bugün

tercihler için ösym'ye herhangi bir masrafı olmamasına rağmen adayların internetten kendi yapacağı tercih işlemlerinden ösym'nin ücret alması (15 tl) durumudur. ösym son yıllarda iyice öğrenciyi ve işsizi soyma ve yolma merkezi olmuştur. zaten güvenilirliğini çoktan yitirmişti kurum, şimdi soyguna da başladılar sınav ücretlerini arttırarak ve yeni ücretler koyarak . bu arada adaylar bilgi edinme ile tepkilerini belirtip bu ücretin nedenini sorabilirler. biraz önce öyle yaptım, siz de tepkinizi belirtin.

ösym bilgi edinme:
http://www.osym.gov.tr/be...1-13533/bilgi-edinme.html
ösym'nin son vicdansızlığıdır efendim. yahu tercihlerimi kendim internet üzerinden yapıyorum, basılı tek bir kılavuz elime geçmiyor, neyin ücreti bu şimdi? 15 lira nedir yani, sembolik olarak 5 lira al tamam ama 15 tl bu işlem için oldukça fazladır.
öğrenciyi ve işsizi sömürebildiği kadar sömüren bir kurum oldu ösym, sonra bir de dalga geçer gibi emeğimiz emanetimizdir baskılı kalem dağıtıyorlar. yazıktır, günahtır.

not: bimer'e yazın arkadaşlar, sesiniz bir yerlerde duyulsun en azından.
milletin hiç de sikinde olmayan durumdur. netekim az biraz da olsa farkındalık yaratmak için ösym yi manyağa çevirme kampanyası başlığını açtık ama millet 'sevilmeye' alıştığı için hiç umursamamıştır. Ne yapalım sağlık olsun.
Sabah sabah sinirlerimi ziplatan haber.

Oruc agizla sovmeyeyim diyorum ama bu anasi sikismis pis kan emiciler kadar sikik bir sistem gormedim ben. Bu amina kodugumun kevaseleri yuzunden siktigimin hayati daha da zindan oluyo amina koyayim ben boyle isin. Olacagimiz bi devlet memuru amina koyayim. Bak hele ben bi atanayim gram o kurum icin bi sey yaparsam namerdim. Serefsiz namussuz oclar sizi.
alenen soygundur.
Ses etmeyen oldukça daha çok yerleştirirler.
yetmez ama evet arkadaş..
150 tl olsun ya öyle içimden geldi şu an..
Yerleştirmedigi halde yerleştirme ücreti alınan tercihtir.
ama doğuda ekilmeyen tarlalara verilen paralar falan nerden toplanacak cık cık cık.