bugün

yatak odasına telefon vs. sokmamak.
youtube dan birşeyin yapım videosunu izlemek.
Yorulmak ama çok değil. Çok yorulunca da uyunmuyor bazen.
3 tane kırmızı tuborg.
Sıcak bir duş.
Yastığa lavanta yağı damlatmak.
gözbandı işe yarıyor. ya da tamamen karanlık olacak oda.
Kafein kullanmamak ve yatmadan önce şu içmek.
Saat 22:00'dan önce uyumak uyumadan önce ekranlı cihazlarla teması kesmek öneriliyor. Ama ben dün 8de yattım dön sağa dön sola şu bu derken kaktım bişeyler okudum uyumam yine 00:30'u buldu.

Yani demem o ki kişiye ve alıştığı rutine göre değişiyor bu.
Bir düş kur çok güzel bir düş. Sen olayı başlat gerisini ruhun tamamlayacaktır. içine düş...
kolay uyuma müzikleri.
askkerlerin kullandigi bir taktik var. saka yapmiyorum. yatagin kenarina oturuyorsun, kafayi 50-60 kere saga sola salliyorsun. nasil kucuk cocouklar ayakta sallanirken beyin ambele olup uykusu geliyorsa, ayni o sekilde uyku yapiyor.
melatonin hapı almaktır. Kuran evliya allah çarpsın ateşin icadı bu hap ile ikinci sıraya geriledi. (bkz: melatonin hapı)
hicbir sey dusunemeyecek kadar hasta olmak.

yastiklari yeni aldim.
sifir henuz hicbir dusunceye eslik etmediler.

kuyruklu hayaller surtuk hevesler kirli dusunceler...
Hayal kurmaktır.

Ama çok mutlu, huzurlu hayaller olmalı. insanda seratonin etkisi yaratmalı.
Köydeki o 50 kiloluk yün yorganın altında uyumak.
Biraz erotik bir cümle gibi ama neyse. Düşünüyorum da en iyi o zaman uyuyor insan bir de tabii temiz havanın etkisi de büyük.
Tertemiz bir mental sağlığa sahip olmak. Cillop gibi olacak ama.
Bir de ılık duş.

Tavsiye veren herkesin insomnia dan şikayetçi olduğuna da yemin edebilirim bu arada. Uykular haram oldu gençliğim bak talan da oldu çok sevdim yalan oldu zalım geceler. Fak uykum kaçtı.
iki kadeh şarap höpürdetmek.
bildiğiniz dua, sure veya zikir varsa örneğin 100 defa tekrarlamayı deneyin.

daha yarısına gelmeden şeytan göz kapaklarını tuğla gibi ağırlaştırır. ne zaman sızdığını bile anlayamazsın !...
Dert sahibi olmamak.
Gün boyu yorulmak. Evet yorulsam bile geç uyuyup erken uyanırım çünkü 7 saat üzeri uyku baş ağrısı yapıyor.
Umursamamak. Yapılan hataları, geçmişi, ilişkileri umursamamak. Gelecek hakkında hayal kurmak.
melatonin+ paxil+Aferin sinüs. Olmadı rivotril.
alkol sigara kullanılmadan Yatmadan önce 2-3 saat öncesinden 1/4 su karışımı ile Enginar özü suyu ile kekik suyu karışım ikilisi, uyku için oldukça etkili. Denedim biliyorum...
Duş yapılabilir. Sıcak su sonrası mis gibi uyunur.
güncel Önemli Başlıklar