bugün

başınızı bir sağa bir sola hızlıca sallanyınca kırt kurt gibi sesler çıkar. biraz daha salladığınızda kulağınızda bir sıcaklık hissedersiniz. su çıkmıştır. e hadi geçmiş olsun.
suyun kirli olduğu durumda enfeksiyonla birlikte şiddetli ağrı oluşturan durum.
olay eğer havuzda geçiyorsa ve tek ayak üstünde zıplamanıza rağmen su hala içerdeyse, acilen doktora gitmekte fayda var. kulak iltihabı kadar ağrı ve rahatsızlık veren bir durum çok azdır, önlem alın. eğer denizde geçiyorsa gliserin damlatıp, diğer yöne doğru yatın. etkisini göreceksiniz.
akabinde vidanjör çağırmak gerekebilir.
havuza dalmaz olaydım denilen durum cork cork dönüyor.
zıplamakla atlamakla çözülemeyendir. tatil günlerini zehir eder. bi bok duyamazsınız. kurumasını bekliyceksiniz yada işerken kulağınızın lıkırtısıyla kendinizden geçiceksiniz.
bir iki damla suyun tüm tatili zehir edeceği su götürmez bir gerçektir. kulağınız hassas ve su çıkmıyor ise doktora gitmekte fayda vardır.
garip sesler duymayla sonuçlanabilecek hadise. sanki kulağı deniz kabuğuna dayamış gibi.
duş alırken de kaçabilir bu. eğer tazyikli suyu kulağınıza tutarsanız bi kaç damla avare su kulağınıza kaçar ve ağrı yapar kulağınız ve başınız ağrır.
Böyle bir durum karşısında bir sigara yakılıp dumanı kulağına su kaçan kişinin kulağına üflenir. Fokurdayarak çıkar kulaktaki su.
insanın başına suda gelecek en kötü ikinci şeydir.

birincisi için (bkz: boğulmak)
Deniz veya havuzdayken gerçekleşmişse birkaç günlük travmadır.
birkaç metre su altına dalayım dediğimde, kulağıma gelen basıncın muhteşem derece yükselmesi sonucunda karşılaştığım uyuz durumdur. iki hafta kulağımı tıkadı la kulağıma kaçan su.
çok sinir bozucudur. sanki kulağın içinde hiç bir sözü anlaşılmayan seçim şarkısı çalıyor birileri öyle bir uğultu, çınlama, ağrı yapar.
kendisinden kurtulmak için tuvalet pompası gerekebilir.
kulağa civa kaçmasından iyidir.
suyun hijyenine (mesela deniz suyu) göre orta kulak iltihabına yakalanmanıza sebebiyet verir.
Kulakta uzun bir süre çınlamaya sebep olur.
kulağa kaçıp içerisinde farklı makamlardan saçma sesler oluşmasına sebebiyet veren sudur efendim..

geçen triplex villamızın havuzunda yüzerken şaka len şaka kim bulmuş triplex villa + havuzu. hem ben yüzme bilmem. neyse banyoda çimerken afedersiniz kaçan sudur. belediyemizin suyunun temiz olduğuna güvenerek doktora gitme zahmetine girmedim. g.te gelmeyiz inşallah..
Beyin seven bir olaydir.
Nasil gececegi merak konusudur.
kafayı yana yatırtıp tek ayak üzerinde hoplatır.
insanı çileden çıkartan durumlardan sadece biridir.
resmen yarı-sağır olursunuz. üç buçuk atıp, türlü türlü yöntemlere başvursanız da çıkmaz. kulakta bir uğultu, bir yük. of ulan sözlük of.
birkaç yol denendikten sonra hala geçmiyorsa doktora gidilmesi gereken durumdur.

+ olduğunuz yerde zıplayın.

+ sağ elinizle burnunuzu kapatıp, ağızdan da nefes almadan zıplayın.

+ yüksek bir yerden aşağıya doğru zıplayın.

tamam lan tamam çok güldük,

hadi gidin bir doktora, ciddi olabilir zira bir kere başıma geldi doktor antibiyotik damla falan verdi öyle geçti.
Nalet durumdur.
dün sol kulağıma baya bi su kaçtı. bugün kulaklıkla müzik dinliyorum da gluk gluk sesler geliyor içerden ahaahafld.

geçirmek için belli bir yöntemi olmayan durum.