bugün

Tam 1.5 senedir başıma gelmiş durumdur. Bir kesimin buna köpürmesini hiç anlamıyorum.

Senin o çok beğendiğin Avrupa'nın bazı ülkelerinde yeğenle evlenmeye bile izin veriliyor.
(bkz: Rusya)
(bkz: Almanya)
(bkz: Hollanda)

Üstelik bu kişi benim annemin kız kardeşinin kızı. Hukuken 4.derece akrabam. Yasalar da din de evliliğe engel olmuyor. Ama eşcinsellik doğal yönelim , kuzene aşık olmak kardeşe aşık olmakmış... Bı yürüyün gidin Allah aşkına. Sen aşık olmazsın evlenmezsin olur biter. Ama bu kadar nefretinizi kusmanızı anlamıyorum.

Evlenince çocuk yapacağım diye bir şey yok çok istiyorsak da ya evlatlık alırım ya da gerekli testleri yaptırırım. Sakat çocuk olayını da çözdük.

Ki teyzemin kızıyla da ayrı şehirlerde yaşıyoruz. Burda da bir ensest ilişkiden söz edilemez.
sene olmuş 2020 hala bu devirde böyle cahilce işler yapılıyor. ayıptır yahu.
Hayatta yaşanılacak en kötü durum bence. Üstelik akraba evliliğine giriyor.
akraba evliliğine hayır.

Başka kız mı bulamadınız yahu.
Dinen sakıncası yoktur diye başlayan muhteremler acaba bütün eylemlerini dine uygun olarak mı yapıyor? Yoksa kılıfına dinen uygun olduğu için ona mı sığınıyor?

Basiretsizdin kimseyi bulamadın kuzeni mi yamadılar yoksa?

Anne yarısı veya baba yarısının evlatlarıdır kuzenler adeta kardeş gibi.
Karşılıklı sevgi varsa hepimize bok yemek düşer arkadaşlar... boşa yorulmayın..

Herkes düşüncesini kendine saklasın, herkesin hayatı ve kararları hakkında yorum yapmayı da kesin artık.

Sana ters mi geliyor bu durum? Sen uzak dur o halde. Başkasına normal mi geliyor o da çalgılı çengili davullu zurnalı 40 gün 40 gece şölen yapsın..
Sana ne?
Sa
Na
Ne??
Dinen helalmiş. Kalıbınıza tüküreyim afedersiniz. işinize gelince “dinen sakınca yok” işinize gelmeyince “elhamdulillah müslümanız bir hata ettik şeytana uyduk” bu ülkede herkes işine geldiği kadar müslüman. Nasıl yani dayı amca teyze yenge dediğiniz insanın evlatlarıyla evlenmeye hiç mi utanmıyorsunuz? Bu arada olay kardeş gibi büyümekle alakalı değil sizin pis zihniyetinizle alakalı. Dayımın oğlu hariç diğer tüm erkek kuzenlerimle mecburi kalmadıkça konuşmamışımdır. Şimdi gidip onlara mı aşık olayım ben onları kardeş gibi görmüyorum diyip? Hasta bir nesil hasta bir kafa yapısı. işin bilimsel tarafına bakarsak ailede bir hastalık varsa aynı hasta genlerin doğacak çocukta bir araya gelme ihtimali yüksek olduğu için sakat doğma ihtimali vardır. Ama illa memlekette kız, erkek kalmamış gibi ben kuzenimle evleneceğim diyen varsa buyursun.
(bkz: yokluk)
Engeli olmasa bile zombi gibi çocuklarınız olur. Bizim üst kattakilerde var öyle. O nasıl baba demek lan!. Hafif zeka geriliği özür kapsamına girmiyor.
Dinen sakincasi yoktur. Fakat sağlık açısından risklidir.
son günlerde tartışılan konu... ekşide falan.

ancak şu hayatta bir şey öğrendi isem... bugünlerde bu kadar yoğun tartışılıyorsa aha bakın görün 10 sene sonra sık rastlanır hale bile gelecektir.

10 sene kadar önce böyle değildi tartışmalar... tartışılmazdı. en güzel göstergesi bu başlığın 2011 zamanı ilk sayfası.

kendinizi hazırlayın şimdiden geleceğe... çocuklar, yeğenler kuzenleriyle evlendiler falan demeye.
Rezalet bir aktivite.
kızların karneyle verildiği günlerde olsa belki de. değilse saçmalık.
Aile meclisi kararı ile vururlar beni öyle bir şey asla olamaz.
Gayet normal olan bir durum. Hayir kuzenime asik degilim. Zira bir kuzenim de yok zaten. Ancak ne hukuken ne dinen yasak olmayan bir seyi sapkinlikl ensest igrenc olarak yaftalayan insanlar ayni cinsli kisilerin ciftlesmesini , cinsiyetini degistiren insanlari falan gayet modern buluyor ve bunun bir "SECIM" odugunu savunuyorlar. Sizin ikiyuzlulugunuzu seveyim. Ayrica herkes birlikte buyduugu kisiyi kardes olarak gormek zorunda mi lan manyak herifler ? Bende bizim komşu cocuklariyla birlikte buudum ama hicbirine kardes gozuyle falan bakmam. Nerden kardesim oluyor lan benim. Kucukken en yakininda ki kisilerle vakit gecirmen seni onunla kardes falan yapmaz. Ha bu arada yok sakat dogacakmis cocuklari bilmem ne bilimum insan taniyorum kuzeniyle evli olan hicbirinin cocugunun sagliginda en ufak problemi yok. Biri orduda rutbeli asker , baska biri ögretmen , diğeri petrol akademisinde çalışıyor. Hicbir kan bagi olmayan kisilerin cocuklariysa sakat olarak doga biliyor. Yani akrabaysa illa cocugu sakat dogacak ya da kan bagi yoksa illa saglikli dogacak diyen agir cahildir. Diyecegim o ki gotunuzden element uydurmayin. Siz escinsel basliklarinda " modern"ligi savunmaya devam edin Yallah !
kesinlikle olağan değildir. kardeş onlar kardeş. kaç milyarlık dünyada insan mı kalmadı. illa sapıklık yapacağız diyorsunuz.
9 kollu, 8 bacaklı bir evlat istemiyorsanız aşık olmayın.
"Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir. "

Nisa 23
Boş beleş bir taktik daha. O kadar mal olmayın demiyor muyum ben size?

(bkz: kardeşe aşık olmak)

Kesin bu da vardır ak.
geçmiş olsun kardeş.
boş ver ne şeytanı gör ne salavat getir.
buralara ensest filan yazanlar bir kere ensestin kelime manasını öğrensinler. ensest "evlenmeleri törece ve yasaca yasaklamış olan, yakın kan bağı olanlar arasındaki cinsel ilişki." demektir.

valla benim hala başımda olan durum. kız benimle bayağı konuşur. yani ne biliyim beni kardeşten öte görüyor belki de. söyleyebilme imkanım yok denecek kadar az. @13 ünde dediği gibi Allah düşmanımın başına vermesin ama sonu güzel bitmezse.

buraya kırsal kesim, kürt filan yazanlar olmuş. hiç mi hiç alakası yok. illa aşağılama ihtiyacı duyanlar için bir söylemden öteye gitmemekte. aşkın kırsalı kenti, kürtü türkü olmaz. aşk aşktır.
ben geçen halamın teyzesinin eniştesinin bacanağının torunuyla tanışamadım aq , siz nasıl kuzeninize dedenizin kardeşinin torununun çocuğuna falan halleniyorsunuz götelekler ?

gerçi ben kimseyle tanışamıyorum , hadi el insanın geçtim bu halamın teyzesinin eniştesinin bacanağının torunu yani önemli bir akrabamız , onunla hiç tanışamazdım nitekim öyle de oldu.
Lan ben dedemin kardesinin torununun cocuguna acilamiyom muhabbete girmiyom acaba ayipmi olur diye sis kuzen diyonuz.
Not:(niyetim ciddi)
Yokluktan ya da güzelliğinin etkisindendir.

Açılmak hayatın boyunca başına dert olabilir.

Büyük bir karar. .
"Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir"

Nisa 23