bugün

başkadan yola çıkarak, çok farklı, çok degişik hatta bazen acayip.
baska kelimesinin pekiştirilmiş hali...
bir , nil karaibrahimgil şarkısı.
-
başkaydım bambaşka oldum
noldum noldum
biraz kımıldadım duruldum
noldum noldum
birşey büyüyorsa ölmez oldum
içinden yanıyorsa sönmez oldum
kalbim vuruyorsa
durmam oldum durmam oldum
başım dönüyorsa
dönsün oldum dönsün oldum
birşey gidiyorsa dönmez oldum
içimden geliyorsa gitmez oldum
-
duygusal, güzel bir şarkı, kutsi söylüyor. sözleri gelsin,

bana kalan bir yerde
sensiz düşlerim nerde
konuşulan herşey boş
herkes farklı dillerde

biliyorsun zor anlarda
kaçtığım o yer var ya
yine çıktım aynı yola
sen de gel biraz sonra

niye küsersin sen aşka
çok zor kalbin attıkça
her acıya dayanırdım da
bana inan bu bambaşka

belki bir gün bir yerde
karşı karşıya hem de
yüzüme dokun ne hoş
ilk günkü sevinçlerle

niye küsersin sen aşka
çok zor kalbin attıkça
her acıya dayanırdım da
bana inan bu bambaşka
şarkının linki
biri diyecekti ki bana "bir kutsi şarkısını beğenip dinleyeceksin", siktir çekerdim dostum. ama bu şarkı olmuş, evet olmuş. güzel şarkı...
melodisi çok tanıdık gelen güzel şarkı. kutsadık seni kutsi.
Bu aralar müzik kanallarında sıkça dönen şarkı. ilk etapta Ferhat Göçer'e ait sandım ama Kutsi'ninmiş. Öyle böyle değil ben bu şarkıyı çok sevdim sözlük... Noluyor bana? Bir kutsi fanına mı dönüşüyorum yoksa?

28 yaşındayım, bekar değilim, bekliyorum kutsi... i levye...
benim için bir mucizenin gerçekleşmesine olanak sağlamış şarkıdır ;çünkü hiç tarzım olmayan bir müzik türünden seve seve dinlediğim ilk şarkıdır. kutsi gerçekten başarılı bir şekilde yorumlamış şarkıyı ve ayrıca şarkının sözleri de çok dokunaklı ve anlamlı... sevdiğimiz aşka küsünce çoğumuz bir şekilde benzer duyguların içinden geçiyoruz.
"niye küsersin sen aşka
çok zor kalbin attıkça
her acıya dayanırdım da
bana inan bu bambaşka" ...
birine yaptığın fedakarlıkları sıralarken kullanılacak temel kelimedir.
hiç sevmem kutsiyi ama bu parçasıyla adamın amına koyan şarkılar listesine girebilir gibi.
her sabah nihat sırdar ın çaldığı çarça. kutsi nin söylediğini duyunca irkildim. o nasıl sesi kullanmaktır, o nasıl sözlerdir, bağlamayla ne müthiş bir uyumdur. na buraya yazıyom bu kutsi böyle şarkılar yapsın tüm albümlerini alayım...
Kutsinin muhtemelen pik noktasına ulaştığı şarkı. Bundan ötesini yapabilir mi? yapabilirse helal olsun. Beni bu müziğiyle bu derece etkilemeyi başaran öteki şarkı,kaiti garbinin, tekno, remix, vs... bulaşmamış esena mono şarkısıdır.
fox tv de yayınlanan değişim programı. Enkaz gibi kadınları alıp değiştiriyorlar. Komik olan kısmı jüri üyeleri. Tamamen çakma hiçbiri kendi fikrini söylemiyor, söylettirileni tekrarlıyor. Ailecek izliyoruz...
fox tv'nin yeni komedi programı.
hafiften saf ve son derece bakımsız, çirkin kadınları alıp, değişim adı altına bir süre itin götüne sokuyorlar, olay bu.
"naciye hanım eski iğrenç saçlarından kurtuldu, insana benzedi", "mükerrem hanımın götüme benzeyen suratını da adam ettik" gibi yorumlar geliyo, vallahi mükemmel bir program. jüri adı altına da eski gerçek kesit oyuncularını getirmişler, vur patlasın çal oynasın olmuş tam.

dün gece gördüm bu programı, yarı uykulu haldeydim zaten, o yorumlardan sonra kafam bildiğin güzel oldu.
tavsiye ederim.
fox tv de yayınlanan bir program. travel and living kanalındaki bir programın taklidi.
kutsi'nin beğendiğim tek şarkısı. zaten başka türlüsü mümkün olabilrmiydi ?
kahraman tazeoğlu'nun destek yayınları'ndan çıkmış olan kitabı.
flört'ün önceki albümünde başlayan düşüş bu albümde de devam ediyor malesef. samimiyetine güvendiğim, güzel işler yapan sayılı gruplardan. o yüzden de umursuyor ve keşke biraz daha demlenmesini bekleselerdi diyorum. genel itibariyle kötü denemez tamam ama beklediğim kalitede değil şarkılar. seviyoruz yine de. bir sonraki albümlerinin daha iyi olacağını düşünüyorum.
güzel insanlar güzel fikirler sizin olsun. ilham uzağınızda kalmasın.
aşk böyleymiş meğer'den sonra ilaç gibi gelen. Yine de geçmiş albümleri aratıyor.
"Akdeniz akşamları bir başka oluyor, hele bir de aylardan temmuz ise bambaşka..." cümlesinde de görebileceğiniz üzere, "başka" ve "bir başka" sözcülerinden daha üst seviyede cazibeli başkalık ifade eden sözcüktür.
Sen ne güzelsin yahu!
https://youtu.be/Waa7ChvFg2E

Büyük umutlar, bizi bozdular dedim.
Uzaklaşırsam iyileşecek kalbim, bana dargın geçmişim.
Son mektubum, daraldı ruhum buralarda.
Dün ölmeli şimdi gömmeli artık, bakmıycam arkama.
(bkz: madrigal)'in neogazino albumunden harika bir şarkisi.
şafak sezer tarafından bambaşka bir şekilde kullanılan türkçe kelime.

"Eskiden bambaşkaydın şimdiyse bi' başkası."