bugün

recep tayyip erdoğan'ın harcayacak parası olmadığını söyleyenlere verdiği cevap. tam alıştım diyorum başbakanın bu fantastik beyanlarına ama olmuyor. her seferinde yeni bir boyut katıyor işe.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24972908/
(bkz: utanma duygusuna sahip olmamak)
(bkz: genç nüfus işsizlik oranının yüzde 29 a ulaşması)
(bkz: zengin in malı züğürdün çenesini yorar)*
afedersiniz ama sayın başbakanın doğru tespitidir.

noldu ötv indiriminden sonra? oyak renault fabrikasının otoparkı araba almayacak durumdaydı, şimdi gidin bakın fare düşse başı delinir.

Halkta para var ama harcama yok.

Bundan adım kadar eminim.

Caddeler insandan geçilmiyor. Hafta sonları alışveriş merkezleri dolup taşıyor. Fast Food'çuların içi tıklım tıklım.

Başbakan haklı kardeşim.
hic kimsenin isine yaramayacak baska bir aciklama, bir rte klasigi.

bunu da savunacak insanlarin cikacak olmasi bu aciklamadan bile daha cok canimi yakiyor. kapayin gozlerinizi, kapali tutun, sonunda bir yerlere carpacaksiniz nasil olsa.
(bkz: yavaş salla saçın başın dağılmasın)
başbakanın da yemekteyiz programını izlediğine dalalet ettirdiği konuşmadır. bütün vatandaşlarının ordakiler gibi yemek seçtiğini, evlerinin öyle olduğunu düşünüyor ki böyle bir konuşma yapma gafletinde bulunmuş.
zamanında maliye bakanı ümüğümüzü sıkıp almıştı vergiyi. şimdi başladılar pazara çıkın paranızı harcayın demeye.

sen hayatı pahalılaştır ! kampanya yap, pazara çıkın diye. her şeye zam yap, sonra para var harcamıyorlar de ! böyle saçmalık anca bizde olurdu ve oldu !

toplu ulaşım, toplu ulaşamama olmuş ! elektrik, su, doğalgaz zamları almış başını gitmiş ! temel ihtiyaç ekmek neredeyse 1 lira olmuş !

böylesi başbakanı arasak bulamayız ! ha kankası berlusconi'yi unutmamak lazım.

bende sayın başbakana diyorum ki " kusura bakmayın ! evet para var ama alım gücü yok ! "
(bkz: yabancılaşma)
ötv indiriminden sonra satılan araçların %70'i nakit, sadece %30'unun banka kredisiyle alındığını okuduğumda inandığım durumdur.
bir kısım ahalinin şiddetle tepki verip çemkirdiği başbakan açıklaması.

var kardeşim, halkta para var, vaaaaaar...
yastık altından gelen başbakan bilmeyecek de, gödü boklu ekonomistler mi bilecek para olup olmadığını. bal gibi var işte ?
(bkz: GEL GEL PARA VERiCEM SANA)
BiR SONRAKi seçimde ŞAHSINA OY ATANLARI ÇOK DA iLGiLENDiRMEYECEK AÇIKLAMA. NE DE OLSA ADAM YANDAŞLARINA HER TÜRLÜ YARDIM YAPIYOR. BUGÜNLERDE FAKiR BiR AKP Li GÖREN VAR MI?
(bkz: iğrenç espriler)
kusura bakmayın arkadaşlar artık bokumuzu para ile silmenin zamanları geçmiştir. gidin tuvalet kağıdı alın, 3 katlı. çok para olunca ne yapacağımızı şaşırıyoruz halkcenek. akp diyen bir edepsizim ben, evet.
kendine göre doğru önerme.

tai efendim şimdi bir düşünün bu adam hergün kimlerle karşılaşıyor? yanındaki bir kısım zevat ve onların yanlarındaki bir kısım zevat ve bu zevatların yanındaki zerzevatlarla. e o adamlarda zaten para var!
dayım da 2 dönem başkanlık yapmıştır küçük bir belediyede. ama onun altında son model araba olamamıştır maalesef ama şimdi aynı belediyenin akp*li belediye başkanı son model albea'sını oğluna verip son model bir jip aldı...

halk dediği adamları yanındaki zerzevatlardan ibaret sanan bir kişiden beklenen cümledir bu.
(bkz: petrol vardı da biz mi içtik)
* para var huzur var diye devam edilecek cümle.

bakma bakma: para var da beyin yok. eşek bile aynı çukura iki defa düşmezken... *
başbakan- kusura bakmayın arkadaşlar halkta para var.
halk- başbakanım var olmasına var da, bizim cebimizdeki para o zamanın parası!
ailemden şüphelenmeme yol açan başbakan beyanı.

kardeşim adam koskoca başbakan. yalan mı söyleyecek paran var derken. ama ben ceplerime bakıyorum bom boş. demek ki gece uyurken evdekiler boşaltıyor benim cebimi. yoksa param varmış işte.

koskoca başbakana inanmıycam da napıcam, dalga geçecek hali yok ya bizle.
ilk seçimde yine %30-40 arası bir oy alacak siyasetçi beyanıdır deyim, siz anlayın durumun vehametini. seçmeninde muşamba gibi yüz var çünkü.
başka bir şekilde de açıklanabilecek bir sözdür..

- abi konfeksiyon işine giriyom ne dersin.
+ gir abi konfeksiyonda para var.

- arkadaş bütün devlet kurumlarını özelleştirdik, bi halkı satmadığımız kaldı.
+ satalım abi, halkta para var.
(bkz: saçmalamaya devam ediyor efenim durduramıyoruz)