bugün

anadolu irfanından ilginç bir kesit.

--spoiler--
Antalya’da bir şahıs köpek yüzünden tartışmada, komşusunu arabasının arkasına bağlayıp metrelerce sürükledi.
--spoiler--

https://twitter.com/wiki_...tatus/1788253732888551606
Ağzında sigara mı vardı onun ya Ahshdhd.
Bunu tek başına yapması mümkün değil. Bu adamı öyle bağlayabilmesi için yardım eden başka birileri daha olmalı.
Malum yuzırın aktivite başlıklarindan birisi sanmıştım serefsizm.
bu adam senelerce iyileşemez...

- abartıyorsun bi derdim var..
- ben bunu canlı canlı yaşadım..

bu adam sakat kaldı, ben size söyleyeyim..
Memleketin psikolojisi bozuldu. Köpektapar bir tayfa oluştu.
Ne ara böyle leş gibi insanlar çoğaldı acaba? Neyse ne, bir insan böyle arabanın arkasına bağlanmayı hak ediyor mu? Videoyu adamın omurgası kırıldı herhalde diyerek izledim.

Ki o şekilde hem el hem ayak bağlı, yerlerde hızla sürüklenmeyle de kesinlikle o adamın omurgası omuriliği ciddi zarar görmüştür.

Köpek mevzusu bir insanın yatalak olmasına kesinlikle değmez.
toplum olarak kafayı yedik diyeceğim de...
aslında kafa yeme durumu yok. toplumda "yapanın yanına kar kaldığı, hukukun çöktüğü, adaletin olmadığı, çökmüş bir devlet sisteminin ürünü olan bir durum yaşanıyor" desek yanlış olmaz.
insanlar biliyor ki bu ülkede en ucuz şey insan hayatı.
adamı arabayla çekip ölmesine neden olsa bile en fazla 5-6 sene yatacak ve çıkacak.
(bkz: Sadizm krizleri geçirnek) eylemine güzel bir örnek.
Herifi sürüklemeden önce "al lan iç serefsiz" deyip ağzına sigara verdigi icin iyi hal indirimi de alır bu göt.
Aşırı kovboy filmi izlemenin etkisi.
Zaten zihinsel engelli bir adam, bir de fiziksel engelli oldu. Yazık yav.

Yapan serbest.
Şimdi ben suça meyilli bir insan olsam şunu yapanın serbest olduğunu görünce nasıl motive olurum var ya.
Yapan serbest mi???
Yuh! Sizin yapacağınız işi sikeyim. Hatta annanızı... avradınızı...
Sülalenizi...
Bu nasıl düzen lan?? Bu nasıl kanun. Bu kadar somut bir delil varken neyin serbestliği bu??
aynısını köpeğe yapsaydı sosyal medya baskısı yüzünden müebbet yemişti. halbuki adaletli ülkelerde ikisinde de ceza alması gerekiyor.
Güzel bir haftasonu aktivitesi.
John Wick kindarlığıdır.
Evet, bi çay koydum köpeğe eziyet eden adamı arabanın arkasında sürükledikleri videoyu izliyorum. Dur bi tane de sigara yakayım. Mis.
saldırı ve cinayete teşebbüsten hem avukat, hem ceza için bayağı paranızı götüreceği gibi size hapishaneyi tanıtacak hareket. denemeyin.
Köpek mevzusu için yatalak bırakmaktanda beterini yaparım. Yalvarır öldür beni diye.
Bir köpeği veya başka bir hayvancağızı bağlayıp sürüklemekten evladır. Aslında hiç olmamalı ya neyse...