bugün

Kafkasya geleneklerinde ailenin çekip vurmasıyla sonlanır. Bırak kuzeni, çok çok uzaktan akraban olsa bile asla evlenemezsin, o gözle bakamazsın. Çok büyük ayıptır, toplumdan dışlanırsınız, kimse yüzünüze bakmaz.
bi teyzem iki diğer teyzemle dünür oldu bu yüzden.
yuh daha neler be.
Yokluktandır.
Doğuda ise gayet normaldir. Gidin açılın korkmayın size ensest gözüyle bakmazlar. Dinen de caizdir efendim.
Ha tabii ailenin yetiştiriliş tarzına göre durumda farklılık gösterebilir.
Biraz da büyümeyle alakalı galiba bu durum. Kuzenlerimle küçüklükten beri içli dışlıyımdır. Yani ne kadar güzel olursa olsun o benim kardeşimdir. Kız kardeşimden farkı yoktur. Kuzenleriyle uzak ayda yılda bir görüşen insanların daha çok başına gelir bu durum. Aksi halde kuzene aşık olmak terbiyesizliğin karakter bulmuş halidir.
siktirin gidin lan pezevenkler. tepki çekmeyeceğini bilseniz kardeşinize de aşık olursunuz siz. gönül ferman olayı değil bildiğin kanı bozukluktur bu.
Ayıptır. Kardeş yarısı la o.
"Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir"

Nisa 23
Yokluktan ya da güzelliğinin etkisindendir.

Açılmak hayatın boyunca başına dert olabilir.

Büyük bir karar. .
Lan ben dedemin kardesinin torununun cocuguna acilamiyom muhabbete girmiyom acaba ayipmi olur diye sis kuzen diyonuz.
Not:(niyetim ciddi)
ben geçen halamın teyzesinin eniştesinin bacanağının torunuyla tanışamadım aq , siz nasıl kuzeninize dedenizin kardeşinin torununun çocuğuna falan halleniyorsunuz götelekler ?

gerçi ben kimseyle tanışamıyorum , hadi el insanın geçtim bu halamın teyzesinin eniştesinin bacanağının torunu yani önemli bir akrabamız , onunla hiç tanışamazdım nitekim öyle de oldu.
buralara ensest filan yazanlar bir kere ensestin kelime manasını öğrensinler. ensest "evlenmeleri törece ve yasaca yasaklamış olan, yakın kan bağı olanlar arasındaki cinsel ilişki." demektir.

valla benim hala başımda olan durum. kız benimle bayağı konuşur. yani ne biliyim beni kardeşten öte görüyor belki de. söyleyebilme imkanım yok denecek kadar az. @13 ünde dediği gibi Allah düşmanımın başına vermesin ama sonu güzel bitmezse.

buraya kırsal kesim, kürt filan yazanlar olmuş. hiç mi hiç alakası yok. illa aşağılama ihtiyacı duyanlar için bir söylemden öteye gitmemekte. aşkın kırsalı kenti, kürtü türkü olmaz. aşk aşktır.
geçmiş olsun kardeş.
boş ver ne şeytanı gör ne salavat getir.
Boş beleş bir taktik daha. O kadar mal olmayın demiyor muyum ben size?

(bkz: kardeşe aşık olmak)

Kesin bu da vardır ak.
"Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir. "

Nisa 23
9 kollu, 8 bacaklı bir evlat istemiyorsanız aşık olmayın.
kesinlikle olağan değildir. kardeş onlar kardeş. kaç milyarlık dünyada insan mı kalmadı. illa sapıklık yapacağız diyorsunuz.
Gayet normal olan bir durum. Hayir kuzenime asik degilim. Zira bir kuzenim de yok zaten. Ancak ne hukuken ne dinen yasak olmayan bir seyi sapkinlikl ensest igrenc olarak yaftalayan insanlar ayni cinsli kisilerin ciftlesmesini , cinsiyetini degistiren insanlari falan gayet modern buluyor ve bunun bir "SECIM" odugunu savunuyorlar. Sizin ikiyuzlulugunuzu seveyim. Ayrica herkes birlikte buyduugu kisiyi kardes olarak gormek zorunda mi lan manyak herifler ? Bende bizim komşu cocuklariyla birlikte buudum ama hicbirine kardes gozuyle falan bakmam. Nerden kardesim oluyor lan benim. Kucukken en yakininda ki kisilerle vakit gecirmen seni onunla kardes falan yapmaz. Ha bu arada yok sakat dogacakmis cocuklari bilmem ne bilimum insan taniyorum kuzeniyle evli olan hicbirinin cocugunun sagliginda en ufak problemi yok. Biri orduda rutbeli asker , baska biri ögretmen , diğeri petrol akademisinde çalışıyor. Hicbir kan bagi olmayan kisilerin cocuklariysa sakat olarak doga biliyor. Yani akrabaysa illa cocugu sakat dogacak ya da kan bagi yoksa illa saglikli dogacak diyen agir cahildir. Diyecegim o ki gotunuzden element uydurmayin. Siz escinsel basliklarinda " modern"ligi savunmaya devam edin Yallah !
Aile meclisi kararı ile vururlar beni öyle bir şey asla olamaz.
kızların karneyle verildiği günlerde olsa belki de. değilse saçmalık.
Rezalet bir aktivite.
son günlerde tartışılan konu... ekşide falan.

ancak şu hayatta bir şey öğrendi isem... bugünlerde bu kadar yoğun tartışılıyorsa aha bakın görün 10 sene sonra sık rastlanır hale bile gelecektir.

10 sene kadar önce böyle değildi tartışmalar... tartışılmazdı. en güzel göstergesi bu başlığın 2011 zamanı ilk sayfası.

kendinizi hazırlayın şimdiden geleceğe... çocuklar, yeğenler kuzenleriyle evlendiler falan demeye.
Dinen sakincasi yoktur. Fakat sağlık açısından risklidir.
Engeli olmasa bile zombi gibi çocuklarınız olur. Bizim üst kattakilerde var öyle. O nasıl baba demek lan!. Hafif zeka geriliği özür kapsamına girmiyor.