bugün

tataristan ekibi rubin kazan'ın türk asıllı teknik direktörü. 1952 türkmenistan doğumludur.
nou campta tespihini çekmiş, barcelonadan iki maçta 4 puanı koparmış, rubin kazanı rusyada şampiyon yapmış mübarek insan *

(bkz: hacı)
futbolla ilgilenmeyen, tesbihini çekip çayını içen amcalara benzeyen, bakışından tırstığım adam.

fakat barça'dan iki maçta 4 puan almış, rubin'i 2 sezon üst üste rusya şampiyonu yapmıştır. 3 olmasın lan.
bugünkü zenit petersburg maçındaki tavrıyla, tarzıyla yarmış abimiz. gerçekten çok seviyorum bu adamı.

takım elbisesiyle, kravatsız duruşuyla, tesbihiyle bilirdik kendisini. az önce oflayıp pufladığını, eşofman üstünün fermuarını ağzına kadar çektiğini ve erötik şapkasını gördüm. "ulan ne var, spor giyinemez mi bu adam?" diyeceksin. haklı mısın? bilmem. ama ben öldüm arkadaş gülmekten. hatta tutmayın beni, yerim, ahah. süper olmuş lan!
teknik direktörden daha çok toptancılara benzeyen futbol üstadı. futbol takımım olsa başına getireceğim insan.
Futbolu gerçekten iyi bilen bir teknik direktördür. Lakin haketmediği bir yerdedir. inşallah, Bir gün türkiye'de herhangi bir takımda kendisini görmek nasip olur
favori teknik direktörüm. mourinho falan fasa fiso.
ver eline kurban reyizin bir oltu taşı tesbih, bütün maçları kazandırmazsa şerefsizim. iş tesbihte bitiyor.
terimden sonra galatasarayın başında görmek istediğim isim.
milli takımın başına geçmesi gereken türk. bizi anca kurban reyiz düzlüğe çıkarır.
artık türkiye'den bir takımı çalıştırma vakti gelmiştir.

fb'ye yakışır.
mac esnasinda cektigi tesbihler sayesinde Nou Campta Barcelona yı deviren hoca.
bayramını kutladığım değerli şahsiyet. kendisine halis muhlis oltu taşı tespih hediye etmek isterim.
teknik direktörden çok esnafa benzeyen, bir dönem gençlerbirliği başındayken ankarada takılmış, tekrar ligimize dönüp tesbihini sallaması gereken şahıs.
keske denge dengeoglunun yerine galatasraya gelse hocasidir. tesbihiyle otursa yeter kulubede.
ligde 2. yaptığı rostov kulübünden ayrılan teknik direktor. şampiyonlar ligi 3. tur elemesinde anderlecht'i eleyip takımını play off turuna çıkarmıştır.

onemli bir teknik direktördür. rubin kazanda ki başarıları unutulmazdır.
yeryüzünün en iyi hocalarından biridir.