bugün

koca işten gelmiştir, bol yağlı etli, sulu, salçalı yemekler yemeyi ummaktayken, ana yemek olarak pırasa, ıspanak, enginar, kereviz vs gibi sade suya tirit şeklinde acı bir sürprizle karşılaşmıştır, haklı olarak, bu ne bu! ben bunu yemem der. bir zamanlar ona karşı tatlım, hayatım sıfatlarını ağzından düşürmeyen biricik eşi hiç bir şekilde altta kalmayacağını ispatlarcasına yemezsen yeme. eşeğin sikini ye diye yanıtlar. uğradığı bu minik şokun ardından koca da asıl sen eşeğin sikini ye diye nispet yapar. sonra düşünüp, içinden ulan boş bulunup, öyle dedik ama kendi namusumuza çelme mi taktık yoksa der. sonra sanki hiç bir şey olmamışcasına oturup sezsizce yemeğini yer. sonra hayat kaldığı yerden devam eder.
kocası sende benimkine ye derse namusuna bişey olmayıcak hanımdır.koca yemeğini rahatça yiyebilir artık.*
(bkz: karı koca şakalaşmaları)
kocaya küfürde bile söylenmeyecek. eşeğinkiyle bir an kendininkini gözünün önüne getirmesine ve kıyaslamasına neden olacak son derece ağır bir hakarettir.
babasının mafya olma olasılığı yüksek olan korkusuz kadındır.
iktidarsız kocaya kocakarı ilaçları ile çözüm bulma çabası. at yarrağı yedirse daha etkili olur sanırım. şimdi biri atlar o zaman beyin fukaralarınada tilki beyni yedirelim diye yedirelim koçum can boğazdan gelir.
yengemdir. Dayıma her dediğinde yarılmışızdır.
yatakte kendisine güzelce yedirilmelidir.
o kadın benim annemdir. hep bu diyalogla karşılaştıgımız için artık pek garip gelmemektedir.
çok ayıp etmiştir.
tipik türk kızı dır. rus kızı olsa bunu yapmaz. rus kızı 40 yıl düşünse aklına böyle bir teklif yapmak gelmez.
ertesi gun yemegini yapabilecek olan kadindir.
+18 başlık açmak için kendini yeyip bitiren yazar başlığıdır. evde oturmuş düşünmüştür nasıl olurda sözlüğün kalitesini düşürebilirim diye, uzun çabaları sonucunda bu başlığı açma kararı almış kişidir.
(bkz: bi bitmediniz)
"dervişin fikri ne ise, zikri de odur" sözüne göre, hali yaman kadındır.