bugün

ağzı süt götü bok kokan bir ergenin söylemi olabilir anca aldırmayın fazla.
kader tanrının dediğine göre dedişmez.
her durumda tanrıya dua edip yardım dileyebilirmişiz.(biz öyle duyduk)
örn:doğuştan kalp hastasısınız
tanrıya dua edip iyileşmek istiyorsunuz ne yani şimdi tanrı senin için kaderi yeniden mi inşa edicek yok hayır ise dua ne kadar saçma ve vakit kaybı oluyor.
insanımız her şeyi kanıtlamaya çalıştıkça bu tür şeyler uydurulmaya devam edecektir.
o firavun cesedinin gerçek olmadığı zaten kanıtlandı.
miras bölüşümündeki hata kadınlara az oranda vermekten bahseder.*
evrim bilim tarafından kabul edilmiştir,araştırınız.
camiler bahsedildiği üzre allah'ın evi ise, allah evini biraz daha sağlam yaptırsa fena olmaz.
cin gören insanlar bana bir fotoğraf atsın lütfen.

edit: ya eksi oy pek kasmıyor da, ne kadar şakirt var şu alemde.
hud suresi 2. ayetteki 'şüphesizben size ondan gönderilen bir müjdeciyim' cümlesi.. tanrı kendi kendini gönderemeyeceğine göre peygamber yazımıdır bu..ya da başkasının
bunlara ek olarak
(bkz: nisa suresi 34 ayet)

not:monoteist dinler içinde en iyisinin islam olduğuna inanırım
4. camilerin depremde yıkılması.
5. cinlerin varolmadığının bilimsel açıklamasının gelmesi.

bunlardan dolayı gerçekten beyninde çökerttin mi lan ? 2 gramla anca bu kadar mı?

camilerin yıkılmasının kuranın geçerli olmaması arasında ne gibi bir bağdaştırma yapılabilir?

cinlerin varoluşu dinsel bir olayken, bunu bilimsel şekilde nasıl açıklıyabilirsin ?

tırışkadan nağmelerle saçmalamanın amına koymayın. ne olur lan!
o küçücük beyni ile be$eri $artları göz önüne alarak dü$ünen insanın kaynağının üzerine oturarak ürettiği hede. kul yapımı yıkıldı diye Allah'ı ve onun kelamını suçlar böyle bağnaz ki$iler. Ondan sonra da bana "mantıklı" dü$ünerek evrim teorisinin gerçek olduğunu kanıtlamaya çalı$ır.
camilerin çökmesini sadece ilkokul 4.sınıf öğrencileri dert ediyor zannederdim ta ki burdaki en muhteşem entry yi görene dek. sözlüğün ilköğretime açılması iyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum ama onların yanlışlarını düzeltmek zamanımı alıyor düzeltmesem içim elvermiyor.
bakın şimdi çocuklar allah binalarımızı sağlam yapacak akıl vermiş ya hani; biz o aklı napıyoruuuuuz?
kullanıyoruz öğretmeniiiim.
aferin.
Bir şeyin yok olduğunun ispatı mümkün değilken,cinlerin varolmadığının bilimsel olarak kanıtlanması, nasıl oluyor(?) diye düşünmeden edemiyor insan.
hicr suresi

9. ayet
Bismillahirrahmânirrahîm
Şüphesiz o zikri (Kur'an'ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.

1432 sene bunun kanıtıdır .

kuran-ı kerim çökertilemez.

akıl sahipleri içindir .
(bkz: turan dursun beyinli insanların saçmalıkları)
ilginç ve bireysel dünyada ilahi müdahale ve dinlerin olduğuna inanmayı reddetmenin dışavurumu bir başlık...

o kızıldenizde boğulanın "firavun" olduğunu biliyorum ve dahi british museum da bulunmaktadır kendisi tecrübe ile sabittir.

caminin yıkılmasını kuranın yıkılmasına bağlamak, abd nin kaybettiği savaştan hristiyanlığın aslında insan uydurması bir din olduğu çıkarımı yapmaya benzer...*(!)

bilimin içindeyiz evrimi kanıtlayacak ve dahi temellendirecek delil görmedik?

aynı şekilde cinleri de...en basiti bilim kurgu da mı izlemez insan da ihtimalden azade temelsiz kati önermeler üretir...
--spoiler--
kuranın artık geçerlilik kazanmamasını sağlayan 5 gerçektir. öğrenildikten sonra insanların hayat anlayışları değişmiştir. işte o liste!

1. kızıldenizde boğulduğu söylenen ramses'in piramidden, en iyi saklanmış mumya olarak çıkması. (abov)
2. tanrı'nın matematik bilmiyor oluşu. (bkz: kuranda miras bölüşümü)(tanrı matematik hatası yapamayacağına göre, kuranı insan yapmıştır)
3. evrim teorisinin kesinlikle gerçek olduğunun kanıtlanması.
4. camilerin depremde yıkılması.ın bilimsel açıklamasının gelmesi.
5. cinlerin varolmadığın
--spoiler--

1. Ramses Kuran da geçiyor mu?
2. Miras paylaşımı konusunda kesinlikle çarpıtma vardır doğru düzgün okuyan anlamak isteyen anlar.
3. evrim teorisi gerçek olsa kuram olur.
4. hz.muhammmed bile eziyet görmüşken camilerin depremde yıkılması gayet normaldir. sonuçta insan yapımı bir mimari yıkılabilir.

(bkz: haydi yol al)
(bkz: şu arkadaşı tenhaya çekin ben geliyorum) durumudur. Kur-an ile ilgili anlatılan en güzel hikayelerden birini [http://www.youtube.com/watch?v=KTVOHfqBL3M ] buradan izleyebilirsiniz.
(bkz: Beynini kullanamayn insanlar)
aslında özellikle evrim* ve diyalektik materyalizm* denilen kul aklı ile türetilmiş bilimsel veriler dahi bu kadar kıç ve baş oynatırken, ki zaten öyle olması lazım, katilik mümkün değildir.
en basitinden 150 sene öncesinin hayatı ve bilimi/teknolojisi vasıtasıyla bir yorum getirmek ile bugünün hayatı ve bilimi/teknolojisiyle yorum getirmek arasında dağlar kadar fark olması çok normaldir. sadece iyi bir mealini okuyan insan için içerisinde günümüz insan yaşamının yanlışlarına ve hatalarına dair bilgiler bulabilirsiniz.
bütün mesele zaten marx'ın felsefesinin sadece madde olduğunu bilmek ve tüm kainatında mutlak surette bir maddeden oluştuğunu anlamaktır.
birleştirdiğinde asla ve asla kur'an'ı çökertme ihtimalin yoktur. sıfırdır yani. iyi düşün ey maddeye tapan insan evladı!
not:imla.
kuran'ı çökerten tek gerçek o zamanın arapçası ile bu zamanın arapçası arasında ki farklılıklar nedeniyle allah'ın gönderdiği şeylerin bizlere tamamen farklı yansıtılması. tamamen demeyeyim ama bir çok kısımda farklılıklar var. yinede kuran'a saygı duyulmalı sonuçta kutsal bir kitap ve gerçektende meali adam akıllı okunması durumunda insana huzur veriyor. tabi sadece okuyup geçmek yetmez birde onları uygulamak lazım.
diger 4 şıkla ilgili yeterince açıklama yapılmış anlayana. benim anlamadıgım bu camilerin yıkılması nasıl oluyorda kuran ı kerimi çökertmeye delil oluyor. ateist genç korkma da bigün bir camiye git bak içerde ne var ne yok, iyice incele hatta kafan basmazsa yanına bi mühendis al git ona incelet. sonuç ne çıkacak biliyormusun, o baktıgın camiyle senin oturdugun ev arasında bir fark yok senin evin yıkılıyorsa camide yıkılabilir pekala, seni kandırmışlar yani, camiler insan yapısı degildir yıkılmaz diye.

tanım: ateistlerden şok bir idda daha.
en basitinden doğa sadece kendi iç çelişkisi ile devinseydi ve değişiklikleri bu sebeplerden dolayı süregelip devam etseydi eyvallah. işte tam da burada kur'an'a bir kontra oluşturamaz o diyalektik dediğin materyalizm. insan bilinci tabi gelişiyor ve buna paralel de yaptıkları ile doğanın amına koymuyor mu arkadaş? sen hangi iç devinimden bahsediyorsun? insan, düşünce demektir.
yoksa bu tasa, bu dert niye koyto kyoto diye!
21 gramlık ruhumuz ne olacak?*
islam insanları doğru yola sevketmek için tamamını içeren bir bütündür. düşünelim diye öğüttür en basitinden. sen insan aklınla oradan yorup, buraya bağlarsan tabi maddeye tapıp sapıtacaksın. sonra da yaşasın materyalizm tanrı da allah'ta benim dersin!
allah şaşırtmasın diyelim.*
4. camilerin depremde yıkılması.
''Deveyi bağla öyle tevekkül et.''
hicr suresi

9. ayet
Bismillahirrahmânirrahîm
Şüphesiz o zikri (Kur'an'ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.

1432 sene bunun kanıtıdır .

akıl sahipleri içindir .
maddeye (diyalektik materyalizm) ve allah'a tapanlarca farklı farklı yorumlanan gerçekler. bazen bir inanç kör eder insanı tıpkı "aşk" gibi, bazen de sakallı bir adamın ortaya attığı bir felsefe. hayat garip evet, vapurlar, camiler, bilim insanları ve bilim insanı olmadığı halde hem bilime hem de dine kafa yoranlar var.
not: yormayanlar da var, okumadan yapıştıranlar! onları unutmuşum, pardon.*
(bkz: antimadde)
Lut Gölü'nün sayısız miktarda kilometre sonra toprak altından çıkan kalıntılarından ve kıyamet günü göğü yerle bir yapacak kudretin camileri yıkmakta güçlük çekmeyeceğini bilmeyen kimilerinin inandığı sözde argümanlardır. Ayrıca "Evrim" sürecinin hiçbir zaman bitmeyeceğini, sürekli bir gelişim içinde olcağını söyleyen kişiler, acaba bugün "insanlaşamayan maymun olarak kalan" canlıları nereye koyuyorlar bu süreçte? Onların doğal yaşam savaşı bitmiş unlarını eleyip etklerini asmışlar da bir biz mi evrimleşip homo sapiens olmuşuz a dostlar? Kaldı ki Antik Yunan zamanındaki Socrates ile benim vücut yapğım yine aynı, neden evrimimiz devam etmiyor bunca zamandır, daha über bir insan profiline ulaşamıyoruz ahali? sorarım size!
(bkz: kafirliğin adının değişmiş olması)