bugün

magazincilerin deyimiyle, dünya evine girmiş şarkıcıdır. şimdiye kadar pluton'da yaşıyordu kendisi. beğk.

o değil de, 90larda elinde gitar ağzını ayırıp "takatakatakatakataka taaa" şarkısını söyleyişi geliyor gözümün önüne, kopuyorum bilader. az hatırlanır o hali. oradan doktorlar falan, allah yürü ya kulum demiş. biz de çıkalım kerevetine, nedir yani?
burnundan ust tarafi robert downey jr a benzeyen kisi. *
kasımpaşa askeri hastanesi psikiyatri poliklinginde muayene olurken görülen sanatçı. şifalar diliyoruz.
Bır ses bu kadar guzel olur bır adam bu kadar yakısıklı olurdur. Bacakları dısında ne kotu bacakları var adamın yahu carpım tablosu gıbı.
kaliteli bir insandır. çizgisini bozmaması dileğiyle.
bir arkadaşa doğum günü hediyesi olarak son albümünün orijinal cdsini aldığım ancak götümde patlamasıyla ne yapacağımı bilemediğimdir.

hu huuuu orijinal cd değiş tokuşu isteyen varsa seve seve iletişimleşelim.
topluluk dizilerinde oynayan şahıs.
daha önceden de doktorlar diye bir dizide oynuyordu sanırım...

kutsi ne arkadaşım bu? hep -ler, -lar... hep bi' topluluktasın, tek başına oyna yahu! gruba dahil olma! bir sonraki dizin de; ya**aklar olacak diye çok korkuyorum...

ha bu arada, şarkı yapmazsan da sevinirim, dizilerini izlemiyorum zaten, şarkılarını eskiden çalmak zorunda kalıyordum. o da istek geliyor diye. yahu ''aynadaki yüzünün karşılığı benim'' diye şarkı sözü mü olur ya allasen, daha da beter bestesi vardı onun! hele bir de ''sana ne'' diye bir şarkın vardı, ''bana ne bana ne bana ne beeeeee'' diye gidiyordu, sadlahkjsad çıldırtma beni kutsi!

cidden kutsi, yeterli parayı kazandıysan elini eteğini çek şu sahneden, dizilerden. sen de rahat et ben de rahat edeyim yeni nesillere güzel temiz bir dünya bırakalım...
(bkz: memur kutsi)
fethiye yılları ve tatil zamanları ben 18 yasındayım .
ıkı cocuk soyluyor yasmin barda, bırıne platonık bır ask beslıyorum.sesı cok guzel ,yorumu cok guzel ,arada söylediği yere gidiyor onu dinliyorum .Farkında bile değil farkında olmasını zaten ıstemıyorum.Arkadaslarım cevrem bılıyor durumu platonık bır ask benımkı bı o duysun ıstemıyorum.
Bir resmi olsun istiyorum bende, ortaokuldaki kardesıme sokaktaki afişi söktürüyorum.Sokakta karsılasıyoruz arasıra onu her gördügümde heyecanlanıyorum ,o ise farkında bile degıl .nasıl bırıdır merak edıyorum,onu tanıyanlardan haberlerını alıyorum ve gidip yıne onu dınlıyorum.
sonra yaz bıtıyor ben ızını kaybedıyorum 2 yıl gecıyor aradan. sıradan bırgun tv'yi açıyorum, tgrt de bir program kalbim carpıyor yenıden ve hatırlıyorum o yuzu.Biliyordum diyorum ondaki ışığı görüyordum ,gülümsüyorum .
ve odama gidip eski ajandaları karıstırıyorum, o afiş yıllar sonra çıkıyor ortaya .
halen durur o afiş kutsi ise bir anlam ifade etmez şimdilerde, ama gülümserim onu her tv'de gördüğümde.
çok severim, çok şahane adam, rol modellerimden. grey's anatomy'de ya da heroes'da oynamış olmasıyla ilgilenmiyorum.

dünyanın en atarlı/giderli adamlarından biri. hem anadolu çocuğu havası var, hem de bursa-izmit sosyetesindenmiş gibi genç burjuva tadında bir imajı. bir vilayet olsa yalova, bir bina olsa asmerkez olurdu diye düşünüyorum kutsi için. evlendi barklandı bir de bildiğim kadarıyla.
temiz yüzlü oluşuyla başkası ilgilensin, beni yakalayan yanı bir atar gösterisi olan şarkı sözleri, yeri geldiğinde duygusal yeri geldiğinde "dağılın lan" diye gider yapan, vaktini yakalarsa gülen güldüren bir eleman tadı vermesi.
kutsi'yi kutsi yapan iki şarkısından kupleler sunarsam sanıyorum sayfalarca yazıdan fazlasını verebilmiş olurum:

"sana ne"

yeni yeni sevdaların çiçeğiymişsin
bana ne, bana ne, bana ne, bana ne be
şartlar* bunu gerektirdi ayrıldık işte
bahane, bahane, bahane

allah'ın sopası yok ki gökten indirsin
geldin mi sözüme sürüne sürüne
hayatımda biri var mı merak etmişsin
sana ne sana ne sana ne

"geçer"

geçer geçer bu da geçer
bir an gelir lafım geçer
kolay değil canın çeker
kimi seversen sev benim adım geçer

işte bu kutsi. atara, özgüvene bak.
aslen malatyalı olan şarkıcı. petek dinçöz ün yenilere şans tanıyalım demesiyle düet yapmıştır fakat artık onu geçmiştir.
gerçek ismi (bkz: ahmet kutsi karadoğan) olan şarkıcı.
bambaşka isimli şarkısı ile dinlenecekler listesindedir.
(bkz: gideri var)
çok keskin bakışları olan şarkıcıdır. etkilendiğim 3 ünlüden biridir.

ajda pekkan ın karizması, (aslında herşeyi be! başka dünyanın insanı o)
edip akbayram ın sesi,
kutsi nin bakışları.
bir zamanlar ankara kafelerinde müzisyenlik yapan, efendiliği,görgüsüyle şu anki yerine gelen şarkıcı,oyuncu.
eskiden olsa taşak geçerdim ama yeni albümü harbiden güzel olmuş sanatçısıdır. *
askerliğini yapmamış, biz öyle duyduk.
ayrıca gamzelerinden yola çıkarak fanclub adı gamzeli sendromlular şeklinde geçmektedir.
ilan-ı aşk adlı şarkısının ilk 14 saniyesini kime -eserin sahibini çaktırmadan- dinletsem yngwie malmsteen'e ait sanıyor. işte bu yüzden bambaşka bir adam, büyük insan.
doktorların yeniden başlaması ile ekranlara dönmüştür. hayırlı uğurlu olsun.
kendisine yakında fahri doktor ünvanı verilirse sasmayacagım insandır.
kendilerini hiç sevmem ama bambaşka diye bir şarkı söylemiş ve şarkı beni benden almıştır.

ilginç.
(bkz: kapımı çal) hoştur.
doktorlar dizisinde çok başarılı bir oyuncu olduğu görülen, şarkıları ve sesi güzel olan ünlü.