmış, kadınların altın günlerinde çekiştirdiği komşunun kızı durumuna düşmüş dizidir. Sırf kadın oyuncular üzerinden entrika çevirip diziyi kıskançlıklar furyasına çevirirsen durum bundan ileri gidemezdi zaten.
Kanal D'de yayınlanan ve türkiyedeki kezbanların %90nının kıvanç tatlıtuğun baklavaları için izlediği dizi.
karanlık, sessiz bir odada ağlayan genç kızına gidip "bir yerin mi ağrıyo" diye soran babayı içinde bulunduran dizidir.
'Kuzey'in düzenli bir seks hayatı daha doğru hiç bir seks hayatı olmaması; davranışlarına ne kadar yansıyodur? ' sorusunu soran dizi...
Ulan gül gibi delikanlı bu kadar abaza bırakılır mı be? yazıktır!
kuzey güney türk drama telvizyon dizisidir. 7 eylül 2011 de kanal d ekranlarında yayına başlamıştır. başrollerini kıvanç tatlıtuğ, buğra gülsoy ve öykü karayel paylaşmaktadır.
dizinin senaryosu ece yörenç ve melek gençoğlu tarafından yazılmıştır. dizinin yönetmeni ise hilal saral dır. dizinin yapım şirketi ay yapım dır.
Spoiler olabilir turk dizisinde spoiler vermek bir garip geldi simdi nedense..

Güney ruyasinda ferhat' i vuruyor ruyada cemre' de var ama duyabildigim kadariyla cemre' nin dedikleri ferhat' in ormanda vuruldugu gece dedikleriyle ayni. Guney bunlari nerden biliyorda ruyasinda goruyor? Ferhat' in dediklerini duyamadim kalabalik bir ortamdayim.. Dogru mu duydum ve anladim? Biri deyiversin? Dogru anladiysam eger guney mi vurdu ferhat' i?
biz mahallenin 10 lira aylik ucretli spor salonuna spor ayakkabisiz giremiyoruz. kuzey masallah on numara spor salonuunda takim elbiseyle dolaniyo. o ayakta galos olacak arkadas!!!
kuzeyin sirketle ne ilgisi var da superman gibi her b.ka atliyo, her sorunu cozuyor