bugün

Pandemide kalan bir alışkanlık ile sürekli yanımda taşıdığım mikrop öldürücü. Toplu taşıma sonrası vs hemen kolonyalanıyorumdjjd. *
pandemi zamanı altın gibi değerliydi.
2. kutu da bitti.

masamda duruyor. gözüm çarptıkça hemen döküyorum ele biraz.

çocukluğuma götürüyor. malum, çocukken bayramlarda elimize kolonya dökerlerdi. herhalde yaş aldıkça çocukluğu özlüyor, böyle özlem gideriyoruz.

bim'e gidince tekrar alayım. evet.
Farazi- Kolonya
https://open.spotify.com/...si=1bgZqRwHT-Wr6LaF9SXv4Q

Çok hoşuma gitti
Aklımıza ilk fırsatta limon ve tütün kolonyaları gelse de çeşitleri çoktur. Rebul kolonyaların parfüm etkili olanları daha kalıcı ve ferah koku yaysa da fiyatı yüksektir. Fiyatı yine yüksek olmakla birlikte nispeten ekonomik ve çeşit bakımından geniş bir marka keşfettim. Platin kolonyaları var arkadaşlar. 400 cc kolonyalar 84 lira. Güzel kokuya meraklı kişiler incelemeli. Reklam değil öneridir.
Aqualısı ise eğer bir başkadır benim memleketim.
ismi almanya'nın cologne şehrinden gelir, cologne ve oilin birleşmesi ile dilimize kolonya olarak geçmiştir.
Hangi marka olduğunu bilmiyorum ama bir limon kolonyası var tam olarak kokusu bayramlarda ziyaret edilen yaşlı evi kokuyor amk.

Şirkette biri kullanıyor ama kim bulacağım.
2019 yılında kovit sebebiyle her yerde hatta hayatımızın baş köşesinde yerini alan hijyen maddesi.
litresi 17 lira olmuş.
Bir cumhuriyete verilen ad.
https://youtu.be/EPphCwnAYME
süslüman kullanmaz, asbesti bozulur, içinde rakı var onun.
80 derece alkol barındırır sadece koku değil ayrıca enfeksiyon kırıcıdır, kurutucudur.
Evde küçük şişelerde iğde, tütün, mandalina, yasemin, zeytin çiçeği, kiraz çiçeği, kadın teni kolonyası bulundururum.
Seviyorum seni.
Baya baya yoldaşımız olmuştur.

Bu virüs belası gittiğinde sağ Salim kalabilirsem kullanmaya devam edeceğim.
evet marketlerde bulunmayan.

yine orta ölçekli şehirlerde tek tük de olsa bulunabilmekte.
anladığım kadarıyla büyükşehirlerde yığılma söz konusu. ihtiyacınız kadar alın.

sırf bu sebeple kozan'dan mersin'deki akrabalara kargo ile göndermek zorunda kaldığımız.
evet kolonyayı.

gaziantep ve kayseri hakkında da sıkıntı olduğu yönünde duyumlarım var.

ama bu ilk günlerdeki durumdu.
muhtemelen birkaç güne düzelecektir en azından kolonyalardaki durum.
şâyet coronavirus salgınından korunmak maksâdıyla kullanılacaksa minimum %60, maksimum %80'lik etil alkol ihtivâ edenlerinin kullanılması gereken ürün. sanılanın aksine çok yüksek alkollü kolonyalar ya da saf etil alkol mikroorganizmalarla etkin mücâdele için %70lik ideal orana kıyasla zayıftır.
20 yıldır çok göze çarpmayan ama son bir haftada kurtarıcı rolüne bürünen neo-kutsal sıvı. içinde alkol var diye kaçan hacılar bile yakında bağımlısı olacaklar.
Bütün evi, insanları bulamak istediğim ürün.
Litresi benzinden pahalı.
yok satıyor ... Raflarda yoksa yeni rakı ile ellerinizi yıkayın ... muthis dezenfekte eder. Bizde yalan yok....
Geçen ay 10 tl ye aldığım kolonya şimdi 50 tl.Güya müslüman ülkeyiz.Kul hakkı önemliyse neden fiyatlar bu durumda?insanlık yok olup gitmiş.Çevremizde 5 tl ye alıp 25 tl ye satan olmuş.Sorsan benden imanlıdır.Çoluğuna çocuğuna yedirirken nasıl boğazınızdan geçecek merak ediyorum.Zaten o paranın hayrını göremezsiniz.Ama toplum olarak tepki gösterip almamalıyız ki uyanık geçinenler gününü görsün.Allah insanları aldatan kim olursa olsun fırsat vermesin.
Şu anda ülkemizde 10tl olan kolonyalar 50 ve üstüne satılıyor. Yazık yazık nasıl böyle bir ülke olduk biz.
https://www.youtube.com/watch?v=NbOSBphq3NA

bünyede kolonya etkisi yaratmak için dinlenebilir.