bugün

(acı ve tatlı) iki denizi salıverdi birbirine kavuşuyorlar.
fakat aralarında bir engel vardır, birbirlerine geçip karışmıyorlar.
şimdi rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? (rahman suresi)

atesitlerin doğru ve objektif yorumlamaya dimağlarının yetmediği sure.
maneviyatı coşturacak işlemdir, yapınızdır.
ateistlere gelsin.
görsel
cok kuran okudum. fakat ülkede cok yetersiz basi bos ceviri var. hangisini okuyacagina da dikkat etmen lazim. denedim gercekten fark var.
cok kuran okudum. fakat ülkede cok yetersiz basi bos ceviri var. hangisini okuyacagina da dikkat etmen lazim. denedim gercekten fark var.
manevitayı çok yüksek bir eylemdir. sadece arapçasını okumak değil (arapça bilmeyenler için tabii ki) mealini de okumak hatta yaşamak gerekir.
http://www.kuran.gen.tr adresinden de yapılabilen eylemdir.
şu ramazan günleri bir sürü bir çokça büssürü olarak yapılması çok faydalı olan eylemdir.
türkçe meali ile okumaksa, dini pekiştirmektir.
yaratıcı sözlerini okumaktır. bilmek kişiye zorluk değil kolaylık sağlar. kişi için zorluk değil sadece öğüttür.
internette dinlemek için şöyle de bir alternatifi vardır:
http://www.searchtruth.co...ran_recitation/recite.php
tanım:başucu kitabımız olması gereken kur-anı okumaktır.
okumak sünnet, dinlemek farzdır.
türkçesini okumayan müslüman yarım müslümandır.
müslüman veya değil, herkesin yapması gereken iştir. çünkü dini yönden zayıf da olunsa, hatta hiç inanılmasa da, bilgi edinmek amaçlı okunulmalıdır. sonra karar verilmelidir.
türkçesiyle birlikte internetten ulaşılabilendir.
(bkz: listen2quran com)
"Oku, yaratan rabbinin adıyla oku!" eylemidir.
rivayete göre islam aleminden olan veya olmayan birinin, baştan sona okuyupta, hayata bakış açısının değişmediğinin nadir görüldüğü eylemdir.
anlayarak okuması daha bir makbul olandır.her müslümanın en az bir defa okuması gerekendir.
yakında başlayacağımdır. bunca zamandır bir şekilde erteliyorum gayet de utanıyorum kendimden.
yaratıcıyla iletişim kurmaktır. günümüzde gerçekleştirmesi çok kolaydır.
allah ile en yakın olduğun an.
büyük ve çok farklı bir huzur verir.
ibadet yerine geçer.
her müslümanın yapması gerekmektedir.