bugün

bal ile muhteşem giden yiyecektir.
pişirirken yağ kullanılmayıp yalnız tavanın iyi kızdırılmasıyla yapılan yiyecek. pankekin ince hali gibi.
arasına nutella sürüldüğünde enfes bir kahvaltıya dönüşen yiyecektir.
Anadolu'da adı akıtma olan, hamur türü bir yiyecek. ilginçtir; hem tuzlu hem de tatlı ile yenebilir.
Kabartma tozu konmadan yapılırsa sert olur. Yumurtasız daha güzeldir. incesi makbuldür.
fransızlar çok ince yaparlar, ayrıca güzel kabarması için karışımın içine bira ilave ederler.
Harika bir akşam yemeğidir aslında waffle malzemeleri içerisinde de güzel ve daha hafif olur. Ispanaklısı da güzeldir. Kabaklısı da kolay kimlik değiştirir.
yapmasını bugünlerde öğrendiğim kahvaltılık.
Fikrimce lavaşı oklava ile acilmamis halidir. Akitma da derler.
Akitma derler.
Sut, bir tane yumurta ve azcik tuz ile deneyin cok lezzetli olacaktir.
(bkz: cizleme)
haftasonu kahvaltılarının olmazsa olmazı.
yumurta, un, su, süt, tuz ve isteğe göre peynir tarzı malzemelerden oluşan karışımın bir güzel tavada kızartılmasıyla yapılan kolay, pratik, enfes kahvaltılıktır.
arkadaşlar krep yaptım; arasına peynir domates maydonoz koydum sardım. Sıcak halen,
Bulgaristan sınırına yakın olan varsa gelsin.
görsel
Kar kütlesi mi yiyorsunuz kahvaltıda arkadaşlar?

Kütle değil o. Nasıl bir klavyedir arkadaş ne yazsam değiştiriyor entry girildikten sonra.
Kahvaltıda yenmesi enfes olan şiy.
Lukin açık adres ver.
Sabah sabah canim istedi ya. Sozluge girdigime pisman ettiren yazidir. Simdi kim kalkicakta yapicakta. Malzemede yok zaten.
Yumurta süt ve un ihtiva eden şekerli ve şekersizi de yapılabilen en yaygın global lezzetlerden. Krep, akıtma, pancake; ancak Sıcak yenmelidir.

Evet kar küresi. Müzikli. Müzik de mi dinlemiyah!!
biz buna gaygana deriz.
özellikle çocukların çok sevdiği yiyecek. basit dokunuşlarla, içinde her türlü sebzeyle yedirebilirsiniz miniklere.

görsel
Çilek reçeli ile 3 tane yediğim agazlarda mistik bir tat bırakan görünümüyle himalaya dağlarını andıran.

(bkz: akıtma)
Arkadaşlar akıtmadır şüphesiz.

Akıtma deyince de çağrışım oluyor, zihnimiz kirli bizim.

Akıtma, attırma, akma ne bilim ya...

Krep daha temiz bir kelime.
Kahvaltılarda genelle reçelle yenilen yumurta , un , süt ve su ile yapılan yiyecek .
Krebi havada çevirebilen biri olarak sevdiğim yiyecek. Ne kadar ince o kadar iyi.
Kahvaltının vazgeçilmezi... tavada çevirmek büyük yetenek ister.