bugün

Özgürlüğne düşkün,
Asla didiklenmeyeyi sevmeyen,
Boğazına oldukça önem veren,
iyi bir arkadaş,
Zeki ama bi okadar da saf olabilen,
Zor ama anlaşmanın yolu bulunabilen bir burç....
Bes kelime ile kova burcu erkegi tanimi:
-bencil
-sadakatsiz
-mitoman
-zeki
-ukala.
Kendimden biliyorum. gayet düşünceli, saygılı, özgürlüğüne düşkün, sevdi mi sonuna kadar giden, sevmediğini hiç sallamayan, arkadaşları için her şeyi yapabilecek kapasitede insanlardır. sevilesidir...
aşk aile gibi kavramlara pek yönelik değil ama candır.
üstün ırktır, bigün toplanıp dünyayı ele geçirecez. *
dışardan bakıldığında soğuk nevale be bu diyebileceğiniz ama tanıyıp samimi olduğunuzda vay be bu gayet zekiymiş ve çok da sıcak bir insan diye düşündüren insan tipidir.
ölçülüdür. haddini bilir. her zaman kendinden daha iyisinin var olduğunun bilincindedir.
cümleleri kesinlik belirtse bile düşünceleri, kurduğu cümledeki kesinliğe sahip değildir hiç.
karşısındakilerin ne hissettiğini, karşısındakilerden daha iyi anlar; çok yanlış bir şekilde de herkesi kendisi gibi zanneder ve aynı beceriyi bekler. başkalarına gösterdiği saygıyı, sevgiyi aynı şekilde göremezse dengesi bozulur.
tutamayacağı sözler vermez. altından kalkamayacağı laflar etmez. söz verirse, tutmasını bekleyen kimse olmasa bile tutar. gururu her şeyin önündedir.
Yalandan bir kibiri vardır. cümleleri kibirlidir; bu cümleleri kendiyle dalga geçmek için kurduğunu belli ederek söyler.
Bir gün öyle bir gün böyle davranmaya gelemez. isteyerek veya istemeyerek birini kırarsa telafi etmek ister. kendisine yapılanları görmezden gelmesini bilir. bunun suistimal edilmesine öfkelenir. sonra geçer. ama unutmaz. asla nefret etmez. kırılır.
haksızlığa gelemez.
içlerinde bulunduğum bu grup erkekler harbi harbi çok zekidirler. Çevrede tanıdığım bütün kova erkekleri de zekidir arkadaş. Neyse zekidirler ama ukaladırlar da aynı zamanda. Kendilerinin çeyreği olmayan conconların adamım diye gezmelerinden nefret ederler. Hiçbir zaman dikkat çekme peşinde değildirler ancak bir şekilde dikkat çekerler. ikizler kızları ile çok iyi anlaşırlar ama sevgili bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Zira çok mükemmeliyetçidirler ve ufak pürüzleri anında fark ederek yorumlayabilirler.

Çok stabil insanlarızdır. Her şeyi planlı ve düzenli yaşarız. Bir işin sonunu göremiyorsa o işi yapmaz yaparsa da mutlu olamaz. Dikkat çekme çabaları olmadığı için lider olma hevesinde değildirler. Daha çok arka planda işin yönlendiricisi ve bilir kişisi olmak tam onlara göredir. Lider adam olurlarsa da ikinci adam taşımaz bütün işleri kendileri yapmaya kalkarlar.

Tartışmalarda çok ateşlidirler, karşının düşüncesine katılmıyorsa onu bu düşüncesinden döndürmek neredeyse imkansızdır. Hep o bilmektedir ve kendi bildikleri her zaman doğrudur. Bildiklerini söylemekten de hiç bir zaman çekinmez. Yaratıcı hayal gücü ve üstün zekaları sayesinde dikkat çeken yorumlar üretirler.

Kendi yaşıtlarından çok büyükleri ile takılmayı daha çok severler. Bu güne kadar hep arkadaşlarımın abileri ile daha iyi arkadaş olmuşumdur ilginç şekilde...

Hiçbir durumu tek boyutlu düşünmeyiz, mutlaka ikinci üçüncü planımız vardır. Bulunduğumuz ortamlarda üst kişiler tarafından kolay fark ediliriz ve seviliriz. Ciddi anlamda çalışkanızdır. Bana hep böyle olmuştur.

Kötü yönlerimiz de vardır dedim ya pek ukalayız. Tabi bu bende böyle herkes için geçerli olmayabilir.

Not: Bu kıstaslar bana aittir, herkes benim kadar zeki olmayabilir...
(bkz: 21 yüzyılda burçlara inanan insan)
kova burcu kadınından farksızdır.
en önemli özelliği zeki olması ve kendine güvenidir. her zaman kıskanılan erkektir. karizmatiktir genelde, süper bir şeydir. onu sevmeyen ölsündür.
kadınların uzak durması gereken erkeklerdir. ne istediklerini bilmezler. her şey güzel giderken bir anda sebepsizce yüzüstü bırakılmış bulursunuz kendinizi. hiç bulaşılmamalıdır.
tüm kovalar gibi yön duyguları zayıftır.

navigasyon sistemlerinin gelişmesiyle beraber yollarda kaybolma hadiseleri azalmıştır.

uzak durmayıp onları tanımaya çalışın çok eğlencelilerdir.
cinstir. uzak durun desem kim dinler?
(bkz: fikrimfirarda) tam kovadır.
Tanıdığım ondan fazla kova erkeği için istatistik olarak söylüyorum, öküzdürler. Kova burcu kadınının poposunu yesinler.
zekidir, özgürlüğüne düşkündür, yenilikçidir, karizmatiktir. Ancak bu meziyetler kimileri tarafından; ukalalık, geçimsizlik, gıcıklık, suratsızlık, kendini beğenmişlik olarak algılanabilir.
Terazi erkegi gibi gordugun yerde kac erkegidir. Hayal dunyalari pek gelismis, hitabet sanatinda ustadirlar.
bir kova'yla yapılmış ropörtajdan derlenmiş "kova burcu erkeği" özellikleridir.

--spoiler--

- Zeki olduğumu düşünüyorum, evde her türlü elektrikli aleti tamir edebilirim, hiç çarpılmadım çok alet de bozdum.

- Her boktan biraz anladığım için hiç bir boka bu güne kadar tam anlamıyla odaklanamadım.

- Yetenekliyim: Hayatta, "bundan futbolcu olur" denilen, iki ayağını çok iyi kullanabilen, sonrasında okuyamam derken hatırı sayılır bir üniversiteyi tamamlayan, bu dönem zarfında en az iki enstrumanı kendi imkanlarıyla öğrenip etrafındakilere dinletebilecek kadar iyi çalabilen ve hatta "sesin de çok güzelmiş senin" denilen, sonrasında müzik aletlerini arada bir almak koşuluyla bir kenara koyan ve mesleğini bir sektörde yazar olarak devam ettiren çok kişi yoktur diye düşünüyorum.

- Çevreme hep geniş perspettiften baktığımı farkediyorum. Sokakta gezerken gözlerim bir yerlerde odaklanmadan, insanları inceleyemeden, göz göze gelemeden gezerken kendimi buluyorum. insanlarla konuşurken de göz teması çok kurmuyorum. Bu huyumdan vazgeçmeliyim. Ayrıca bu nedenle yön duygumun gerçekten zayıf kaldığı kanaatindeyim.

- insanlarla hemen sıcak ilişkiler kurmam. Önce uzak durup tarttığım ve gözümden düşmeyen insanlarla arkadaşlıklarım ve dostluklarım devam eder.

- iyi bir gözlemci olduğum için öngörülerimin de kuvvetli olduğunu düşünüyorum. insanların mimiklerinden samimiyetini çok net anlayabiliyorum.

- Mesafeli duruşum sebebiyle insanların önce benden çekindiğini, beni keşfetmeye çalıştıklarını da gözlemliyorum. Bazen bu incelemelerden rahatsızlık da duyuyorum.

- Beynimizin biraz ters çalıştığını düşünmekteyim, kafamda sürekli çağrışımlar dönüyor. birisi karşımda "götür" desin, kelimeyi göt'ten götürmek kökenli olarak çözümleyebiliyorum.

--spoiler--
Entryleri okudukça götü kalkacak olan adamdır. 18 şubat doğumlu bir erkek olarak kova oluyorum galiba.Hiç inanmazdım bu tür şeylere ama burdakileri okuyunca egom tavan yaptı.
vay anasını dediğim sayılan özelliklere de sahip olduğumu düşündüğüm burç lan, güzelmiş özelliklerimiz harbiden totom tavan yaptı.
garip bir erkektir.

genelinde iki lob göt, taşak ve çük vardır. memeler şişkin değildir eğer fazla yağlı yemiyorsa. saçları kısa, vücudu kıllı, testosteron hormonunun etkisinde bir garip kuldur kendisi.

: şu günlerde işten kovulabilirsiniz. okulda kopyadan dolayı uzaklaştırma alabilirsiniz. bunlar hep mars'ın etkileri yoksa siz hiçbir şey yapmadınız...

aşk: şu günlerde akrep burcu kadınının götüne odaklanabilirsiniz. sevgiliniz sizi bu sebepten terkedebilir. bunlar tabiki hep venüs'ün işleri. bırakın gitsin, geri dönerse sizindir.
genellikle sosyalist olurlar. sol görüşe sahiptirler. dünya düzeninin değişmesine inanırlar. bütün sistemleri sorgularlar.
6 tane tanıdım 6 sı da sinsiydi. bildiğin saman altından su yürüten efendi ayaklarında olan ama tam tersi karakterde insanlardı.
doğum anın da etkisiyle bir astralogtan tam bir kova olduğumu öğrendim .dediğine göre kovalıkta en ileri uçta yarışıyormuşum , senin gibi bir kova göremem her halde bir daha demeyi de ihmal etmedi. her şey iyi güzel de bu yer yön bilgisi neden zayıf acaba bizlerde.

hacı metroya binemiyorum ya.belki bu görmezden gelinse de bina içlerinde de kayboluyorum . liseye ilk başladığım günü bana zehir eden şeydi bu . ders zili çaldığı zaman sınıfımı bulamadım . hadi geç girmeyi kabullensem de bütün okulu tavaf etmeme rağmen bulamadım lanet sınıfı .gerçekten insanı rezil eder şu lanet şey.bilmediğim yere gidemiyorum şu hayatta ne olacak şimdi.