bugün

hani, kardeşim bana niye hep ekonomiyi soruyorsunuz diyen , ekonomiden sorumlu bir devlet bakanımız var ya, ha işte onun beyanı.

mehmet şimşek bakanımıza göre türk vatandaşları krizden hiç etkilenmeyip bu dönemi rahat atlatmış. ne demiş bakan;

Dünyada krizler var. Körfezde bile bankalar battı. Bu dönem Türkiye’de kriz çıkmadı ve faturası da vatandaşa yansımadı. Banka da batmadı. Yatırımda Türkiye en güvenli ülke konumundadır. Geçmiş dönemlerde krizler daha büyüktü ve bu halka yansıyordu. Enflasyon ve faizler en üst seviyede idi. Bu dönemi biz rahat atlatıyoruz.

evet benim bu açıklamada katıldığım tek söz, son sözleri, hani bu krizi biz rahat atlatıyoruz demiş ya, doğrudur siz rahat atlatıyorsunuz.

bir de anlamadığım, artık senin başbakanın bile krizi, ülkeye olan etkisini kabul etmişken, nedir bu saçmalamak.
(bkz: hamdolsun başbakanımıza)

(bkz: durmak yok yalanlara devam)
mehmet şimşek adlı ithal bakanın saçmalamasıdır.

ekonominin iyi olmasının sebebini, bankaların batmamasına bağlamışlar. bunlar böyledir anam, her dönem mutlaka "iyi" bir şeyler bulurlar.

memo, bankalarımız neden batmadı? mortgage sistemine entegre olamadığımız için, bu kriz 2 sene sonra çıksaydı görürdük ebemizin nazik yerlerini.

sanayi üretimindeki düşüş ne alemde? ya ihracattaki düşüş? ya işsizlik oranı ne alemde işsizlik? günde 5000'e yakın kişi işsiz kalıyor ülkemde "vatandaşa yansımadı" demek ne çeşit bir iyimserlik? üniversite mezunu her 3 kişiden biri işsiz neyin vatandaşa yansımaması?

arkası yazılan çek, icra takibine düşen senet, kredi kartı borcu, kredi borcu oranı ne alemde?

hayır, çekinin arkası yazılan, senedini, kredi kartı borcunu, kredisini ödeyemeyip, mahkeme icra ve haciz işlemleri ile uğraşan kişiler bu ülkenin vatandaşı değil de, akp demokratik cumhuriyeti ülkesinin vatandaşları ise bilemem ama bahsettiğim kişiler, türkiye cumhuriyeti vatandaşları.

susun be, açıklama rezilliğinde yıldırım demirören'i geçtiniz.

başbakanın "kredi kartının mağduru olmaz" "kredi kartı borcu olanlara dürüst gözüyle bakmıyorum" diyordu, geçen hafta da "8,5 milyon kredi kartı mağdurunu düşünerek, kredi kartı konusunda yasa çıkardık, halkımız için" edebiyatı yapan da aynı kişiydi. e hani kredi kartının mağduru olmazdı?

biz bunları söyleyince de demokrasi karşıtı, ekonomiden anlamaz, pis postal yalayıcılar oluyoruz.

kriz vatandaşı etkilemediyse eğer, türkiye'nin en yüksek binası bana girsin ama kriz vatandaşı etkilediyse de krizi yok sayanlara girsin.

var mısın, yok musun?