bugün

kompedan

sahibi gürcan kızılcan olan, izmir'de kurulmuş iç çamaşırı mağazalar zinciri. türkiye çapında altmışdan fazla mağazası bulunmakta ve her ay yaklaşık bir mağaza daha bunlara eklenmektedir. ağırlıklı olarak bayan-fantezi iç giyim satışı yapar. erkek ve çocuk için modelleri de mevcuttur. genellikle tedarikçilerden mal temin etse de fason olarak kendi mallarını üretir. mağaza dahilinde bir liradan yüz liraya kadar kalite kalite iç çamaşırı bulabilirsiniz. istanbul ve izmir başta olmak üzere ankara, eskişehir, mersin, konya, manisa, izmit, hatay, antalya, adana ve bir kaç ilde daha mağazaları vardır.

(teknik bilgiyi geçelim şimdi... mesele pratikte)

kompedan firmasının eski bir çalışanıyım ve hayatımda çalıştığım en saçma iş olduğunu itiraf ediyorum... bir don satmak ne kadar zor haberiniz var mı sizin??!!

ben işin perde arkası kısmındaydım. sıcak satışla hiç alakam yoktu * ama tanıdık arkadaşlar bazı hikayeler anlatırdı.
--spoiler--
yılbaşı akşamı milletin kırmızı don isyanı

tüm hafta boyunca tüm mağazalara araba araba kırmızı don sevk ettik. ölmüş bitmiş bir vaziyette yıl başı arifesinde milletin donsuz kalmamasını temin ettikten sonra evlere dağıldık. ben kendi kendime " bu kadar donu kim alacak amk!!?" derken cevap gece saat 4 de eve gelen kardeşimden geldi * *
s.g.a: nasıl geçti millete don sattınız mı bol bol?
kardeş: abi bu millet manyak!
s.g.a: niye lan?
kardeş: saat 3 oldu dükkanı kapattık kasayı kapatıyoruz...
s.g.a: ee?
kardeş: kapı önünde bir grup kadın camı çalıyor! "açar mısınız çamaşır alacaz?" diye!!
--spoiler--
--spoiler--
dünyanın en ciddi ürün değerlendirme toplantısı

yok böyle bir olay ya... genel müdür yardımcısı,satın alma sorumlusu,ben,ürün çıkış sorumlusu,depo şefi kısaca (ben hariç) şirketin en t*ş*klıları orada... ortada bir adet kımızı g string... resmi gözünüzün önüne getirin... gruptan ikisi kadın, hepsinin yaşı benden en az on yaş büyük...

normal bi insan bir g stringe ne için bakar? erkek ise ; eşine alıp fantazi yapacakdır... kadın ise; erotik görünmek için kendine alacaktır... ama eğer o işi yapıyorsa...

barkodları kaç günde biter? mağazalara kaç adet sevk edilir? kaçı satar? kaçı iade gelir? perakende satış fiyatı yüzde kaç kar marjıyla hesaplanacak!? paketleme ve görsel teşir nasıl olmalı?!! renk dağılımları, benden dağılımları, stok kartları, sevkiyat listeleri!!!! yeter laan! avuç içi kadar don lan bu!
--spoiler--
artık hiç bir fantazisi heycanı kalmadı ya! mesela kız karşımda soyunuyor*;

hatun: nasıl hayatım baaak ne aldım senin içinn
s.g.a: aa!
hutun: beğendin mi?
s.g.a: norddiva 5087 değil mi o?
hatun: hayvansın sen yaa!!
s.g.a: yeni çıktı bunlar he...
hatun: bambaşkaymışsın...

zor anacım zor... milletle uğraşmak ayrı bir zor! kullandığı çamaşırı geri vereni mi ararsın, sabahın sekizinde mağazanın kapısına pusuya yatanı mı ararsın, müşteri kılığına girip mağazalarda millete sarkıntılık edeni mi ararsın... neler neler...
hala orada çalışmakta olan arkadaşlarım var... burdan onlara sesleniyorum... allah kurtarsın kardeşlerim...