bugün

iç çamaşırı satışı yapan bir mağazalar zinciridir. izmir'in pek çok semtinde mağazası bulunmaktadır. ucuz iç çamaşırları "ne alırsan 1 ytl" tarzı yığınlarda genç kızlar ve yaşlı teyzeler tarafından eşelenebilme özelliğine sahiptir. onun haricinde raflarda kutu içinde satılan orta kalitede çeşit çeşit iç çamaşırları da bulunur.
Herhangi bir işin ehli olan kişi, uzman.
(bkz: kompetan)
fransızcası compétent olan ve kompetan olarak okunan, ingilizcesi ise competent olan kelime.
ankara da türeyen giyim mağazalarından. yeni bir kimlik vakası belki de bilemedim.
sahibi gürcan kızılcan olan, izmir'de kurulmuş iç çamaşırı mağazalar zinciri. türkiye çapında altmışdan fazla mağazası bulunmakta ve her ay yaklaşık bir mağaza daha bunlara eklenmektedir. ağırlıklı olarak bayan-fantezi iç giyim satışı yapar. erkek ve çocuk için modelleri de mevcuttur. genellikle tedarikçilerden mal temin etse de fason olarak kendi mallarını üretir. mağaza dahilinde bir liradan yüz liraya kadar kalite kalite iç çamaşırı bulabilirsiniz. istanbul ve izmir başta olmak üzere ankara, eskişehir, mersin, konya, manisa, izmit, hatay, antalya, adana ve bir kaç ilde daha mağazaları vardır.

(teknik bilgiyi geçelim şimdi... mesele pratikte)

kompedan firmasının eski bir çalışanıyım ve hayatımda çalıştığım en saçma iş olduğunu itiraf ediyorum... bir don satmak ne kadar zor haberiniz var mı sizin??!!

ben işin perde arkası kısmındaydım. sıcak satışla hiç alakam yoktu * ama tanıdık arkadaşlar bazı hikayeler anlatırdı.
--spoiler--
yılbaşı akşamı milletin kırmızı don isyanı

tüm hafta boyunca tüm mağazalara araba araba kırmızı don sevk ettik. ölmüş bitmiş bir vaziyette yıl başı arifesinde milletin donsuz kalmamasını temin ettikten sonra evlere dağıldık. ben kendi kendime " bu kadar donu kim alacak amk!!?" derken cevap gece saat 4 de eve gelen kardeşimden geldi * *
s.g.a: nasıl geçti millete don sattınız mı bol bol?
kardeş: abi bu millet manyak!
s.g.a: niye lan?
kardeş: saat 3 oldu dükkanı kapattık kasayı kapatıyoruz...
s.g.a: ee?
kardeş: kapı önünde bir grup kadın camı çalıyor! "açar mısınız çamaşır alacaz?" diye!!
--spoiler--
--spoiler--
dünyanın en ciddi ürün değerlendirme toplantısı

yok böyle bir olay ya... genel müdür yardımcısı,satın alma sorumlusu,ben,ürün çıkış sorumlusu,depo şefi kısaca (ben hariç) şirketin en t*ş*klıları orada... ortada bir adet kımızı g string... resmi gözünüzün önüne getirin... gruptan ikisi kadın, hepsinin yaşı benden en az on yaş büyük...

normal bi insan bir g stringe ne için bakar? erkek ise ; eşine alıp fantazi yapacakdır... kadın ise; erotik görünmek için kendine alacaktır... ama eğer o işi yapıyorsa...

barkodları kaç günde biter? mağazalara kaç adet sevk edilir? kaçı satar? kaçı iade gelir? perakende satış fiyatı yüzde kaç kar marjıyla hesaplanacak!? paketleme ve görsel teşir nasıl olmalı?!! renk dağılımları, benden dağılımları, stok kartları, sevkiyat listeleri!!!! yeter laan! avuç içi kadar don lan bu!
--spoiler--
artık hiç bir fantazisi heycanı kalmadı ya! mesela kız karşımda soyunuyor*;

hatun: nasıl hayatım baaak ne aldım senin içinn
s.g.a: aa!
hutun: beğendin mi?
s.g.a: norddiva 5087 değil mi o?
hatun: hayvansın sen yaa!!
s.g.a: yeni çıktı bunlar he...
hatun: bambaşkaymışsın...

zor anacım zor... milletle uğraşmak ayrı bir zor! kullandığı çamaşırı geri vereni mi ararsın, sabahın sekizinde mağazanın kapısına pusuya yatanı mı ararsın, müşteri kılığına girip mağazalarda millete sarkıntılık edeni mi ararsın... neler neler...
hala orada çalışmakta olan arkadaşlarım var... burdan onlara sesleniyorum... allah kurtarsın kardeşlerim...
şehrin en merkezi yerinde (herkesin mutlaka geçtiği bir yerde) kocaman bir mağaza açan,ve iç çamaşırı reyonunu cadde tarafına koyup genç kızların,kadınların caddenin ortasında,onları dikizleyen erkeklerin karşısında don beğenmesine neden olan mağazadır.
sevgilime jartiyer aldığım mağazadır.
aydın'da iç çamaşırı ve pijama vs. Satışı yapan dükkan.
don, sütyen satılan mağaza.
iç çamaşırın en güzellilerinden bulunan mağaza.
ucuz iç çamaşırı mağzasıdır. Ucuz derken yani kalite fiyat oranı açısından ucuz değil, ucuz işte nasıl diyeyim bayağı, kalitesiz, rüküş... Ne ararsanız var yada ne ararsanız yok demek daha doğru...
iç çamaşırı bu ya iç, heran teninize dokunuyor. Herşeyden önce tamamen size özel bişey o yüzden daha değerli olmalı, ayrıca sevgilinizinde görme ihtimali çok yüksek, kim sevgilisine kötü görünmek ister ki...
Almayın aldırmayın, özel hissedin özel hissettirin...
Ülke şartları içinde mağazalarının tüm dış cephesini cam yapmazsa daha çok kazanacak şirkettir. Üretimden, tüketimden, pazarlamadan çok anlamam ama insanların iç giyim alışverişini herkesin gözü önünde yapmak istemediğini düşünüyorum.
Bir boxer markasi. Bende hep buradan alirim yillardir.
Kalitesiz ürünler satan iç çamaşır mağazası, ayrıca iflas ettiği için el değiştirmiş.
iflas etmiş.
iflas başvurusu yapmış

ehomoni çoğ eyi,

hele bir başganlık gelsinde.

faiz lobisinin işleri boo.

la sanki ötelerden emredilmiş gibi

sadece betonu destekler

bankalara atış tutuş yapıp

diğer firmalar sektörler için

zkm de değil

politikasının sonucu

taktik maktik yok güm güm.

bizim piyasada da gümleyen çok.

neyse hele bir başkanlık gelsinde aq.
iflas etmiş mağazalar zinciri. ekonomi çok iyi!

http://www.posta.com.tr/1...edan-batti-haberi-1268357
Günün kelimesidir gözümde. Dün Bi sahil kasabasında hafif yollu bi abla hakkında konuşan iki abiden çıkmıştır. Biri diğerine YÖK namuslu falan derken. Kadın bi anda başka bi adamla pazarlığa girişince. Diğer abi yapıştırdı Ben bu işin kompedanıyım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar