bugün

çeşit çeşit ve çeşit çeşittir.
Ortak özellikleri: kapı önünde, içeri davetini kabul etmeden saatlerce konuşabilme yeteneğine sahiptirler. karşı komşu topuk seslerinizi duyduğu anda kapıyı açar. yatağını, yemek masasını, klozetini kapının önüne getirtip, orada yaşamına devam ettiği konusunda sağlam delillerim var.
öğrenci evindeki komşulardan bahsedecek olursak; yemek getirmeleri dilenirdir. Fakat dilenen hiç bir zaman gerçek olmazdır. Apartmanda konuştuğum yegane insan; alt komşunun annesidir. Beni her gördüğünde "oyy kurban olurum ben sana" diye sevgi gösterisinde bulunur. Ben de "nasılsın teyzem?" diye sorarım da sorarım. çünkü teyzemiz bunu en az 5 kere tekrar ettikten sonra duyar.
Öğrenci insanı komşularına karşı kırk ayrı cephedeki salvo ve kadmelerle tek başına mücadele etmelidir. Diğer apartman nefes alanları tarafından gidici ve gereksiz bir bireydir. Bir de arkadaşlarının yanında verdiğin selamı almamaları yok mu? biriktirdiğin karizman yerle yeksan olur. Ne yaptın kız sen bu insanlara gibi suçlayıcı imalarda bulunur, içinde sizinle var olan bi çekememezlik varsa sonuna kadar tadını çıkarır bu hain arkadaş.
teyze oldukları halde abla diyin hoşlarına gider çok.
en iyi komşu teyze örneği de şudur ki; (hiç unutmam necla teyze, kalbimizdesin.)"gidin kendi evinizin önünde oynayın, pezevenkler." diyendir. ayrıca necla teyze bizim alt komşuydu.
genelde kocaları gelene kadar kapı önlerinde oturur bir yandan dedikodu yapar bir yandan da el işi örnekleri alırlar.
komşu teyzelerin çoğuı dedikodu kraliçesidir.
her zaman oğullarıyla veya kızlarıyla karşılaştırılmaya maruz kaldığımız teyzeler.
her şeyi herkezden çok bilen teyzeler! pardon ablalar.