bugün

entry'ler (307)

hazal kaya

Yıllarca feminist kesilip, kadın haklarından, eşitliğinden, özgürlüğünden bahsedip kendinden 14 yaş büyük bir adamla yıllarca beraber olması ve sonunda evlenmesi (adamı önceki eşinden ayırdığı da söyleniyor, ki oraya değinmeyeceğim sadece bir söylentiden ibarette olabilir günah almaya gerek yok)

Evlenir evlenmez değişen tavırları, hareketleri TR'nin önde gelen yapımcılarından birinin eşi olmanın verdiği cesaret mi değil mi orası muamma.

Şeyma Subaşı ile yakınlığı, instagramdan takipleşip beğenileştiği de var birde sevgili eşitlikçi, kadın hakları savunucusu, feminist kızımızın.

Akıllı ve kendini geliştiren bir kadın orası net ama söyledikleriyle çelişmesi ve sadece kendi çıkarlarına göre hareket etmesi kendinden soğutuyor. Olur ki okursan, sevgili Hazalcığım; bize tanıdığımız o ilk Hazal'ı geri vermen dileğiyle. Sevgili ve Sağlıcakla.

atanamayanlar kulübü

Sayımızı bilelim, bilmeliyiz bence. evet, sürünüyoruz ama ölmedik hayat devam ediyor. herkes atanmak zorunda mı, hayat kadrosuz da yaşanmaz mı? oradan oraya gitmeyi, birini bırakıp (ya da atılıp) diğerine geçmeyi seviyorum belki ben, alışkanlık haline gelmiştir belki. zaten her şeye alışır insan. alışma sürecine kadardır mutluluk ya da acı adı artık her ne ise.

pirinç pilavını kola ile birlikte yiyen insan

kan şekeri faciası, aman dikkat.

bugünkü mutsuzluk sebebi

yanlış şehirde, yanlış kişilerle, yanlış işi yapıyorum. Yeterli mi?

sen de çalışsaydın diyen anne

Her atanan öğretmen, memur, iyi iş sahibi arkadaşı tanıştırınca, özel sektörün, hayatın zorluklarından yakınınca, geleceği dair umutsuzluk söz konusu olunca tokat gibi duyulan "çalışsaydın" sözü. Anne, baba, kardeş, arkadaş fark etmez. Tek okuyup atanamayan senmişsin gibi boşa okudun lafları da eksik olmaz. iki üniversite bitirmişsindir (iyi ya da kötü bölümdür orası tartışılır en önü açık bölümün bile sen bitirene kadar önü kapanıyor) dil biliyorsundur, çeşitli kurslara seminerlere katılmışsındır. Özel sektörde harıl harıl çalışıyorsundur. ama hiçbiri başarı göstergesi değil, aileye yetmez. memur değilsindir çünkü garanti bir kazancın yoktur.

afra saraçoğlu

Boyu tartışılmış efenim bence de 165 - 168 arasıdır boyu spor geçmişi olduğu için düzgün bir fiziği ve duruşu var. Yürürken, poz verirken bile dimdik o yüzden bebeksi yüzüne minyon hatlarına rağmen çok uzun gözüküyor.

hazal kaya

Önceleri çok çok sevdiğim şimdilerde ise tam anlamıyla şişirilmiş balon olduğunu düşündüğüm oyuncu. kadın haklarından duyar kasıp bir kadın oyuncu arkadaşına haksız hakaret etmiş ve bunun üzerine davalık olmuş bir sosyal medya fenomenine destek verecek kadar da iki yüzlü. Evli çocuklu adamla zamanında ilişki yaşamış malum şahsı takip etmesini, beğeni vermesini saymıyorum zaten. Hazal seni severim ama hiç beklemezdim, hiç.

çağlar ertuğrul

Oyunculuğunu zaman zaman beğendiğim zaman zaman yetersiz bulduğum aktris. Fiziksel olarak iyi fakat öyle aman aman denilecek yakışıklılardan da değil.

alp navruz

Fazilet Hanim ve Kızları dizisinde Sinan karakteriyle adını duyuran 1990 doğumlu genç oyuncu. Yağız'ı canlandıran esas oyuncudan daha yakışıklı bulmanın yanı sıra oyunculuk bakımından da Fazilet Hanim ve Kızları dizisinde ki genç kuşağın en iyilerindendir. Sinan gibi antipatik bir karakteri canlandırmanın dezavantajını yaşamış olabilir lakin ileride doğru bir projeyle iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

deniz baysal

Güzelliğinin yanı sıra oldukça çekici olduğunu düşündüğüm oyuncu. Uygun bir projede doğru bir imajla dişi/seksi bir karakteri canlandirsa Hazan karakteriyle yakaladığı çıkışın iki katını yakalardi eminim. Hazan'in katalog çekimlerinde müthiş görünüyordu mesela.

elçin sangu

Son zamanların en çok beğenilen aynı zamanda en çok kıskanılan oyuncusu. Opera, tiyatro, ingilizce/italyanca, piyano.. Güzelliğinin arkasına sıgınmamış ve kendisini epey geliştirmiş bu da takdire şayan. Aynı zamanda buralara kendi çabalarıyla geldiğinin göstergesi. Yolu açık olsun.

fahriye evcen

Yaprak dökümü zamanında yüzüne bakılmayacak bir kadınken -tabii bana göre- şimdi gayet ortalama bir güzelliğe sahip olmuş oyuncu. Estetik, bakım doğru şekilde uygulandığında işe yarıyor demek ki. Fakat o soğukluğuna, yapmacıklığına da bir çözüm bulsa iyi olacak dizilerini izleyemiyorum bu yüzden.

gupse özay

Başlarda yetenekli bulduğum sonradan aslında olmadığını farkettiğim aynı şekilde başlarda zeki gibi görünen sonradan aslında çok da zeki olmadığını farkettiğiniz oyuncumsu.

elçin sangu

Kendisine kaprisli diyenlere inat üç ay serumla çalışmış oyuncudur. Gerçekten tebrik etmek lazım hiç hissettirmedi.

elçin sangu

Gerektiği yerde masum, gerektiği yerde çekici ve her zaman çok güzel olan oyuncu. Makyajsiz haline gelince; benim makyajsiz halimi, makyajli halimde daha cok beğendikleri halde makyajsizken fotoğraf ve videolarda soluk çikiyorum sebebi de beyaz ten azizliği... Bu kız buna rağmen hoş çikmiş.

fahriye evcen

Sosyal medyada özelliklede Twitter'da sürekli kendisini övsün diye parayla tröl tutmuş galiba, bir sosyal medya şirketiyle çalıştığı belli fakat bu kadar açik vermesi can sıkıcı olmaya başladı artık.

elçin sangu

Geçen sette rastladım kendisine Türkiye'nin en güzel oyuncusu olabilir ayni zaman da en iyi kalpli kadını.

barış arduç

Günümüzün yeni Türkan Şoray'i olma yolunda ilerleyen partneri elçin sangu yüzünden sevişme sahnesi diye sarılma çekerek izleyicinin yoğun elestirisine maruz kalmış oyuncu. Özelliklede partneri Elçin yoğun olumsuz yorum almış bu konuda. eskiden sevisenler eleştirirdi şimdi sevişemeyenler elestirilir oldu ilginctir. Her neyse kendisinin partnerine olan muazzam bakışları ve aralarındaki mükemmel elektrik her şeyin üstünü örtmeye yeter. Elçin'in elini tut birakma Barış siz birlikte çok güzel işlere imza atarsınız.

elçin sangu

güzel mi değil mi diye bu kadar tartışılması bile onun güzel olduğunu gösterir fakat yüzünün fazla kusursuz olduğu yönündeki yorumlara katiliyorum. Bu kadar kusursuzluk pekala güzel birşey fakat onun yapay görünmesine, makyaj güzeli gibi algılanmasına sebep oluyor.
Gittikçe oyunculuğunu geliştirdiğini düşünüyorum. Ayrıca çok masum bir duruşu var. Kalbinin temizliği yüzüne yansımış sanki.

elçin sangu

abartıldığını düşünenler için söylüyorum; Türkiye'de çok fazla güzel kadın var ama kaç tane kızıl saçlı, porselen beyaz tenli, bal rengi gözlü kadın gördünüz? Bu kadar beğenilmesini yalnız elit duruşuna değil etkileyici bakışlarına, duru masum yüzüne ve naifliğine de bağlıyorum aynı zamanda. Güzelliğinin yanı sıra çok da yetenekli bir kadın. Piyano, ingilizce, italyanca, opera, tiyatro ve oyunculuk..
Ayrıca 8. ve 17. bölüm sonlarındaki gibi ağlama sahnelerine de bayılıyorum. Uzun yıllar ekranda görmek dileğiyle...